1 Temmuz Da Hangi Yasaklar Kalkıyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında 1 Temmuz’dan itibaren yeni normalleşme adımları atılıyor. Alınan kararlarla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderildi. Buna göre, 1 Temmuz’dan itibaren tüm sokağa çıkma yasakları kalkıyor.
Genelgede, ‘1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır’ ifadeleri yer

1 Temmuz sokağa çıkma yasağı saat kaçta bitiyor?

1- SOKAK KISITLAMASI SONA ERİYOR

Hafta içi akşam 22.00 ile sabah 05.00, hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 1 Temmuz itibarıyla tamamen kaldırılıyor.

Gece sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

YASAKALAR NE ZAMAN BİTECEK, HAFTA İÇİ HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI? Yasakların ne zaman biteceği netlik kazandı. 21 Haziran Kabine Toplantısı’nda kalkan yasakları tek tek açıklayan Erdoğan, sokağa çıkma yasağının 1 Temmuz itibarı ile sona ereceğini belirtti.

You might be interested:  Hangi Paralel Yada Meridyen Türkiyeden Geçmez?

Tüm yasaklar ne zaman kalkacak?

Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü yasakları ile ilgili yeni kararları duyurdu. Yapılan açıklamalara göre aralarında şehirler arası seyahat, şehirler içi toplu taşıma ve sokağa çıkma kısıtlamaları olmak üzere yasaklar 1 Temmuz’da başlamak üzere kalkacak.

1 Temmuzdan sonra yasak var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırılacağını söyledi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

1 Temmuz itibariyle yasaklar kalktı mı?

Corona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemlerin kademeli olarak kaldırılmasında son aşamaya gelindi. 1 Haziran’da gevşetilen önlemler 1 Temmuz’da kaldırıldı. Hafta içi ve Cumartesi günleri gece saat 22.00’den sonra ve Pazar günü tüm gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı.

Gece 12 den sonra sokağa çıkma yasağı var mı?

GECE 12’DE YASAK VAR MI? İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede 1 Temmuz 2021 sabah 05:00 itibariyle sokak kısıtlamalarının sona ereceği bildirildi. Bu sebeple bu gece sokağa çıkma yasağı bulunmuyor.

Pandemi yasakları ne zaman sona erecek?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının biteceği tarih, gündemde yer alan konuların başında geliyordu. 65 yaş ve üzeri ve 18 yaş altı için yeni karar verildi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.

Seyahat Yasağı Kaldırıldı mı?

Geçtiğimiz günlerde corona virüs nedeniyle seyahat yasağı getirilmişti. 31 ilde olan seyahat yasağı 7 ilde yasağın kaldırılmasıyla beraber 24 ile düşmüştü. İçişleri Bakanlığı yayımladığı yeni genelgede ise 9 ilde daha seyahat kısıtlaması kaldırıldı.

Pandemi ilk ne zaman başladı?

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgınının Türkiye’de tespit edilen ilk vakası Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart günü açıklandı. Ülkedeki virüse bağlı ilk ölüm ise 15 Mart 2020’de gerçekleşti.

You might be interested:  Terazi Burçları Hangi Ay?

Temmuz ayında kısıtlama var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:

‘1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

3 Temmuz sokağa çıkma yasağı var mı?

Açıklamada, ‘Bahse konu bölgelerde bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 03 Temmuz 2022 Pazar günü saat 12.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir’ denildi.

Saat 9 dan sonra sokağa çıkma yasağı var mı?

AKŞAM 9’DAN SONRA YASAK VAR MI? Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. ‘ dedi. Hafta içi kısıtlaması ise 22.00-05.00 saatleri arasında devam edecek.

Sokağa çıkma yasağı 1 Temmuz saat kaçta?

1 Temmuz Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkmayla buna bağlı olarak uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Akşam kısıtlama kaçta başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Akşam yasak kaçta başlıyor Temmuz?

BUGÜN YASAKLAR SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK? Hafta içi saat 22.00’da başlayan ve 05.00’te sona eren sokağa çıkma yasağı 1 Temmuz’a kadar devam edecek. 1 Temmuz’dan sonra sokağa çıkma yasağı tamamen kalkacak. Buna göre, 21 Haziran Pazartesi saat 22.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması 22 Haziran Salı 05.00’te sona erecek.

You might be interested:  Apple Hangi Ülkenin Markası?

Hafta içi saat kaça kadar yasak?

Hafta içi her akşam saat 21.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.