8 Aralık Hangi Burç?

‘8 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Yay, Aslan ve Koç ile birlikte ateş grubunda yer alıyor. Bu burcun uğurlu renkleri turkuaz, yeşil ve mavi, uğurlu taşları ise safir ve yakuttur. Astrologlara göre yayın en iyi anlaştığı burçlar İkizler ve Yengeç, anlaşamadığı burçlar ise Kova, Terazi ve Başaktır.

Yay burcu nasıl bir insandır?

Yay erkil, maceraperest ve risk almaktan, hayata açık durmaktan keyif alan bir burçtur. Burcun sembolünde ileri doğru atılan ok, bu burcun geçmişi değil, geleceğe yönelik olduğunu gösterir. Pozitif ve hayatı olduğu gibi kabul eden tutumları ile Yay’lar keyif veren, geniş görüşlü ve eğlendirici partnerlerdir.

8 Aralık hangi burç erkeği?

24 Kasım ile 22 Aralık arasında kalan günler yay burcuna aittir. 8 Aralık tarihi 24 Kasım ile 22 Aralık arasında kalan bir tarihtir. 8 Aralık tarihinde dünyaya gelen bir kişi yay burcudur.

08 Ocak hangi burç?

8 Ocak tarihinde doğanlar oğlak burcuna girer. Oğlak burcu ise genel olarak 22 aralık ile 21 Ocak arasını kapsar. Bu dönem içerisinde doğan her birey oğlak burcudur.

You might be interested:  Turkiye Osmanlidan Kalan Borclari Yuzunden Hangi Devletle Sorun Yasadi?

Yay burcu hangi ay oluyor?

Yay (Latince: Sagittarius), bir burç. Başlangıç tarihi 24 Kasım, bitiş tarihi 22 Aralık’tır. Simgesi yarı at, yarı insan olan bir okçu figürüdür. Elementi ateş, niteliği değişkendir.

Yay burcu zeki mi?

Yay Burcu:

Zaten çok zeki olan Yay burcunun içindeki bu öğrenme aşkı, onun ilgisini çeken her konuyu derinlemesine öğrenmesine neden olur. Meraklı Yay burcu, gezerken öğrenir, okurken öğrenir, izlerken öğrenir. Her fırsatta öğrenir. Öğrendiklerini de her fırsatta satar.

Yay burcu nelerden hoşlanmaz?

Tedbirsiz yaşamayı düstur edinmiş Yay, fazla belirlenimci ve risk karşıtı insanlardan nefret eder.

Yay burcunun yükselen burcu nedir?

Siz hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden,arkadaş canlısı,sıcak kanlı ve samimi birisiniz. Olduğunuz gibi görünmekten hoşlanıyorsunuz ve insanlara çabuk inanıyorsunuz. Mert olup onları incitmekten kaçınıyorsunuz.

Yay erkeği ve Aslan kadını nasil Anlasir?

Yay burcu erkeği ile aslan burcu kadını arkadaş olursa aralarından su sızmaz. İkili gün boyu telefonda konuşup başından geçenleri birbirlerine anlatmaya bayılır. İkisi de dışa dönük ve enerjik olduğu için arkadaş bulmakta zorlanmazlar. Ortak özelliklerinden bir diğeri ise dürüstlüğe verdikleri önemdir.

Yay burcu kadını yatakta nasil?

Cinsel yaşamları oldukça aktiftir. Yay burcu kadınını çok kolay bir şekilde havaya sokabilirsiniz. Kolay uyarılabilir olması basit bir kadın olduğu anlamına gelmez tabii ki de.Ancak duygusal olarak biraz daha ketum olduğu için cinselliği yaşama konusunda kendisini daha özgür tutar.

Oğlak burcu özellikleri nelerdir?

Oğlak burcu özellikleri (22 Aralık – 19 Ocak)

 • Sembolü: Oğlak.
 • Elementi: Toprak.
 • Niteliği: Kardinal (öncü)
 • Yönetici gezegeni: Satürn (disiplinin ve olgunluğun gezegeni)
 • Renk: Kahverengi, siyah.
 • Gün: Cumartesi.
 • Uğurlu sayılar: 4, 8.
 • Uğurlu taşları: Turmalin, Zirkon, Yakut, Lal, Malahit.
 • You might be interested:  Biz Hangi Yıldayız 2021?

  8 Ocak hangi burç yükseleni?

  Yükselen burcu Oğlak olanların ne kadar ciddi olabileceğini kestirmek biraz zordur. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta ise, asla ciddiyetlerini kaybetmeyecekleridir. Her konuda oldukça sabırlı davranır ve acele hareket etmekten nefret eder.

  Oğlak burcu erkeği nasıl olur?

  ‘Kendilerine her fırsatta güvenen Oğlak burcu erkekleri dik başlı ve inatçı bir yapıya sahipler. Aynı zamanda içlerine de kapanık olan Oğlak burcu erkekleri otoriter ve özgüven sahibi olurlar. Bu burcun erkekleri oldukça çalışkandır. İş yaşamı Oğlak burcu erkeği için oldukça önem taşır.

  Yay burcu kadının özellikleri nelerdir?

  Yay burcu kadını, becerikli ve yetenekli bir kişiliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde pek çok işte başarılı olur. Özellikle de felsefi konulara ayrı bir ilgisi vardır. Heyecanlı ve iyimser bir yapıya sahip olan yay burcu kadını, gençlik dönemlerinde dikkatsiz ve geleneklere aykırı hareket eder.

  Yay burcu hangi ay ve özellikleri?

  Yay burcu hangi ay ve özellikleri :

 • Yay burcuna sahip olan kişiler 23 Kasım – 21 Aralık tarihlerinin arasında doğmuş olan kişilerdir.
 • Olumlu yönleri: Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen.
 • Yay burcu sinirli midir?

  Kronik sinir hastasıdırlar ve bunun doğal karşılanması gerektiğine inanırlar. ‘Sinirlendiği zaman aniden parlayan yay burçları, saniyeler içinde normale dönerler.

  Yay burcu sinirli midir?

  Kronik sinir hastasıdırlar ve bunun doğal karşılanması gerektiğine inanırlar. ‘Sinirlendiği zaman aniden parlayan yay burçları, saniyeler içinde normale dönerler.

  Yay burcu neden tehlikeli?

  Yay burcu olumsuz yönlerinden bir diğeri ise oldukça uçarı olması sayılabilir. Yay burcunun bu maceracı kişiliği onu zaman zaman zor durumlara sokar. Bu heyecanlı yapısı onun sabit bir durumda kalmasını engeller. Bu neden ile yay burcunun olumsuz yönleri arasında sabit olamaması da yer alabilir.

  You might be interested:  Çinko Ve Kalsiyum Hangi Besinlerde Bulunur?

  Yay burcu kime aşık olur?

  Boğa ve Başak, Yay burcunun en kolay uyum sağlayabileceği burçlardır.

  Yay burcu umursamaz mı?

  İstediği şeyi istediği zaman yapar ve bunun hakkında ne düşündüğünüzü umursamaz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.