Marmarada Hangi Balık Ne Zaman Tutulur?

Gezici Balıkların su yoludur Marmara Denizi Karadaniz’e çıkmazlar. Marmara Denizi’nde gezici balıklar, en çok nisan-mayıs ve ekim-aralık aylarında avlanmaktadır. Yerli balıklar olarak, kefal, karagöz, çipura, orfoz, lahoz sayılabilir.

Marmarada çinekop ne zaman başlar?

Ocak. Uskumru Ocak ayında uskumru, lüfer, palamut, istavrit lezzetlerini muhafaza eder. Kefal ve hamsi tam yağlı durumdadır. Çinekop, kofana, minakop boldur.

Çinekop balığı hangi ayda tutulur?

Eylül: Kılıç ve sardalya balıkları hala lezzetlıdır. Lüfer, kolyoz, izmarit, barbun, çinekop, çipura, uskumru, kılıç ve kırlangıç eylül ayında da çok bol avlanır.

Marmara’da istavrit ne zaman başlar?

İstavritler sonbaharda Marmara’ya inerler mayıstan itibaren Karadeniz’e geri dönmeye başlarlar. Her mevsimde yakalanan istavritin en lezzetli olduğu zaman kasım ile şubat ayları arasıdır.

Kasım ayında Marmara’da hangi balık tutulur?

Kasım Ayı Balıkları

 • Hamsi.
 • Lüfer.
 • Uskumru.
 • Balık kıyıya ne zaman gelir?

  Sabah suyu, sabah gün doğumundan öğlen 11’e kadar sürer. Akşam suyu ise kabaca 15’den 21’e kadar olan saatler denilebilir. Bunun dışındaki saatlerde de şüphesiz balık tutabilirsiniz lakin en verimli saatler sabah ve akşam suyudur.

  You might be interested:  Basura Hangi Bitki Iyi Gelir?

  Çinekop nereden çıkar?

  Balık çeşitleri arasında en sık tüketilen balıklardan biri olan çinekop balığı, lüfer balığının daha küçük formudur. 10-15 santimetre boylarında olan balık, Türkiye’de özellikle Karadeniz ve Marmara Denizi’nde bulunur.

  Çinekop saat kaçta tutulur?

  Yemli yapacaksan gece gitmeni tavsiye ederim. Sabah erken saatlerde, gündüz saat 15:00′ den sonra ise rapala denemelisin

  Hangi ayda Hangi balık Yenir takvimi?

 • OCAK EN LEZZETLİ BALIKLAR. HAMSİ Çok lezzetli!
 • ŞUBAT EN LEZZETLİ BALIKLAR. HAMSİ Çok lezzetli!
 • MART EN LEZZETLİ BALIKLAR. İZMARİT.
 • NİSAN EN LEZZETLİ BALIKLAR. MEZGİT.
 • MAYIS EN LEZZETLİ BALIKLAR. İZMARİT.
 • HAZİRAN EN LEZZETLİ BALIKLAR. SARDALYA.
 • TEMMUZ EN LEZZETLİ BALIKLAR. SARDALYA.
 • AĞUSTOS EN LEZZETLİ BALIKLAR. PALAMUT.
 • Çinekop hangi rengi sever?

  Karışık renk al veya turuncu, en revaçta onlar, pembe de olabilir o da iş yapıyor

  Olta istavrit ne zaman başlar?

  Kasım ve Şubat aylarında gereken büyüklüğe ulaşan istavritler, en çok bu iki ayda lezzetli olmaktadır. Ancak özellikle Karadeniz ve İstanbul Boğazı’nda yaz mevsimi boyunca istavrit avı yapmak mümkündür.

  İstavrit sezonu ne zaman başlar 2022?

  Karadenizli balıkçıların, 1 Eylül’de açılan av sezonunda yüzleri azda olsa hamsiyle güldü, palamut, mezgit ve istavritte ise beklenen avcılık olmadı. Yeni av sezonu açılışı Akdeniz hariç tüm denizlerde 1 Eylül 2022 tarihinde, Akdeniz’de ise 15 Eylül 2022’de başlayacak.

  İstavrit en çok hangi renk Çapariye gelir?

  Her ne kadar çaparinin kullanıldığı yer, güneşin yansıması ve ava çıktığınız saat rengi etkiliyor olsa da istavrit için en çok tercih edilen malzeme 10’lu yeşil istavrit çaparisidir.

  Kasım ayında hangi balık iyi olur?

  Kasım : Palamut tezgahlarda ki ağırlığını kaybeder. Hem daha az çıkmasından hem artık sahneyi paylaşacağı başka balıklar olmasından. Lüfer bolluğu biraz azalırken artık hamsi ufacık boyuna rağmen tezgah payını arttırır. İstavrit yine yerini korurken uskumru için en güzel mevsimdir.

  You might be interested:  Göbeğin Altında Hangi Organ Var?

  Kasımda hangi balık olur?

  Kasım: Lüfer, palamut, orfoz, sarıağız, tekir, torik, uskumru, kefal, sazan, yayın lezzetlidir. Kasım ve aralık lüferin en lezzetli zamanıdır. Kasım ayı torik akışının en yoğun olduğu zamandır.

  Kasım ayı hangi balıklar?

  Kasım Ayında Hangi Balık Yenir?

  1. Hamsi. Ülkemizde en çok Marmara Denizi ve Karadeniz’de bulunan ve tuzlu su balığı olan hamsi Ekim ayından itibaren tüketilmeye başlar.
  2. İstavrit. Hamsi gibi istavrit de bol avlanan, ucuz ve lezzetli balıklardandır.
  3. 3. Lüfer.
  4. Palamut.
  5. Kefal.
  6. 6. Uskumru.

  Temmuz ayında kıyıdan hangi balık avlanır?

  Temmuz ayının balıkları; çinekop, sarıkanat, sarıağız, akya, orkinos, kaya balığı, trança ve sinarittir. İstavrit çok lezzetlidir. Temmuz ayı sardalya balığının mevsimidir. Eylül ayı başlarına kadar lezzetini koruyan sardalya taze olarak rahatlıkla yaz boyu tüketilebilir.

  Istanbulda Hangi balık ne zaman tutulur?

  Yaz aylarında üreme ve gelişimlerini tamamlayan balık sürüleri ağustos sonunda Karadeniz’den Boğaz’a girmeye başlar. Önce yavru palamutlar (Çingene palamudu), ardından eylülde lüfer ve palamutlar görülür. Kasım ayında istavrit çoğalır. İzmarit her mevsimde ve günün her saatinde yakalanabilir.

  Antalya Hangi ayda hangi balık tutulur?

  Hamsi, Gümüş, İzmarit, Mezgit, Kalkan, Mersin, Torik, Kefal, Kaya balığı, Levrek ve Çipura, balık reyonlarında ve Antalya balık restoranlarında yer alan balık vitrinlerinde sıklıkla göreceğimiz şubat ayı balıklarıdır. Bunların yanı sıra Tekir, iklimsel olarak en yoğun şubat ayında bulunmaktadır.

  Kıyıdan hangi balıklar tutulur?

  Genel olarak kıyıdan avlayabileceğimiz balıklar ise eğer olta atacağımız yer kumluk ise mırmır, isparoz, melanur, levrek, kırmalıksa çipura, minekop, mığrı eğer kayalık- taşlık ise granyoz, karagöz, sargoz gibi balıkların olması muhtemeldir. Çipuralar gezici balıklardır ve genelde kırmalık yerlerde bulunurlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.