ALBRK, ASELS, BIZIM, DEVA, HEKTS, ISFIN, YKBNK Hisse Önerileri

Uzman yatırım şirketlerinden önemli hisse senedi önerileri, borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler ile hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ALBRK, ASELS, BIZIM, DEVA, HEKTS, ISFIN, YKBNK Hisse Önerileri
Hisse Senedi Tavsiye

Uzman yatırım şirketlerinden önemli hisse senedi önerileri, borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler ile hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Yükseliş trendi, ana eğiliminde karar seviyelerine yaklaştı …

Haftaya pozitif eğilimle başlayan BİST-100 endeksinde orta vadeli direnç bölgeye (1190-1200) yaklaşılması ve gün içi aşırılaşma riski yeni günde seans içi zayıflığa neden olabilir.1185’de oluşan zorlanma bugün de 1190 üzerinde kalınamadığı sürece, açılış sonrasında önümüzdeki günlerde olası 1170-1160 aralığına yönelik sınırlı bir geri çekilme gündeme gelebilir. Yatay bir açılış beklediğimiz yeni günde, 1190-1192 direnç bölgesinin aşılamaması halinde yeniden ana kanal desteklerine yönelik kar realizasyonları görülebilir.

VİOP Endeks30 – 100 ve 200günlük hareketli ortalamalar kesişmeye yaklaştı, volatilite artabilir…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1314 seviyesinde gerçekleşti. Hareketli ortalamaların kesişmesi önümüzdeki günlerde volatiliteyi arttırabilir. Kontratta bu aşamada olumlu görünümün korunması adına destek bölgeyi 1290 olarak öngörmekteyiz. Güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz Ekim vade endeks 30 kontratta 1320 bölgesi aşılamadığı takdirde gün içi görünümde düzeltme etkisi ön planda olabilir. Bu paralelde gün içi görünümde takip edeceğimiz destekler 1300-1295 seviyeleridir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

ALBRK, ASELS, BIZIM, DEVA, HEKTS, ISFIN, YKBNK

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni– (15.10.2020)

Daha net ifade edersek; hisse senedi, haftalık bazda genel olarak Al ve hacim dolgunluk olarak Güçlü Al sinyali vermektedir. Üçgen formasyonunda devam ederse, 17.29’un üzerinde güvenli bir bölgede kalırsa, artış devam edebilir. 20 psikolojik sınırı 2021’den önce test edilirse beklentiler yükselebilir. Öncesinde 18.90 direncinin dolgun ve fitilsiz mumlar ile doldurulması gerektiği de değerlendirmeye alınmalıdır.