Yks 2021 Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

Nereden Yatırılır? YKS 2021 ücretinin yatırıldığı bankalar: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.

ÖSYM paraları hangi bankaya yatıyor 2022?

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

YKS bankaya nasıl para yatırılır?

Bankamatik (Kartlı/Kartsız) ÖSYM Sınav Ücreti Ödemesi

Bankamatik kartsız menüden Ödemeler -> Eğitim Ödemeleri -> Sınav adımlarını seçip T.C. Kimlik numarası girerek ödemenizi yapabilirsiniz.

ÖSYM sınav ücretleri hangi bankalara yatırılıyor?

ÖSYM sınav başvuru ödemelerini Akbank Mobil veya Akbank İnternet ile evden çıkmadan kolayca tamamlayabilirsin. Akbank Mobil’e giriş yap, ‘Ödeme Yap’ menüsünden ‘ÖSYM Ödemeleri’ni seçerek başvuru yapılan sınavı ve adayın T.C. Kimlik numarası bilgisini girdikten sonra ödemeni anında gerçekleştirebilirsin.

You might be interested:  Öğrenci Pasaportu Hangi Renk?

YKS para yatırma ne zaman 2022?

YKS 2022 geç başvuru günü ücreti ne kadar? TYT, AYT, YDT için geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 16-17 Mart 2022 tarihlerinde ödenecek.

ÖSYM Tercih ödeme nasıl yapılır?

ÖSYM Sınav Başvuru Ücretleri Kartlı Ödeme Sistemi Girişi ile adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri Sağlanmış Olacaktır. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

2022 ÖSYM sınav ücretleri ne kadar?

Eksik ÖSYM Ücreti

2022 AYT görevli sınav ücreti 317 TL yazılırken neden hesaplara 251 TL yatırılıyor.

YKS ödeme işlemleri nasıl yapılır?

2022-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

YKS ödemesi telefondan nasıl yapılır?

ÖSYM ve MEB sınav ücretlerini Bankamız ATM’lerinden, İnternet Şubesi’nden veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak ödeyebilirsiniz. KYK kredi ve yurt ödemelerinizi Bankamız ATM’lerinden, İnternet Şubesi’nden gerçekleştirebilirsiniz.

ÖSYM para nasıl yatırılır 2022?

Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacak olan adaylar katılacakları her oturum için 115 TL para yatıracaklar. Ödemeler ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu bankalardan ve kartlı ödeme sistemi üzerinden ödenebilecek. “odeme.osym.gov.tr” adresinden YKS sınavını seçerek kart bilgileriyle kolaylıkla ödeme yapılabiliyor.

ÖSYM ödemesi nereye yapılır?

Artık sınav ücretlerinizi tüm Kuveyt Türk Şubeleri’nden, ATM’lerinden,Mobil Şube’den ve İnternet Şube’den ödeyebilirsiniz.

YKS Başvuru 2022 ne zaman son?

Sınava başvurular, 11 Şubat – 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

YKS para yatırma son gün saat kaçta?

YKS sınav ücret için son gün 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 23.59 olarak belirlendi.

You might be interested:  Kasım 13 Hangi Burç?

YKS sınav kayıtları ne zaman 2022?

2022 YKS başvuru tarihi tamamlanıyor. 11 Şubat’ta başlayan başvuru süreci 7 Mart 2022 saat 23.59’da sona ererken, başvuru yapmayan adaylar işlemlerini YKS geç başvuru tarihinde yapabilecek. Geç başvuru sürecinde YKS sınav ücreti de 115 lirayerine 345 lira olacak.

YKS 2022 hangi bankalar var?

YKS için ücretler, ÖSYM’nin internet sitesinde belirlediği bankalara ödenecek;

 • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • TYT AYT kaç TL 2022?

  2022-YKS kılavuzuna göre her bir sınav için sınav ücreti 115 lira olarak belirlendi. YKS geç başvuru ücreti ise yüzde 50 artırımla oturum başına 172,5 TL olacak.

  TYT AYT parası ne kadar 2022?

  Tek oturum fiyatı 115 lira, çift oturum fiyatı ise 345 lira

  TYT ve AYT olarak iki oturumdan oluşan üniversite giriş sınavı bu yıl 18-19 Haziran’da yapılacak.

  TYT basvuru son gun ne zaman 2022?

  18 Haziran 2022 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 19 Haziran 2022 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır. Sınava başvurular, 11 Şubat – 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.