Bismillahillezi La Yedurru Hangi Surede Geçiyor?

Cevap : Bismillahillezi la yedurru hangi surede geçiyor İmam-ı Rabbani hazretlerinden rivayet edilen, her türlü dert, bela, musibet, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam en az 3 kere okunması tavsiye edilmiş olan duadır. Ayet değildir bu yüzden surede geçmez.

Bismillahillezi duası kuranda geçiyor mu?

Kuranı kerimde bulunan dualar arasında bulunan bismillahillezi duası birçok kişi tarafından korunma duası olarak bilinmektedir.

Bismillahillezi la yedurru abdestsiz okunur mu?

Bismillahillezi duasının okunmasında abdest şartı aranmamakta ve bu dua olarak okumakta ve ezberden okumakta bir mahsur bulunmamaktadır. Bismillahillezi La Yedurru duası aynı zamanda istek ve dileklerin olması için de faziletleri ve faydaları bulunan bir duadır.

Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüves Semiul Alim fazileti nedir?

Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym* diyerek dua ederse, sabaha kadar apansızın bir bela kendisine isabet etmez. Kim de sabahleyin üç kere (aynı şekilde) dua ederse, akşama kadar aniden bir musibetle ve belayla karşılaşmaz.”

Bismillahillezi la yedurru hadis mi?

Sabah ve akşam okunduğu zaman Allah’ın izniyle her türlü dert, sıkıntı ve şerden korunmak için okunan Bismillahillezi La Yedurru duasının fazileti hadis-i şeriflerle sabittir.

You might be interested:  Bebek Kalça Çıkığı Hangi Bölüm Bakar?

Muhafaza duası nedir?

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim. Bu dua kötülükten korunmak için okunan duadır. Anlamı bakımından Allah’ın tek olduğunu söyler.

Bismillahillezi la yedurru kaç defa okunur?

Resullah (s.a.v.)’in belirttiğine göre her gün sabah vakti üç defa Bismillahillezi la yedurru duasını okuyan kişi akşama kadar musibetlerden korunur.

Adet döneminde nazar duası okunur mu?

Adetliyken okunabilecek dualar : Adetliyken dua edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. İstediğiniz her duayı okuyabilirsiniz. Hatta Kur’andan Fatiha da dua niyetiyle adetli regli döneminde okunabilir. Ayrıca Kur’an’daki duaya benzeyen âyetler de Kur’an okuma niyetiyle değil de dua maksadıyla regli dönemlerinde okunabilir.

Semiul alim ne demek?

Hadisi şerifte: Kim sabahladığında üç kere ‘ EÜZÜ BİLLAHİS-SEMİİL ALİMİ MİNEŞ-ŞEYTANİRRACİM ‘ (ALLAH’ın rahmetinden kovulmuş şeytandan, işiten ve bilen ALLAH’a sığınırım) diyerek haşr süresinin son üç ayetini okursa, ALLAH ona akşama kadar YETMİŞ BİN MELEĞİ – salevat getirmek, istigfar etmek üzere -müvekkel kılar.

Bismillahillezi la ilahe illâ hu ne demek?

OKUNUŞU: Bismillâhillezi lâ ilâhe illâhü. MANASI: Kendisinden başka hiçbir ibâdet edilecek ilâh olmayan Allah’ın adıyla.

Korkmamak için hangi dua okunur?

Korkarken ve korku anında okunması tavsiye edilen birçok dua bulunaktadır. Bunlar arasında Ayetel Kürsi, Nas Suresi, Felak Suresi de bulunmaktadır. Koruyucu özelliği olan bu üç dua korku anında okunabilir. ‘Bismillahillezi la yedurru me’asmihi şey’un fi’l-ardı ve la fis-sema’i ve huves-semiul-alim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.