Sınıf Öğretmenliği Hangi Bölüm?

Sınıf Öğretmenliği Bölümünde Hangi Dersler Var? Sınıf öğretmenliği bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince; Genel Tarih, Genel Coğrafya, Temel Matematik, Temel Kimya, Genel Biyoloji, Müzik Öğretimi, Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi, İlköğretimde Program ve Geliştirilmesi gibi dersler verilmektedir.
Sınıf Öğretmenliği bölümü bir lisans programıdır ve bölümün amacı çağa uygun ve modern olarak nitelendirilebilecek öğretmenleri yetiştirerek bulundukları eğitim kurumlarındaki öğrencilerine en iyi eğitimi gösterebilecek kişileri yetiştirerek eğitim sektörüne ve öğrencilere fayda sağlamaktır.

Sınıf öğretmeni sayısal mı sözel mi?

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SÖZEL Mİ EŞİT AĞIRLIK MI? Sınıf öğretmenliği bölümü ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre EA (Eşit Ağırlık) puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır.

Sınıf öğretmenliği hangi bölüme giriyor?

Sınıf Öğretmenliği Bölümü ilkokul çağındaki öğrencileri matematik, sosyal bilgiler ve dil konusunda eğitecek, öğrencileri eğitim yaşamına hazırlayacak ve bu alanda uzmanlaşacak öğrencilerin eğitildiği bölümdür.

You might be interested:  Kanun Önünde Eşitlik Hangi Ilke?

Sınıf öğretmeni hangi derslere giriyor?

Sınıf öğretmeni, ilkokula başlayan öğrencilere okuma ve yazma ile temel matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve el becerisi gibi eğitimleri veren kişidir. Özel ya da devlete bağlı okullarda çalışabilir.

Sınıf öğretmeni olmak için ne yapmak gerekir?

Sınıf öğretmeni olabilmek için ilk yapılması gereken şey lise mezunu olmak ve üniversite sınavlarına girmektir. Ülkemizde hâlihazırda 90 üniversitede sınıf öğretmenliği bölümü bulunmaktadır. Eşit ağırlık puanıyla alım yapan bu bölümün ortalama taban puanları 455 ile 381 arasında değişmektedir.

Sınıf öğretmeni olmak için lisede hangi bölümü seçmeliyim?

HANGİ BÖLÜMLER TERCİH EDİLMELİ? Sınıf öğretmeni olabilmek için mutlaka 9. sınıfta bölüm seçerken Eşit Ağırlık bölümünü seçiniz. Bu bölüm sınıf öğretmenliği için gereken bütün dersleri ve puan türünü kapsar.

Sınıf öğretmeni olmak için kaç bine girmek gerekir?

İstanbul Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü için 72.950 altında bir sıralamada yer almak gerekir. TED Üniversitesi sınıf öğretmenliği (İngilizce) bölümü için 76.400 altında bir sıralamada yer almak gerekir. Dokuz Eylül Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü için 84.000 altında bir sıralamada yer almak gerekir.

Sınıf öğretmenleri başka hangi alanlarda çalışabilir?

Bu Bölümden mezun kişilere sınıf öğretmeni unvanı verilir. Bu kişiler sınıf öğretmenliği yapabilir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan ilkokullarda sınıf öğretmenliği yapabilirler, ayrıca akademik kariyer, müdür ve müdür yardımcılığı, yurtiçi ve yurtdışında eğitici olabilirler.

Sınıf öğretmenliği bölümü Nasıl?

Sınıf öğretmeni olmak için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü okumak gerekmektedir. Sınıf öğretmeni, eğitim kurumlarında, ilköğretim çağındaki öğrencilere Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, hayat bilgisi ve tarih gibi temel eğitimler verir.

Sınıf öğretmenliği kaç yıl?

Sınıf Öğretmenliği bölümünün verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sitesinden alınmıştır. Üniversite Sayısı: Sınıf Öğretmenliği bölümü toplam 80 adet üniversitede bulunmaktadır. EA Puan türündededir. 4 Yıllıktır.

You might be interested:  Profiterol Hangi Ülkenin?

4 sınıfta sınıf öğretmeni hangi derslere girer?

Ancak tüm ilköğretim okullarında geçerli olarak, 4. sınıfta ve 5. sınıfta İngilizce, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Bilgisayar ve Din kültürü derslerine branş öğretmenleri girer.

Sınıf öğretmeni branş derslerine girebilir mi?

Sınıf öğretmenlerinin bu madde kapsamında ek ders ücretinden yararlanabilmeleri için derslerine diğer branş öğretmenlerinin girdiği saatlerde mutlaka okulda bulunmaları ve okul müdürünün eğitim ve öğretimle ilgili vereceği görevleri yapmaları gerekmektedir.

Ilkokulda hangi derslere branş öğretmenleri giriyor?

Bu hükümlere göre de; ilkokullarda resim-iş, müzik, beden eğitimi, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile alan öğretmenleri sınıf öğretmeninin yerine derse girebilmektedirler.

Sınıf öğretmenliği hangi sınıflara girer?

Şu anda 1. sınıftan 4. sınıfa kadar sınıf öğretmenleri çocuklara eğitim verir. 4 yıl içinde farklı dersler verir.

Sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Sınıf Öğretmeni 5.500 6.510
Yardımcı Öğretmen 5.500 5.500

Sınıf öğretmeni olmak için hangi sınavlara girilir?

KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alıyor?

Özel eğitim kurumlarında görev yapan yeni sınıf öğretmenlerinin aldığı miktarı yaklaşık olarak 4 bin 500 TL ile 5 bin TL’dir. Tecrübeli sınıf öğretmenleri ise 6 bin TL ile 7 bin TL arasında maaş alır. Kamu kurumlarında çalışan bir kadrolu öğretmen bekarsa ve çocuğu yoksa alacağı miktar yaklaşık 6 bin 325 TL’dir.

2021 sınıf öğretmenliği için kaç net gerekir?

1- Ortaöğretim Başarı Puanının, 2021 YKS-EA puanına etkisi 54 olan bir öğrencinin GAZİ ÜNİVERSİTESİ Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanabilmesi için 329 ham puan alması gerekmektedir. Bu öğrenci, TYT – Temel Yeterlilik sınavında toplam 73,25 net. 2,75 net Fen Bilimleri neti yapmalıdır.

You might be interested:  Kpss Hangi Meslekler Var?

Sınıf öğretmenliği iş imkanı var mı?

Sınıf öğretmenliği iş imkanları özel ve devlet okullarında çalışma fırsatı verir. Devlet okullarında sınıf öğretmenliği iş imkanları oldukça fazladır. Atama sayıları diğer öğretmenlik branşlarına göre oldukça fazladır. Sınıf öğretmenliği iş imkanları arasında akademik kariyer yapmak da yer alır.

Hangi bölümler sayısal?

Sayısal Meslekleri Örnekleri

 • Kimyagerlik.
 • Biyokimyagerlik.
 • Diş Hekimliği.
 • Tıp.
 • Su Ürünleri Mühendisliği.
 • Dil ve Konuşma Terapistliği.
 • Matematik Öğretmenliği.
 • Matematik Mühendisliği.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.