Kr Hangi Ülke?

.kr Uzantılı Domain Hangi Ülkenin Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Güney Kore domain uzantısı.kr dirkr uzantılı domain Güney Kore ülkesinin alan adı uzantısıdır.
Ülke Kodları

ÜLKE ÜLKE KODU
GUYANA 488 GY
GÜNEY AFRİKA CUM. 388 ZA
GÜNEY GEORGİA VE GÜNEY SANDVİÇ ADALARI 893 GS
GÜNEY KORE CUM. 728 KR

SA hangi ülke kodu?

İsveç’in internet kodu olan. se, uluslararası ülke kodu olarak da kullanılmaktadır. Avrupa’da bulunan ve en kalabalık 19. ülke olarak bilinen İsveç’e ait olan.

Hun hangi ülkenin kısaltması?

Ülke Kısaltması Ülke Adı (ing) Ülke Adı (tr)
HTI HAITI HAİTİ
HND HONDURAS HONDURAS
HUN HUNGARY MACARİSTAN

TW hangi ülke?

Tayvan ile ilgili bu madde taslak seviyesindedir.

LY hangi ülke?

Ciddi iş ilişkileri içinde olduğumuz Libya ülkesine sahip olan. ly uzantısı ülkemizde de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Pek çok şirketin ve şahısın iş yapmak için tercih ettiği ve bağlantıları olduğu Libya Afrika’nın en kalabalık 34. Ülkesidir.

Al hangi ülke?

Plaka Kodu Ülke Başlangıç
A Avusturya 1910
AFG Afganistan 1971
AG Antigua ve Barbuda
AL Arnavutluk 1934

Hu hangi ülke?

Ülke ve bölge kodları

You might be interested:  Mevlid Kandili Hangi Ibadetler Yapılır?
Ülke/bölge Kod
Gürcistan ge
Guatemala gt
Honduras hn
Macaristan hu

MNE hangi ülke?

FIFA üyeleri

Ülke Kod
Meksika MEX
Moldova MDA
Moğolistan MGL
Karadağ MNE

ARM hangi ülke?

İngiltere merkezli çip tasarım şirketi ARM Holdings, Amerikan grafik çipi uzmanı Nvidia’ye satıldı. Anlaşmada ARM’ye yaklaşık 40 milyar dolar değer biçildi. Şirket, 4 yıl önce Japon Softbank tarafından 32 milyar dolara satın alınmıştı.

UK hangi ülkenin kısaltması?

Ülkenin resmi adı ‘Kuzey İrlanda ve Büyük Britanya Birleşik Krallığı’dır ve pek çok kaynakta ülkenin adı kısaca ‘Birleşik Krallık’ olarak geçmektedir.

United States hangi ülke?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD; İngilizce: United States of America, USA), Birleşik Devletler (BD; İngilizce: United States, US) veya resmî olmayan ismiyle Amerika (İngilizce: America), orta Kuzey Amerika’da, Kanada ve Meksika arasında bulunan, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan, federal anayasal cumhuriyet

LT hangi ülke?

Kabul Edilen Ülke Kodu Listesi

İsim-Soyisim İçin ISO Kodu CSR
Libya LY
Liechtenstein LI
Litvanya LT
Lüksemburg LU

TM plaka nedir?

Ticari Taksi(T Plaka) Tahsis Belgesi Başvuru Formu (Devir Yoluyla) için tıklayınız Ticari (Tm Plaka) Plaka Güzergah İzin Belgesi Başvuru Formu için tıklayınız

BG plaka neresi?

BG ile başlayan plaka bir ülke plakasıdır. BG, komşu ülkemiz olan Bulgaristan’a ait bir plakadır.

PS hangi ülke?

PlayStation (Japonca: プレイステーション – Pureisutēshon; resmî olarak PS şeklinde kısaltılır), Sony Computer Entertainment tarafından geliştirilen video oyun konsolu serisi markası. İlk olarak 3 Aralık 1994 tarihinde, Japonya’da tanıtılan marka kapsamında beşinci, altıncı ve yedinci nesil video oyun konsolları üretildi.

Hun Devleti Türk mü?

Hun Devleti Orta Asya’da kurulmuş olan bir Türk devletidir. Yani Hunlar’ın Türk olduğunu ifade etmek mümkün. Zaten tarihsel açıdan ele alınmış tüm eserler ve yazılı kaynaklar bunu açık bir şekilde göstermektedir. Hatta en eski Türk devletleri olarak Hunlar, Göktürkler ve Uygurlar öne çıkar.

You might be interested:  Roman Türk Edebiyatına Hangi Dönemde Girmiştir?

Hun ne demek tarih?

Hunlar, MS 4-6. yüzyıllar arasında Orta Asya, Kafkaslar ve Doğu Avrupa’da yaşayan göçebe bir halktı. İlk olarak Volga Nehri’nin doğusunda, o zamanlar İskit’in bir parçası olan bir bölgede yaşadıkları tahmin edilmektedir.

MNE neyin kısaltması?

FIFA üyesi olan ülkelerden olan Karadağ MNE kısaltması ile biliniyor. FIFA ülke kodları listesinde her bir ülkenin kendine ait bir kısaltması mevcuttur. TUR kısaltması ülkemize aitken MNE kısaltması Karadağ ülkesine aittir.

Bra hangi ülke?

Bra (İtalyanca telaffuz: ; Br’a) İtalya’nın Piedmont bölgesinde yer alan bir komündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.