Ge Plaka Hangi Ülkenin?

Gürcistan’ın plaka kodu GE’dir. Ülke, GE plakasını 1992 yılında kullanmaya başladığı bilinmektedir. Gürcistan’ın şehir kodları ile 2 ya da 3 harf kullanılarak oluşturulmaktadır.

Ülke plaka numaraları nelerdir?

Ülke plaka numaraları, o ülkenin sınırlarının dışında seyahat eden araçlara verilir. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde plakanın başında mavi zeminin üstüne beyaz renkle ülkenin plaka kodu, üstünde de Avrupa Birliği’nin logosu vardır.

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerdeki plakalar nelerdir?

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde plakanın başında mavi zeminin üstüne beyaz renkle ülkenin plaka kodu, üstünde de Avrupa Birliği’nin logosu vardır. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerde ise yine mavi zemin üstüne altta ülke plaka kodu, üstünde de o ülkenin bayrağı bulunur.

Hangi ülkelerden Amerika Birleşik Devletleri plakası vardır?

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerde ise yine mavi zemin üstüne altta ülke plaka kodu, üstünde de o ülkenin bayrağı bulunur. Amerika Birleşik Devletleri plakalarında eyaletlerin logosu ya da sloganı yer alır.

GE plaka ne demek?

GE plaka konusunda Gürcistan plakası olmaktadır.

You might be interested:  Hangi Durumlarda Oruç Bozulur?

GB hangi ülke?

Her yabancı plakada olduğu gibi GB kodlu plakanın da hangi ülkeye ait olduğu araştırılmaktadır. GB hangi ülkenin plakasıdır sorusunun cevabı ise Birleşik Krallık’tır. GB plakalı araçları görenler plakanın Birleşik Krallığa ait olduğunu bilmelidir.

S plaka hangi ülkeye ait?

S plaka hangi ülke konusunda İsveç ülkesi olmaktadır. İsveç plakasında S harfi en başta mavi renkli olarak yazılır ve sonrasında İsveç eyaletlerine göre plaka hazırlanır.

60 plaka hangi ile ait?

60 plaka kodu ülkemizin Tokat iline aittir. 4.61. 61 Nerenin Plakası?

Kaç çeşit plaka vardır?

Plaka Çeşitleri

Plakalar kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Türkiye’de kullanımına göre dokuz çeşit plaka vardır.

Siyah plaka kim kullanır?

Bilindiği üzere; kamu kurumu niteliğindeki esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları (oda, birlik, federasyon, konfederasyon) araçlarına siyah renkli resmî plaka verilmektedir.

GB neyin kısaltması plaka?

Plaka Kodu Ülke Başlangıç
G Gabon 1974
GB Birleşik Krallık (Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda) 1910
GBA Alderney 1924
GBG Guernsey 1924

UK hangi ülkenin plakası?

Ülkelerin Uluslararası Harf Kodları

ÜLKE Gümrük KODU (Rakam) ÜLKE KODU (3 harf)
İNGİLTERE 6 GB
A.B.D. 400 US
AFGANİSTAN 660 AF
AMERİKA KÜÇÜK OUT. ADALARI 832 UM

HR hangi ülke?

Tüm Ülke Kodları

ÜLKE ÜLKE KODU
Hırvatistan 92 HR
Hindistan 664 IN
Hollanda 3 NL
Hollanda Antilleri 478 AN

S plaka hangi Avrupa ülkesi?

Avrupa Birliği araç plakaları

Üye Ülke Kısaltma
Slovakya SK
Slovenya SLO
İspanya E
İsveç S

99 plaka hangi ülkeye ait?

Plaka kodları

Kod Bölge
..
97 tayin olunmamış
98 tayin olunmamış
99 Genel ülke kodu

97 plaka hangi il?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Araç plakalarının başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir. 97 numaralı plaka kodu HERGANGİ BİR İLİMİZE AİT DEĞİLDİR.

You might be interested:  Uluslararası Sivil Toplum Örgütleri Hangi Konularda Faaliyet Gösterir?

27 plaka hangi ile ait?

İlçeleri: Şehitkamil, Şahinbey, Araban, Karkamış, İslahiye, Nurdağı, Nizip, Yavuzeli, Oğuzeli’dir. 27 Nerenin Plakası? 27 plaka kodu Gaziantep ilimize aittir. Bir öneki plaka kodu yani 26 kodlu plaka Eskişehir iline ait iken, bir sonraki yani 28 kodlu plaka ise Giresun ilimize aittir.

47 plaka nereye ait?

Ülkemizde bulunan her ilin birbirinden farklı plaka kodları bulunur. Plaka kodları ile araçların hangi ile kayıtlı oldukları öğrenilebilir. 47 numaralı plaka kodu ise Mardin iline aittir.

71 plaka nereye ait?

Aracın plaka kodunun 71 olması durumunda bu aracın Kırıkkale iline ait olduğu bilinmektedir. Kırıkkale iline ait birçok ilçe bulunmaktadır. 71 Numaralı plaka kodları bu ilçelerin bazılarının üzerine kayıtlı olmaktadır. Bunlar Kırıkkale Merkez ilçesi ve Keskin ilçesidir.

Geçici plakayı kimler alabilir?

Geçici plaka: Motorlu bir taşıtın tescil işlemleri tamamlanıncaya kadar trafiğe çıkabilmesi için düzenlenen bir belgedir. Tescil işlemi tamamlanıp asıl plaka düzenlendiğinde geçersiz kalır. Henüz tescil edilmemiş araçların trafiğe çıkmaları yasaktır. Bu araçların yer değiştirebilmeleri için geçici plaka düzenlenir.

T plaka ne demek?

Prototip veya yol testi için kullanılacaklara ‘T’, birinci fıkrada belirtilen yerler arasında sürülecekler ile gösterisi yapılacaklara ‘G’ harf grubu bulunan plakalar verilir.

G plaka ne kadar?

Geçici plaka harcı 305,20 TL.

Yunanistan plakası kaç?

Yunanistan’ ın uluslararası tanınırlık plaka kodu ise GR’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.