45 Hangi Ilin Plakası?

45 plaka kodu ülkemizin Manisa iline aittir.

45 hangi ilimizin plaka numarasıdır?

45 il plakası Manisa iline aittir. Eğer bir araç plakasının başı 45 ile başlıyorsa o aracın Manisa iline kayıtlı olduğu bilinir. Ayrıca plakanın rakamlarından hariç bazı harfleri de Manisa ilini simgelemektedir.

40 45 Nerenin Plakası?

45 PLAKA NERENİN KODU? 45 plaka kodu Manisa iline aittir. Manisa’ya kayıtlı araçların plaka kodları 45 ile başlar.

75 plaka hangi ile ait?

75 plaka kodu, Ardahan iline aittir. Toplamda 6 ilçeden oluşan Ardahan ilinde, 7 belediye, 40 adet mahalle ve 226 köy bulunmaktadır. Ardahan ilimizin 97 bin 500’e yakın nüfusu bulunmaktadır.

68 plaka hangi ilimize ait?

68 numaralı plaka kodu ise Aksaray iline aittir. 68 Nerenin Plakası? 68 numaralı plaka kodu İç Anadolu’da bulunan Aksaray iline aittir. Araçların plakasında bulunan plaka kodunun 68 olması durumunda bu aracın Aksaray iline kayıtlı olduğu bilinmektedir.

81 il neresi?

Türkiye’nin en son ili olan ve plaka kodu 81 olan il Düzce’dir. Düzce ili önce Bolu iline ait olan bir ilçe iken daha sonradan il olmuş ve 81 plaka kodunu almıştır. Düzce ilinin merkez ilçesi ile birlikte 3 adet ilçesi bulunmaktadır.

You might be interested:  Aziz Sancar Hangi Alanda Yaptığı Çalışmalarla Nobel Ödülü Almıştır?

82 plakalı il neresi?

Örnekler vermek gerekirse sırasıyla şunlar olabilir. Balıkesir – Bandırma, Giresun – Şebinkarahisar, Muğla – Fethiye, Kocaeli – Gebze, Bursa – İnegöl, Manisa – Akhisar, Van – Erciş, Tekirdağ – Çorlu bu illerde bulunan ilçelerin 82 plaka alma olasılığı mevcuttur.

85 plaka hangi ile ait?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Araç plakalarının başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir. 85 numaralı plaka kodu HERGANGİ BİR İLİMİZE AİT DEĞİLDİR.

96 plaka nereye ait?

Aslında diziye ilham veren Ayşe Kulin’in romanındaki öyküler Erzincan’da geçiyor. Ancak tepki görmemek için hem dizinin çekimleri Eskişehir’de gerçekleştiriliyor hem de plakalara ’96’ yazılıyor.

Ardahan neden 75 plaka?

Otomobillerin, kamyonların, arabaların, motosikletlerin ve diğer tüm taşıt araçlarının arkasında veya önünde 75 plaka kodu görüyorsanız bu plaka Ardahan şehrine ait demektir. Ardahan’ın plakası 75’tir. Ardahan A harfiyle başladığı halde plakası 75’tir. Bunun sebebi Ardahan’ın sonradan il konumuna gelmesidir.

79 plaka hangi ile ait?

Ülkemizde her plaka bir şehri sembolize ettiği için plakalara bakarak aracın hangi şehirden geldiği anlaşılır. 79 plakası da ülkemizde Kilis şehrine ait bir plakadır. Kilis şehri çıkışlı olan araçlar 79 plakasına sahip olurlar. Plakadan sonraki harfler ve rakamsal kodlar ise Kilis şehrinin harf kodlarını içermektedir.

27 plaka hangi ile ait?

27 plaka kodu Gaziantep ilimize aittir. Bir öneki plaka kodu yani 26 kodlu plaka Eskişehir iline ait iken, bir sonraki yani 28 kodlu plaka ise Giresun ilimize aittir.

68 Plaka ne zaman il oldu?

68 plaka Aksaray iline aittir. Plaka kodu 68 olan araçlar, Aksaray iline kayıtlı demektir. Türkiye’de toplam 81 adet plaka kodu bulunur. Aksaray, 15 Haziran 1989 tarihinde onaylanan 3578 sayılı kanun ile Niğde’den ayrılarak Türkiye’de bir il konumuna gelmiştir.

You might be interested:  Vücut Sıkılaştırmak Için Hangi Spor Yapmalı?

Aksaray Neden 68?

Aksaray sonradan il olduğu için plakası ilk sıralarda yer almamaktadır. Normalde A harfi ile başlayanlar ilk 10 plaka içerisinde yer alıyor. Ama Aksaray sonradan il konumuna geldiği için Zonguldaktan sonra 68 plakasını almıştır.

74 plaka nereye ait?

74 numaralı plaka kodu Bartın iline aittir. Aracın plakasında yer alan plaka kodunun 74 olması halinde bu aracın Bartın iline kayıtlı olduğu bilinmektedir. 74 plaka kodlu araçlar plaka harf gruplarına göre de Bartın ilinin bazı ilçelerine kayıtlıdır.

50 plaka hangi ile ait?

50 plaka kodu Nevşehir iline ait olan koddur. Nevşehir’de araçlarda bu plaka kodu kullanılır. 50 plakaya sahip olan, plakasında 50 kodunu taşıyan araçlar Nevşehir iline aittir.

76 plaka hangi il?

76 plaka kodu, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Iğdır ilinin plaka kodudur.

70 plaka kodu hangi il?

70 numaralı plaka kodu ülkemizde İç Anadolu’da yer alan Karaman iline aittir. Araçların plakalarında bulunan kod 70 olması itibariyle bu araçların Karaman iline kayıtlı olduğu bilinmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.