Esenler Otogar Hangi Yakada?

Büyük İstanbul Otogarı; Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla uzun yıllar halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminalidir.

Esenler Otogar nereye yakın?

Bayrampaşa ilçe sınırları ilçesinde yer almasına rağmen Esenler ilçe merkezinize yakın olmasından dolayı bu isimle anılmaya başlanmıştır. İçerisinde 168 yazıhanede 324 otobüs firmasının hizmet verdiği otogar, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük dünyanın ise en büyük 3. Otogarı olma özelliğini taşımaktadır.

Esenler Avrupa yakasında mı?

17 mahalle ve 3 semtten oluşan Esenler ilçesi Avrupa yakasında yer almaktadır.

Istanbul anadolu yakasında hangi otogar var?

Harem Otogarı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan otogardır. İstanbul ile farklı şehirler arasında seyahat etmek isteyen ve Anadolu Yakası’nda bulunan herkes buradan hareket eder. Otobüsle seyahat ederken otogar ile ilçeler arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Istanbul terminali hangi semtte?

1. Esenler Otogarı (İstanbul Büyük Otogarı)

İstanbul Avrupa Yakası otogar grubu içerisinde yer alan Bayrampaşa Esenler Otogarı, Türkiye’nin yolcu kapasitesi en yüksek otogarlarından birisidir.

You might be interested:  Çoçuklar Hangi Saatlerde Dışarı Çıkar?

Esenler Otogar hangi durak?

Esenler Otogar’a Metro ile gitmek için M1A ve M1B Metro hatlarına binip Otogar durağında inebilirsiniz. Ya da M2 Yenikapı- Hacıosman Metrosu’na binerek Taksim ya da Şişli/ Mecidiyeköy duraklarında inip oradan kalkan otobüslerle Esenler Otogar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Esenler Otogari Anadolu yakasında mı?

Şehrin şu an aktif olarak kullanılan en eski ve en büyük otogarı Esenler Otogarı’dır. Avrupa Yakası’nda bulunan bu noktaya pek çok yöntemle ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Esenler nereye bağlı?

Esenler, Bakırköy ilçesine bağlı iken 1992 yılında yapılan değişiklikle Güngören ilçesine bağlanmıştır. Ardından 1993 yılında yapılan değişiklikle Güngören’den ayrılarak İstanbul’un 33. İlçesi olmuştur. Esenler, coğrafi büyüklük bakımından İstanbul’un 11. ilçesi olup nüfus bakımından ise 12. ilçesidir.

İstanbul esenyurt Anadolu yakasında mı?

İstanbul’a bağlı Esenyurt’un Avrupa mı yoksa Anadolu yakasında mı olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. 2008 yılında ilçe olan Esenyurt, Avrupa yakasındadır.

Istanbulda nerelerde otogar var?

Türkiye’nin en çok nüfusa sahip olan şehri olarak aynı zamanda karayolu ulaşımının da merkezi kabul edilen İstanbul’da üç tane otogar bulunur:

 • İstanbul Harem Otogarı
 • İstanbul Esenler Otogarı
 • İstanbul Alibeyköy Otogarı
 • Istanbulda kaç otogar var 2022?

  İstanbul’da Bayrampaşa ve Üsküdar ilçelerinde olmak üzere 2 tane otogar bulunuyor. İstanbul Otogarı olarak adlandırılan Bayrampaşa otogarı; 5 Mayıs 1994 yılında hizmete açıldı. Üsküdar’daki Harem Otogarı ise, 1970’te hizmete girdi.

  Harem Otogarı hangi firmalar var?

  Harem Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy Turizm, Metro Turizm, İsmail Ayaz, Esadaş Turizm, CSR Seyahat, Kent Turizm, Varan Turizm, Seç Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Mersin, Has Turizm, Lider Adana, Villa Seyahat, Öz Diyarbakır, Süha Turizm, Şanlıurfa Astor,

  You might be interested:  Hangi Padişah Döneminde Ilköğretim Zorunlu Hale Gelmiştir?

  Dünyanın en büyük otogarı nerede?

  Çevresinde 6 ilçe olan ve günde yaklaşık 3 milyon kişinin geçtiği Topkapı, terminalini Ferhatpaşa’ya taşınmasıyla nefes alacak. Karayolu taşımacılığımızın kalbi olacak İstanbul Ferhatpaşa’da yapılan dünyanın en büyük otogarında, bir perondan 6 otobüs kalkabilecek.

  Alibeyköy Otogarı nerede Avrupa yakasında mı?

  Alibeyköy Otogarı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan otogarlarından biridir.

  Istanbul Ümraniye Dudullu otogar hangi yakada?

  Ataşehir Dudullu Terminali’na Nasıl Ulaşılır

  Ataşehir Otogarı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan otogarlarından biridir. Anadolu Yakası’nda oturan ya da İstanbul’un bu yakasına seyahat eden pek çok kişinin hareket noktası burasıdır.

  Esenler Otogar hangi Metrobüs?

  Metrobüsle gelmek isteyenler için, Bayrampaşa – Maltepe durağında inerek, Topkapı Metrobüs durağından geçen 830 Taksim – Otogar otobüs hattına aktarma yaptıktan sonra son durak olan Otogar durağında inip, ulaşım sağlayabilirler.

  Esenler Otogar hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Esenler Otogarı yakınından geçiyor: 32M, 33, 76O.

  Esenlerde nerelere gidilir?

  Esenler Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

  1. 1 Esenler Gezilecek Yerler.
  2. 2 15 Temmuz Millet Bahçesi.
  3. 3 Taş Cami.
  4. 4 Avasköy Kemeri.
  5. 5 Atışalan Çeşmesi.
  6. 6 Hünkâr Kasrı
  7. 7 Davutpaşa Kışlası
  8. 8 Esenler Bölge Parkı

  Esenler nerede kalıyor?

  Esenler, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Zeytinburnu, batıda Bağcılar ve Başakşehir, güneyde Güngören ilçeleriyle sınırdır. Esenler, 17 mahalleden oluşmaktadır ve yüzölçümü toplam 5.227 hektardır. Metris Cezaevi bu ilçede bulunmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.