Maslak Hangi Yakada?

Maslak, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalle. Mahalle, içerisinde gökdelenler ve iş merkezlerinin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ana yerleşkesini ve Harp Akademileri’ni barındırmaktadır.

Maslak
Bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Sarıyer
Nüfus (2021)

Istanbul Maslak hangi semtlere yakın?

Maslak; İstanbul’un Avrupa Yakasındadır. 18 Ekim 2012 tarihine kadar Şişli ilçesine bağlı olan Maslak ‘ın kuzeyinde ve doğusunda Sarıyer vardır. Batısında Ayazağa, güneyinde Huzur mahallesi, güneydoğusunda Beşiktaş ile komşudur.

Maslak hangi?

Bugün giderek şehrin en önemli merkezlerinden biri halini alan Maslak’ın bağlı olduğu ilçe 2012 yılında değişmişti. Uzun yıllar İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı olan Maslak Mahallesi, Ekim 2012 itibariyle Sarıyer ilçesine bağlandı.

Levent Maslak nereye bağlı?

Levent, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan bir mahalledir. Batıda Büyükdere Caddesi, Çeliktepe ve Gültepe, doğuda Etiler ve Akatlar, güneyde Levazım mahalleleri, kuzeyde ise Maslak semtleriyle çevrilidir.

Sarıyer Maslak nasıl gidilir?

Beşiktaş’tan kalkan Sarıyer ya da Tarabya / Yeniköy minibüsleri Maslak’tan geçiyor. İTÜ’ye geldiğinizde inebilirsiniz. Metro altgeçidiyle Maslak’a ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Kabataş’tan kalkan Sarıyer otobüsleri de Maslak’tan geçiyor.

Istanbul Maslak arası kaç km?

Maslak ile İstanbul Arası Yol Mesafesi Kaç Kilometre

You might be interested:  Ay Çekirdeğinde Hangi Vitaminler Var?

13 km.

Maslak metro ile nasıl gidilir?

Metro ile Maslak nasıl gidilir? Metrobüs kullanarak Maslak ‘a gelmek için; Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy duraklarında inebilirsiniz. Zincirlikuyu’da indikten sonra Gayrettepe metro istasyonundan M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattını kullanarak Maslak ‘a ulaşabilirsiniz. (İTÜ-Ayazağa durağında inmeniz gerekiyor.)

Maslak adı nereden geliyor?

25. Maslak. Osmanlı döneminde şehre su dağıtan şehir dışındaki büyü su depolarına ‘maslak’ denilmekte idi. Rivayetlere göre semtin ismi ‘maslak’ denilen bu büyük su depolarının burada bulunmasından gelmiştir.

Ayazağa hangi ile bağlı?

Ayazağa İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan bir semt ve mahalledir. 2012’de alınınan belediyeler birliği kararnamesiyle Huzur ve Maslak mahalleleri ile birlikte Şişli’den ayrılarak Sarıyer’e bağlanmıştır.

Sarıyere gitmek için hangi durakta inilir?

Metrobüs ile Sarıyer’e gitmek için, Metrobüs’ün Mecidiyeköy ya da Zincirlikuyu duraklarında inmeniz gerekmektedir. Buradan M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattının; Şişli- Mecidiyeköy ya da Gayrettepe duraklarına aktarma yaparak Hacıosman durağında inmeniz gerekmektedir.

Yeni Levent nereye bağlı?

Levent, Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı bir mahalledir. Levent semti, Büyükdere Caddesi, Çeliktepe, Gültepe, Etiler, Akatlar, Levazım mahalleleri ve Maslak semti ile çevrilidir.

4 Levent Neden 4?

1960’lı yıllarda bugün 4. levent dediğimiz bölgede konutlar imar edilirken bu yeni bölgeye dört tarafı istanbul’un köklü semti levent’i gördüğü için dört levent adı verilmiştir. gel zaman git zaman bu hikaye unutulunca halk dilinde semte, sanki bir sıra ifade ediyormuşçasına dördüncü levent denmeye başlanmıştır.

5 Levent hangi yakada?

5. Levent
5. Levent 5. Levent’in İstanbul’daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul
İlçe Eyüpsultan

Maslaga hangi Otobusler gider?

Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Maslak İETT Durağı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

You might be interested:  Sırt Ağrısı Için Hangi Doktora Gidilir?
 • Otobüs: 29C, 29D, 29Ş, 40B, 59RS.
 • Metro: M2.
 • Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-09, MİNİBÜS: SRY-13, MİNİBÜS: SRY-14.
 • Marmaray ile sarıyere nasıl gidilir?

  Sarıyer’e Marmaray bağlantısını kullanarak gitmek isterseniz; Marmaray Yenikapı istasyonunda indikten sonra M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattına aktarma yapmanız ve burada, Hacıosman metro durağında indikten sonra Sarıyer otobüs ya da minibüslerine aktarma yapmanız gerekmektedir.

  Sarıyere nasıl gidilir iett?

  Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Sarıyer İETT Durağı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 151, 152, 25E, 40B, 41C, 59RS.
  2. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-03, MİNİBÜS: SRY-04, MİNİBÜS: SRY-13, MİNİBÜS: SRY-16, MİNİBÜS: SRY-17.

  Ayazağa mahallesi nereye bağlı?

  Ayazağa İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan bir semt ve mahalledir. 2012’de alınınan belediyeler birliği kararnamesiyle Huzur ve Maslak mahalleleri ile birlikte Şişli’den ayrılarak Sarıyer’e bağlanmıştır.

  Vadi istanbul nereye bağlı?

  İstanbul’daki büyük AVMler arasında başat konumda yer alan Vadi İstanbul, Sarıyer’e bağlı Ayazağa bölgesinde Kemerburgaz caddesi üzerinde yer almaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.