1 Ay Hangi Burç?

Ocak ayında doğan kişiler, iki değişik burca sahiptirler. 1 ve 20 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin burcu Oğlak’tır. 21 ile 31 Ocak günü doğan kişilerin burcu; Kova burcudur. Oğlak burcu olan kişiler; 22 Aralık ve 20 Ocak arasında doğanlardır.

Oğlak burcu özellikleri nelerdir?

Oğlak burcu özellikleri (22 Aralık – 19 Ocak)

 • Sembolü: Oğlak.
 • Elementi: Toprak.
 • Niteliği: Kardinal (öncü)
 • Yönetici gezegeni: Satürn (disiplinin ve olgunluğun gezegeni)
 • Renk: Kahverengi, siyah.
 • Gün: Cumartesi.
 • Uğurlu sayılar: 4, 8.
 • Uğurlu taşları: Turmalin, Zirkon, Yakut, Lal, Malahit.
 • 1 Ocak 2022 hangi burç?

  1 Ocak tarihinde doğan kimselerin burcu da ‘Oğlak Burcu’dur.

  1 Ocak hangi burç olur?

  1 Ocak toprak burçlarından bir tanesi olan Oğlak burcudur. 1 Ocak Oğlak burcuna aittir. Oğlak burcunun yükselenini hesaplamak için tam olarak doğduğunuz saati bilmeniz gerekmektedir.

  12 burç hangisi?

  Birbirinden farklı ad, sembol ve içerikler ile miladi takvimde her bir aya karşılık gelen on iki adet burç bulunmaktadır. Bu burçlar sırasıyla koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçları.

  You might be interested:  Baş Dönmesi Hangi Bölüm?

  Oğlak burcu nelerden hoşlanır?

  Hem aşk hem de iş hayatında ciddiyete oldukça önem veren oğlak burcu, sabitlik ve gücen arar. Maddi güvenlik oğlak burçları için oldukça önemlidir. Maddi güç ve güven oğlak burcu sevdikleri arasında yer alır. Nostaljik dokulara sahip hatıralar, olaylar ya da güzel antikalar, oğlak burcunun ilgisini çeker.

  Oğlak burcu ne sevmez?

  Örneğin; laubalilik, oğlak burcunun karakter yapısına uymayacağından oğlak burcu sevmedikleri arasında yer alır. Oğlak burcu abartılı işler içinde bulunmayı sevmez. Bu neden ile büyük organizasyonlar, abartılmış duygular ya da gereğinden fazla önem yüklenen konular oğlak burcu sevmedikleri arasında yer alır.

  1 Ocak hangi burç kadını?

  1 Ocak: OĞLAK BURCU.

  1 Ocak hangi burç yükseleni?

  Yükselen burcu Oğlak olanların ne kadar ciddi olabileceğini kestirmek biraz zordur. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta ise, asla ciddiyetlerini kaybetmeyecekleridir. Her konuda oldukça sabırlı davranır ve acele hareket etmekten nefret eder.

  1 Ocak hangi burç kadını özellikleri?

  Oğlak burcu kadını büyük hedeflere sahiptir, beceriklidir ve çalışkandır. O başarılı olmaya kararlıdır ve bir kadın olarak gerektiğinde iddialı olabileceğini garanti eder.

  1 Ocak hangi burç erkeği özellikleri?

  Oğlak burcu erkeği güçlü yapısı ve karakteristik yüz hatları ile dikkat çekerler. Aynı zamanda oğlak burcu erkekleri oldukça inatçı ve otoriter bir görünüme sahiplerdir. Ciddi tavırlara sahip olan oğlak burcu erkeklerinin aslında sevgi dolu ve merhametli bir kalpleri vardır.

  Oğlak burcu erkeği nasıl olur?

  Bu erkek, benliğinin etrafına yalnızca cesur insanların aşabileceği bir duvar inşa eder. Genelikle soğuk, duygusuz ve umursamaz olarak algılanır. Aslında onun sırrı, dünyadan korumak zorunda olduğunu düşündüğü hassas ve saf kalbidir. Oğlak erkeği çoğunlukla alaycı ve nihilist bir bakış açısına sahiptir.

  You might be interested:  Penaltı Korner Hangi Spora Ait?

  Oğlak burcu hangi burçlarla iyi anlaşır?

  Oğlak burçları ile en uyumlu burçlar genellikle Boğa, Başak, Akrep ve Balık olarak kabul edilir. Oğlak burcu ile en az uyumlu burçlar da Koç ve Terazi olarak kabul görür.

  Hangi ay hangi burç?

  Tablo

  Burç Unicode Tarih aralığı
  Akrep ♏︎ 23 Ekim – 22 Kasım
  Yay ♐︎ 23 Kasım – 21 Aralık
  Oğlak ♑︎ 22 Aralık – 19 Ocak
  Kova ♒︎ 20 Ocak – 18 Şubat

  Burçları gösterir misin?

  Burç Tarihleri ve Özellikleri, 2022 Burçların Tarihleri

 • Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)
 • Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)
 • İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)
 • Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)
 • Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)
 • Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)
 • Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)
 • Bu ay hangi burç?

  KOÇ BURCU: 21 Mart-19 Nisan. BOĞA BURCU: 20 Nisan-20 Mayıs. İKİZLER BURCU: 21 Mayıs-20 Haziran. YENGEÇ BURCU: 21 Haziran-22 Temmuz.

  Oğlak burcu kadını güzel mı?

  Oğlak burcu kadınlarının yüz hatları oldukça orantılı ve güzeldir. Bu kadınlar, Oğlak erkekleri gibi fiziksel olarak kuvvetlidir. Bacakları oldukça muntazam olan Oğlak kadını, genellikle mankenlerin burcu olarak da bilinmektedir.

  Oğlak burcu soğuk mudur?

  Oğlak burcu diğer insanlara karşı mesafeli davranır. Bu özelliği diğer insanlar tarafından soğuk olarak nitelendirilmesine yol açar. Ancak Oğlak burcu bu tercihinden vazgeçmez ve kendi kalıplarından dışarı çıkmaz, çıkılmasını da istemez.

  Oğlak burcu neden sevilmiyor?

  en sevdiği kişiye de anlatamaz, psikologa da anlatamaz hatta. her şeyi içine atar, ketumluk özelliği vardır. her duygusu gibi öfkesi de akıl almaz derecede yoğundur. sinirlenince eğer karşısındaki kişiyi seviyorsa öncelikle sabretmeye çalışır; ama bunu pek başaramaz ve çok ağır konuşabilir.

  You might be interested:  Şeker Yüklemesi Hangi Haftada Yapılır?

  Oğlak burcu inatçı mı?

  Titiz, inatçı ve otoriter Oğlaklar ile ilgili her şey

  Çünkü onlar inatçılıklarıyla insanı zıvanadan çıkartabilecek özelliğe sahiptirler.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.