868 Barkod Hangi Ülkenin?

Barkod Sistemi (GS1 Sistemi) merkezi Brüksel’de bulunan GS1 Organizasyonu tarafından yönetilmektedir. GS1 Organizasyonu GS1 Türkiye’ye 868 veya 869 önekini tahsis etmiştir, başka bir ifade ile GS1 Türkiye üyelerine 868 veya 869 öneki ile başlayan firma önekleri vermektedir.

868 anlamı nedir?

Barkod Sistemi (GS1 Sistemi) merkezi, Brüksel’de bulunan GS1 Organizasyonu tarafından yönetilmektedir. GS1 Organizasyonu GS1 Türkiye’ye “868” veya “869” önekini tahsis etmiştir, başka bir ifade ile GS1 Türkiye üyelerine “868” veya “869” öneki ile başlayan firma önekleri vermektedir.

692 barkod hangi ülkenin?

Ülkemizde bulunan tüm iller alan kodlarına sahiptir. Fakat ülkemizde 692 numaralı bir alan kodu bulunmamaktadır. 692 numaralı telefon kodunun başına + konulduğunda bu bir ülke kodu olur. +692 numaralı ülke kodu Malsar Adalarına ait bir telefon kodudur.

800 ile başlayan barkod hangi ülkenin?

Açıklama:

GS1 Önekleri
789 – 790 GS1 Brezilya
800 – 839 GS1 İtalya
840 – 849 GS1 İspanya
850 GS1 Küba

GS1 açılımı nedir?

GS1 Barkod Sistemi (eski adıyla EAN-UCC Sistemi), GS1 Sisteminin bileşenlerinden biridir. Ticari ürünlerin, yerlerin, taşıma birimlerinin ve demirbaşların standart olarak tanımlanmasını ve bilgi sistemlerine otomatik olarak aktarılmasını sağlayan, barkod teknolojileri temelli küresel veri ve uygulama standartlarıdır.

You might be interested:  Metronidazol Hangi Grup?

Barkod numarası kime ait?

Barkod Numarası ile Sorgulama

Perakende olarak satılan ürünlere ait bir barkodları tanımlamakta kullanılan GTIN(Global Trade Item Number) ile sorgulama yapacaksanız, ticari ürünün üzerinde yazan ve GS1 sistemine göre oluşturulan barkod numarasını, arama alanına girip “Ara” butonuna basarak sorgulayabilirsiniz.

885 Hangi ülkenin barkodu?

Barkod numarasına bakarak bir ürünün, hangi ülkeye ait olduğunu belirleyebilir misiniz?

KOD ÜLKE
880 Güney Kore
885 Tayland
888 Singapur
890 Hindistan

506 barkod hangi ülkenin?

506 Kosta Rika ülkesinin telefon kodudur. Bu kodu tuşlamak suretiyle ülkeyi ulaşabilir ve farklı amaçlar doğrultusunda iletişim kurabilirsiniz.

+7 978 hangi ülke?

+7 uluslar arası telefon ülke kodunun nerenin ve hangi ülkenin kodu olduğu sorusunun cevabı Rusya ve Kazakistan’dır.

Bu numara hangi ülkeye ait?

Ülke Kodu
Cad 235
Cebelitarık 350
Çek Cum. 420
Cezayir 213

5 44 nerenin barkodu?

Coca-Cola sisteminde barkod talepleri belli merkezlerden yapılmaktadır. Türkiye’nin de dahil olduğu bazı ülkeler bu talebi Coca-Cola’nın Brüksel ofisi aracılığıyla yaptığı için barkod 544 ile başlamaktadır. Barkod numarasının 544 yada 869 ile başlaması barkodun hangi ülkedeki ofisden verildiğini tanımlamaktadır.

La hangi ülke?

Los Angeles (İspanyolca: Los Ángeles ‘Melekler’), City of Los Angeles (‘Los Angeles Şehri’) veya kısaca L.A., Amerika Birleşik Devletleri’nın Kaliforniya eyaletinin en kalabalık ve ABD’nın New York’tan sonra ikinci en kalabalık şehri.

GS1 firma öneki nedir?

Tahsis edilen Firma Önek Numarası, tüm dünyada sadece üyeyi işaret eden tekil tanımlayıcı bir numaradır. Söz konusu Önek Numarası, sadece GS1 sistemine üye olan gerçek/tüzel kişiyi gösterir.

GS1 nasıl alınır?

Bu gibi özel durumlarda, GS1 Sistemine üye olan firmalarımız, GS1 Sistemi barkod numaralarından farklı olarak bir UPC numarası tahsisi için GS1 Türkiye’ye başvurabilirler ve GS1 Türkiye, GS1 US (A.B.D.) aracılığı ile bu numarayı kendilerine tahsis edebilir.

You might be interested:  14 Şubat Hangi Güne Denk Gelir 2022?

GS1 barkod Nasıl Alınır?

10 Adımda Barkod Sistemi

 1. Adım: GS1 Firma Ön Ek Numarası Alınması
 2. Adım: Numaraların Atanması
 3. 3. Adım: Barkodların Basılma Yönteminin Belirlenmesi.
 4. Adım: Barkodların Okunacağı Noktanın Belirlenmesi.
 5. Adım: Barkod Alfabesinin Seçimi.
 6. Adım: Barkod Boyunun Belirlenmesi.
 7. 7. Adım: Barkod Metninin Belirlenmesi.

5 44 nerenin barkodu?

Coca-Cola sisteminde barkod talepleri belli merkezlerden yapılmaktadır. Türkiye’nin de dahil olduğu bazı ülkeler bu talebi Coca-Cola’nın Brüksel ofisi aracılığıyla yaptığı için barkod 544 ile başlamaktadır. Barkod numarasının 544 yada 869 ile başlaması barkodun hangi ülkedeki ofisden verildiğini tanımlamaktadır.

729 ile başlayan barkod hangi ülkenin?

Bu kod, israilde üretilen ürünler için kullanılır. Yani israil malı olup da israilde üretilmeyen ürünlerde bu sayıyı göremezsiniz. Aksine kalın puntolarla “Yerli Üretim” yazar. Buna göre Coca Cola da Pepsi de yerli üretimdir ve barkodu 729 ile başlamaz.

691 barkod hangi ülkenin?

Mikronezya ile iletişime geçmek +691 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Barkod kodu nasıl okunur?

Barkod Nedir? Nasıl Çalışır?

 1. Ön ek olarak bilinen ilk üç hane ürünün üretildiği ülkeyi temsil eder. 978 ve 979 özel kodlardır.
 2. İlk üç basamaktan sonra gelen 4 haneli rakam ürünü üreten firmanın kodudur.
 3. Üretici kodundan sonra gelen 5 basamaklı rakam ürünün kodunu ifade eder.
 4. Son rakam ise kontrol kodudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.