Bozcaada Hangi Deniz?

Bozcaada veya eski adıyla Tenedos (Yunanca: Τένεδος Ténedhos, Latince: Tenedus), Türkiye’nin üçüncü büyük, Ege Denizi’nde ise Gökçeada’dan sonra ikinci en büyük adası ve Çanakkale ilinin nüfus bakımından en küçük ilçesidir.

Bozcaada’da nerede kalınır?

Bozcaada’da Nerede Kalınır? Bozcaada, Çanakkale sınırları içerisinde bulunan bir ada ilçesidir. İlçenin nüfusu 2.613 olup yaz dönemleri ve resmi tatillerde gelen tatilcilerle birlikte bu nüfus 10 binlere kadar çıkmaktadır.

Bozcaada, Geyikli’ye yakın bir şehirdir.?

İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere yakın olması ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Bozcaada, Türkiye’de son yıllardaki popüler tatil destinasyonlarından biri olmuştur. Bozcaada’nın karayla tek bağlantısı Ezine’nin bir beldesi olan Geyikli’den düzenlenen feribot seferleri dir. Bozcaada, Geyikli’den yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunur.

Bozcaada’nın tarihi nelerdir?

Bozcaada tarihi incelendiğinde, tam Çanakkale Boğazı ’nın çıkışına konumlanmış olması nedeniyle adanın her dönem coğrafi açıdan stratejik bir önemi olduğu görülür ve bu coğrafi önemi, Bozcaada’nın tarih boyunca çeşitli uygarlıkların himayesi altına girmesine sebep olmuştur.

You might be interested:  Saç Dökülmesi Için Hangi Doktora Gidilmeli?

Bozcaada otel ve pansiyonlar nelerdir?

Bozcaada ’da konaklama genellikle küçük butik otel ve pansiyonlarda gerçekleştirilmektedir. Tarihi ve doğal sit alanı olduğu için Bozcaada’da büyük tesislerle birlikte tatil köyü konseptli yerler bulunmamaktadır.

Bozcaada hangi plaja gidilir?

Bozcaada tatilinizde gitmeniz gereken en iyi plajları sizin için sıraladık.

 • Ayazma Plajı Bozcaada’nın en güzel plajı olarak kabul edilen Ayazma Plajı, ilçe merkezinin dışında, adanın batı kıyısında yer almaktadır.
 • Akvaryum Koyu.
 • Beylik Koyu.
 • Habbale Plajı
 • Çayır Koyu.
 • Tuzburnu Koyu.
 • Bozcaada Beachleri.
 • Mitos Beach.
 • Bozcadada nerede denize girilir?

  Bozcaada’nın Birbirinden Güzel Plajları

  1. 1 – Ayazma Plajı Ayazma Plajı adanın en ünlüsü.
  2. 2 – Sulubahçe Koyu. Ayazma’nın hemen yanı başında yer alan koydur.
  3. 3 – Habbele Plajı
  4. 4 – Beylik Koyu.
  5. 5 – Akvaryum Koyu – Mermer Burnu.
  6. 6 – Mitos Beach.
  7. 7 – Çayır Koyu.
  8. 8 – Tuzburnu Koyu.

  Bozcaada Ege mi Marmara mı?

  Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir ada. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alıyor. Yerleşim, adanın kuzeydoğusunda yer alan ilçe merkezinde toplanmış.

  Haziran ayı Bozcaada denize girilir mi?

  Bozcaada’nın denizi soğukluğuyla meşhurdur. Özellikle Mayıs, Haziran aylarında su henüz ısınmadığı için denize girmekte biraz zorlanabilirsiniz. Temmuz ayının ortalarına doğru ısınmaya başlayan deniz Ağustos’ta en ideal sıcaklığa ulaşıyor.

  Bozcaada Ayazma Plajı Nerede?

  Ayazma Plajı Bozcaada’da bulunuyor. Bozcaada Çarşı’ya yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta olan plaja ulaşım da oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra özel araçlar ile gidilecek ise mutlaka tabela takibi yapılmalıdır. Aynı zamanda Kuzey Ege’de sakin ve güzel bir tatil yapmak isteyen kişiler Ayazma Plajı’nı tercih edebilirler.

  Mayıs ayında Bozcaada’da denize girilir mi?

  Deniz sezonunu Ayazma’nın serin sularında açın!

  You might be interested:  Marsta Gun Batimi Hangi Renk?

  Gündüzleri t-shirtle geceleri sweatshirtle dolaşabileceğiniz, hatta şanslıysanız denize bile girebileceğiniz bir hava sizi bekliyor olacak! Mayolarınızı almayı unutmayın!

  Bozcaada denizi kumlu mu?

  İlk defa gelenleri oldukça şaşırtacak güzellikteki irili ufaklı koyların çoğu denize girmek için uygun. Adanın denizi tüm Kuzey Ege’de olduğu gibi çok sıcak değil. Ama dönem dönem şaşırtıcı derecede ısındığı da oluyor. Ünlü Ayazma Plajı altın rengi, incecik kumu ve pırıl pırıl turkuaz denizi ile oldukça etkileyici.

  Habbele koyu ücretli mi?

  Habbele Beach adında bir işletme mevcut. Kişi başı 80 TL giriş ücreti var. Önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Şezlonglar,duş alanları, yemek bölümü güzel temiz.

  Bozcaada deniz nerede?

  Ege denizi ile çevrili olan Bozcaada, Çanakkale Boğazı’nın 15 mil güneyinde bulunur. Tarihi antik dönemlere uzanan Bozcaada, insana huzur veren koylara, tertemiz bir denize, eski Rum evleri ile oluşan dar sokaklara ve içinizi rahatlatacak temiz bir havaya sahiptir.

  Geyikli Ege Denizi mi?

  Özellikle Antalya’nın sıcağından bunalıp Ege’nin en kuzeyinde sakin bir tatil yapmak isteyenler genelde burayı tercih ediyor. Daha çok butik otellerle hizmet veriyoruz. Türkiye’nin en güzel güneşi burada batıyor. Burası Kuzey Ege’nin gizli cenneti… Sahilimiz güzel, denizimiz güzel, Geyikli güzel.

  Bozcaada’da kimler var?

  Pelasglar, Fenikeliler, Atinalılar, Yunanlılar, Persler, Büyük İskender, Bizanslar, Cenevizler, Venedikler ve Osmanlılar bu süreçte adaya hakim olan milletler. Balıkçılık, adanın önemli geçim kaynağı.

  Haziran ayında nerede denize girilir?

  Gidecekseniz Haziran Ayında Gidin Dediğimiz 8 Yer

  1. 1 – Dalyan. Haziran ayında gidilecek yerler arasındaki ilk sırayı Dalyan alıyor.
  2. 2 – Kaş Haziranda deniz tatili için Akdeniz en ideal bölgelerden biri.
  3. 3 – Akyaka Gökova.
  4. 4 – Side.
  5. 5 – Fethiye.
  6. 6 – Akliman.
  7. 7 – Ayder Yaylası
  8. 8 – Şarköy.
  You might be interested:  Mamografi Için Hangi Bölüm?

  Bozcaada en güzel hangi ay?

  Yazları, Bozcaada’da Mayıs aylarının sonundan Ekim ayının ortasına kadar rahatça denize girebilirsiniz ancak güzel bir yaz tatili yapmak isteyenler genellikle temmuz ve ağustos aylarını tercih ediyor. Yaz sezonu adanın havasının oldukça rüzgarlı ve nemsiz olması sebebiyle hiçbir şekilde bunaltıcı geçmiyor.

  Bozcaada ekimde denize girilir mi?

  Bu yaz tatil yapamadıysan hala geç değil. Ekim ayı boyunca birçok bölgede deniz, kum, güneş sefası sürebilirsin. Mesela Bozcaada. Çanakkale’nin bu turistik adası, ekim ayında hem ucuz hem de keyifli.

  Habbele koyu ücretli mi?

  Habbele Beach adında bir işletme mevcut. Kişi başı 80 TL giriş ücreti var. Önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Şezlonglar,duş alanları, yemek bölümü güzel temiz.

  Bozcaada Ayazma Plajı nasıl gidilir?

  Sadece mayıs- eylül ayları arasında çalışan minibüsler, yüksek sezon boyunca sabahtan akşama kadar her yarım saatte bir ada merkezinden Ayazma’ya hareket ediyor. Ayrıca gece seferi olarak 21.15 ve 24.00’de Ayazma’ya giden minibüs bulunuyor. 2022 minibüs tek yön15 TL.

  Sulubahçe plajı nerede?

  Sulubahçe Plajı, Çanakkale ili Bozcada ilçesinde bulunmaktadır. Bozcaada’nın En Meşhur Plajı olan Ayazma Plajı’nın 100 metre ilerisinde bulunuyor.

  Bozcaada akşam ne yapılır?

  Gezilecek Yerler

 • Rum Mahallesi.
 • Bozcaada Müzesi.
 • Meryem Ana Kilisesi.
 • Türk Mahallesi.
 • Bozcaada Kalesi.
 • Yel Değirmenleri.
 • Polente Feneri.
 • Habbele Beach.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.