TSK'YI SABIRSIZLANDIRAN 10 MÜTHİŞ 2023 PROJESİ ! TÜRKİYEYİ UÇUŞA GEÇİRECEK PROJELER

Bu videomuzda Dünya hakimiyetini sağlamak ve Osmanlı ruhunu tekrar dünyaya egemen kılmak isteyen türk kuvvetlerinin sabırsızlanarak beklediği türkiyeyi uçuşa geçirecek 10 savunma sanayi ürününden bahsedeceğiz Savunma sanayinde dışa bağımlılığını bitiren türkiyenin olağanca hızıyla geliştirmeye devam ettiği bu 10 stratejik proje gerçekleştiği zaman tsk’nın önünde hiçbir engel kalmayacak ve Türkiye dünyaya egemen olmak için tarihi bir fırsat elde etmiş olacak.

Bu videomuzda Dünya hakimiyetini sağlamak ve Osmanlı ruhunu tekrar dünyaya egemen kılmak isteyen türk kuvvetlerinin sabırsızlanarak beklediği türkiyeyi uçuşa geçirecek 10 savunma sanayi ürününden bahsedeceğiz Savunma sanayinde dışa bağımlılığını bitiren türkiyenin olağanca hızıyla geliştirmeye devam ettiği bu 10 stratejik proje gerçekleştiği zaman tsk’nın önünde hiçbir engel kalmayacak ve Türkiye dünyaya egemen olmak için tarihi bir fırsat elde etmiş olacak.

1) Yerli siha ordusu projesi. İnsansız hava aracı teknolojisinde dünya liderliğine emin adımlarla ilerleyen ülkemizin nihai hedefi sihalardan oluşan bir ordu kurmak. Binlerce insansız hava aracının yapay zeka ve sürü siha teknolojisiyle koordineli şekilde kullanılmasına dayanan bu konsept şimdilik kargu ve alpagu gibi kamikaze ihalarımızda denense de önümüzdeki 3 yıl içerisinde bu teknolojinin bayraktar akıncı, tusaş aksungur , bayraktar tb-3 ve göksungur jet siha projelerinde de uygulanması ve türk MÜHİMMATlı kuvvetlerinin MÜHİMMAT uçağına ihtiyaç duymadan düşmana ait her noktayı bombalaması hedefleniyor. Barış kartalı awacs uçakları, erken ihbar radar ağı eirs ve sürü ihaların birlikte kullanıldığı senaryoda türk hava kuvvetleri resmen yenilmez bir güce erişecek.

2) Tusaş göksungur jet motorlu MÜHİMMATlı insansız hava aracı Anka ve aksungur gibi son teknoloji sihalar üreten türk havacılık ve uzay sanayi tusaş’ın Süpersonik Versiyonuyla hayata geçecek jet motorlu siha göksungur projesi tsk’nın belki de en sabırsızlıkla beklediği projelerden birisi. Tusaş genel müdürü Temel Kotil geçtiğimiz sene, Aksungur’un ardından üretilmesi planlanan Göksungur’a ilişkin de “Bunun (Aksungur’un) süpersonik versiyonu daha sonra gelecek. Aksungur’un bir sonrası süpersonik olacak inşallah. Göksungur dünyadaki en hızlı kuş olacak. Bizde bir çalışma bittiğinde öbürü başlar. Henüz takvimlenmiş bir şey yok. Bu sene bitene kadar Aksungur ile uğraşırız, sonra Göksungur gelir.” ifadelerini kullanarak projeyi resmi olarak ilk kez doğrulamıştı. Baykar firmasının da geliştirmek için hazırlık yaptığı jet motorlu sihalar tsk envanterine girdikleri zaman Özellikle gökdoğan ve bozdoğan milli hava-hava füzelerimizle birlikte hava hakimiyeti konusunda büyük bir aşama kaydedilmiş olacak. Düşman MÜHİMMAT uçaklarını avlamak için geliştirilecek olan bu sistemler kullandıkları yapay zeka destekli it dalaşı teknolojisiyle düşmana ait her türlü hava aracına sürü halinde hücum edecek ve düşman uçakları dakikalar içerisinde rahatlıkla avlanabilecek.

3) milli muharip uçak tf-x projesi Türkiye, milli MUHARİP uçağı TFX için çalışmalara hız verdi. Envanterdeki F-4 ve F-16 uçaklarının 2030’lu yıllara dek emekliye ayrılması planlandığından ötürü milli muharip uçak projesinde gaza basıldı. Ukrayna ile ihracat kısıtlamasız ve maksimum yerli üretim ve teknoloji transferinin öngörüldüğü TFX MÜHİMMAT uçağı üretim projesinde uçak motorunun üretim ortaklığının netleştirilmesiyle birlikte çalışmalar yeni bir boyut kazanacak. Türkiye, TFX ile birlikte düşük görünürlük, dâhili MÜHİMMAT yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal farkındalık ve sensör füzyonu gibi kritik teknolojiler taşıyacak 5. nesil muharip uçağın üretimini başararak, bu alanda dünyada söz sahibi 5 ülkeden biri olacak. İlk uçuşunu 2023’te yapması hedeflenen TFX’in 2030 yılından itibaren Hava Kuvvetleri envanterine girmesi planlanıyor.

4) Erken İhbar Radar Sistemi ( EiRS ) Projesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın erken uyarı radarı ihtiyacının yerli imkanlarla karşılanabilmesi için başlatılmıştır. ASELSAN ana yükleniciliğinde başlayan proje kapsamında 4 adet Taşınabilir Erken İhbar Radar Sistemi’nin ( TEİRS ) üretilmesi planlanmaktadır. Test süreci devam eden projede teslimatların 2021 yılında başlaması planlanıyor. Sahip olduğu menzili ve birçok üstün özelliği ile EiRS’in, Türkiye için önemi büyük. 600/700 km menzili, balistik ve seyir füzeleri ile stealth uçaklar gibi radar kesit alanı düşük hedeflerin tespiti, elektronik karıştırmaya dayanıklılığı gibi özellikleri sayesinde Türk Hava Kuvvetleri’ne çok önemli kabiliyetler kazandıracaktır. Ayrıca ASELSAN bu denli yüksek teknolojiye sahip bir radarı üretebilecek kabiliyete sahip olduğunu kanıtlayarak gelecekte daha gelişmiş radar sistemlerinin üretilebileceği konusunda umut vermektedir.

5) sesten 15 kat daha yüksek hızlı yerli füze projesi. Türk ordusunun sabırsızlıkla beklediği bir diğer proje de tübitak tarafından geliştirilen ramjet ve scramjet motor teknolojisi. Bu teknoloji geliştirildiğinde Türkiye sesten 15 kat hızlı füzeler üreterek düşman hava savunma sistemlerini rahatlıkla aşabilecek.

Kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w