Destan Filmi Hangi Dönemi Anlatıyor?

DESTAN HANGİ DÖNEMİ ANLATIYOR? Hazırlık süreci bir yıl süren dizi 8’inci yüzyıl Orta Asya yaşamını anlatacak. İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda Çin ve Türk hanlıkları arasında yaşananları anlatan Destan’da eski zamanlardaki ölümcül iktidar savaşının yansımaları da yer alıyor.
Türkler’in İslamiyet’i kabul etmesinden önce 8. yüzyılda geçen bir hikâye Destan’ın ana konusunu oluşturmaktadır.

Destan filmi hangi döneme aittir?

Destan dizisinde; Türklerin İslamiyeti henüz kabul etmediği yıllar anlatılıyor. Hazırlık süreci bir yıl boyunca devam eden ‘Destan’da 8’inci yüzyıl Orta Asya yaşamını ekrana taşımak yoğun bir çalışma yürütüldü. Dizisinin danışmanları Prof. Dr.

Destan filmi kimi anlatıyor?

‘Destan’ dizisi, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını

Destan filmi konusu gerçek mi?

Destan dizisi gerçek değildir. Ancak Türk kadın savaşçı efsanelerin biri olan Akkız’ın hayatını konu alır. Akkız karakterini ise başarılı oyuncu Ebru Şahin canlandırmaktadır.

Destan dizisi hangi yıl?

DESTAN DİZİSİ HANGİ DÖNEMİ ANLATIYOR? Destan dizisi 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağın hüküm sürdüğü zamanlarda geçmektedir.

You might be interested:  Beyaz Tenlilere Hangi Saç Rengi Gider?

Destan filmi hangi devlete aittir?

Destan dizisi Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağın hüküm sürdüğü zamanları anlatıyor. İslam’ın daha kabul edilmediği dönemde Göktürk Kağanlığını anlatmaktadır.

Destan dizisi Hangi Gün Yeni bölüm?

Destan dizisi her hafta Salı günü saat 20:00 ‘da ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Akkız kimdir tarihte?

Dizide Akkız, 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm süren dağ savaşçısıdır. Ebru Şahin hakkında bilgiler haberimizde Akkız kimdir? Dağ Hanlığı’nın cesur ve asi savaşçısı.

Destanlar kimler tarafından söylenir?

Anonimdirler. Genellikle manzumdurlar. Az olmakla beraber nazım-nesir karışık olan destanlar da vardır. Bazıları, manzum şekilleri unutularak günümüze nesir hâlinde ulaşmıştır.

Akkız gerçek mi?

Destan dizisinin konusu oldukça dikkat çekti. Dizi, 9. yüzyılda, Orta Asya’daki Türkler’in İslamiyet’in kabulünden önceki dönemindeki bir destandan esinlenerek yapılmıştır.

Destan dizisi kurgu mu?

Türk kadın savaşçı efsanelerinden ilham alınarak kurgulanan Destan dizisinde Akkız karakterine genç oyuncu Ebru Şahin hayat veriyor. Dizide Akkız, 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir.

Destan dizisi Neyi?

Dönem dizisi olarak karşımıza çıkan ‘Destan’ ilk olarak ‘Akkız Destanı’ olarak açıklanmıştı. Ardında Destan ismiyle ekranlara geleceği söylenen dizi, geçmişe doğru uzanan bir hikayeyi konu ediniyor. Türklerin İslamiyet’i kabul etmesinden önce 9. yüzyılda geçen bir hikaye Destan’ın ana konusunu oluşturmaktadır.

Destan dizisi kaç bölüm sürecek?

Destan dizisinin 26. bölümü ile 31 mayıs 2022 de final veya sezon finali yapması planlanıyor.

10 sınıf destan nedir?

Milletleri derinden etkileyen olayların, manzum şeklinde anlatıldığı eserlere destan denir. Destanın oluşabilmesi, milleti derinden etkileyen durumların oluşması gerekir.

Destan dizisi kaç bölüm sürecek?

Destan dizisinin 26. bölümü ile 31 mayıs 2022 de final veya sezon finali yapması planlanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.