Aracımın Hangi Paket Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Donanım paketlerini öğrenmek için Türkiye Sigortacılar, Reasürans ve Emeklilik Şirketler Birliği (TSB) kasko değer listesini kontrol etmek pratik bir seçenektir. Burada aracın model ismi ve motor hacmi ile ilgili araca ait donanım paketlerinin isimlerini görebilirsiniz.

Aracın hangi paket olduğu ruhsatta yazar mı?

Ruhsatta paket yazar, opsiyon paketleri yazmaz. Detaylı halleri şase numarası üzerinden servisten öğrenilebilir veya iletişim hattından o yıla ait broşür istenir, gelen broşür ile araç karşılaştırılır.

Şasi numarası ile araç bilgilerine nasıl ulaşılır?

Aracın şasi numarası ile sorgulama yapmak için HASAR BOŞUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e sms göndermeniz yeterli. Aracın şasi numarasıyla tüm detay bilgilerini öğrenmek için DETAY BOŞLUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e sms gönderin.

Araba paketi ne demek?

Araç donanım paketleri, her araç için hazırlanan donanım özelliklerinin alıcı tarafından belirlenmesiyle araca eklenen seçeneklerdir. Araç donanım paketleri, araba üreticileri tarafından kullanıcılara opsiyonel olarak sunulan özelliklerdir. Bu özellikler kullanıcının isteğine göre araca sonradan eklenir.

Arabalarda model ne demek?

gerek metal gerekse plastikten olsun oynansın diye değil sergilensin diye üretilmiş, detaylarına sadık kalınmış minyatür otomobiller hareketsiz statik cinsinden ayrıca yakıtlı ve elektrikli gibi hareketli çeşitleri de olan ölçekli araba

You might be interested:  Araba Sürerken Müzik Dinlemek Hangi Dikkat Türüne Örnek?

Ruhsatta araç tipi nerede yazar?

Araç sınıflarının bir nevi kasa tiplerine göre detaylandırılmısını sağlayan araç cinsi, aslında gövde tipinine göre sınıflandırmadır. Yukarıdaki ruhsat görselinde sarı ile işaretli kısımda yer alır.

Şase numarası nerede yazıyor?

Şasi numarası genellikle kaputun altına yerleştirilen küçük bir metal plakanın üzerine ekleniyor. Motor üzerinde ise kabartma şeklinde görebilirsiniz. Birçok araçta bu iki yerin yanında sürücü tarafındaki kapının iç kısmında da yer alabilir.

5664 ile sorgulama nasıl yapılır?

Plaka ile hasar kaydı sorgulama Plakayı yazın, TURKCELL, TüRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi hemen cebinize gelir. Şase ile araç hasar sorgulama yapmak için HASAR BOŞLUK S BOŞLUK ŞASE NUMARASI yazılarak 5664’e gönderebilirsiniz.

Motor şase numarası paylaşmak sakıncalı mı?

şasi numarasının paylaşılmasında saklayacak bir şeyi olmayan için bir sakınca yoktur. şasi numarasının çalınma durumuna karşı bir önlem olarak paylaşmak istemiyor olabilir. bildiğim kadarıyla şasi numarası çalınmaz, genelde direk bir arabadan alınıp diğer arabaya çakılıyor. ciddi alıcıysanız paylaşması gerekir.

Araç donanım ne demek?

Araç satın alımlarında araçta bulunan ek özelliklerin olması tüm bu donanımlara ek olarak alıcının isteği ile satıcı tarafından o araç için opsiyonel olarak sunulan diğer donanımların da isteğe bağlı olarak tercih edilen donanımların yüklenmiş haline donanım paketi denir. Her araç için sunulan farklı seçenekler vardır.

Boş paket arabaya ne denir?

eski arabasından gram artısı olmayan özelliklerde aynı arabayı alıyor aslında bu maller.

Elegance araba ne demek?

tanım: kalasın 4 tekerlek takılmış hali. 2012 modellerinde ‘premium’dan farklı olarak sunroof, koltuk ısıtma ve far yıkama özellikleri olan 2012 honda civic sedan’ın en üst seçeneği.

Sedan modeli ne demek?

Genellikle dört kişilik olan, iki ya da dört kapısı bulunan araçlara sedan adı verilir. Sedan arabaların ilk bakışta dikkat çeken en önemli farkını ise, bagaj kısmının sürücü ve yolcu kısmından tamamen ayrı olması oluşturur. Böylece hem sürücü ve yolcular hem de yükler için daha fazla alan ortaya çıkar.

You might be interested:  Biontech Aşısının Içinde Hangi Maddeler Var?

Diecast Model araba nedir?

DİECAST NEDİR

Die-cast model, kalıp döküm yöntemiyle üretilen her türlü modele verilen isimdir. Modeller metal ve plastikten yapılmaktadır. Metal kısımlar genellikle çinko ve alüminyum alaşımı olan ZAMAK adı verilen karışımından oluşmaktadır. Zamak aynı zamanda “beyaz metal” veya “kap metal” olarak da bilinir.

SUV model araba ne demek?

SUV açılımı; Sport Utility Vehicle, Türkçe’si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir. Bu araçlar asfalt yollarda ve hafif arazilerde yol alabilirler. SUV araçlar genellikle dört tekerden çekme özelliğine sahiptirler.

Aracın model yılı nasıl belirlenir?

aracın model yılı şasi numarasından anlaşılır. yanılmıyorsam 10. veya 11. hanesi model yılını gösteriyordu. 2012 temmuzda aldığım (haziran üretimi) golf aracımın şasi numarasında D yazıyor. yani araç 2013 model. ancak tr’de yeni kanun gereği 2012 olarak tecil edildi. Örneğin şu an satılan tüm golfler 2013 model.

M1 araç sınıfı ne demek?

M1 Sınıfı: Sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik motorlu araçlar. M2 Sınıfı: Sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik ve azami kütlesi 5 ton’u aşmayan, motorlu araçlar.

Ruhsattaki yanlış bilgiler nasıl düzeltilir?

Önce geçici ruhsatın yerine asıl tescil belgesini alın, sonra tescil belgesini herhangi bir trafik tescilde değiştirin sonra da muayeneye gidersiniz. Hepsi bu kadar.

Ilk trafik tescil tarihi ne demek?

Aracın trafiğe çıktığı tarih tescil tarihi olarak ifade edilir. Genelde bu durum aracın üretildiği tarih ile karıştırılır. Ancak aracın tüm işlemlerin tamamlanması ile beraber trafiğe çıktığı durum tescil tarihi olarak bilinir. Böylece yapılan işlemler ile beraber araç artık trafiğe çıkmaya hazır hale gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.