Ayberk Pekcan Hangi Dizide Oynuyor?

Diriliş Ertuğrul – Artuk Bey – Ayberk Pekcan Kimdir (Gerçek İsmi, Rolü, Öldü mü, Ayrıldı mı) Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncusu Ayberk Pekcan dizide hangi rolde oynuyor? Diriliş Ertuğrul dizisinde Artuk Bey rolünü kim canlandırıyor?

Ayberk Pekcan Diriliş Ertuğrul da hangi rolde oynadı?

2012 yılında gösterime giren ‘Aşk ve Devrim’ filmindeki başarılı performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek’ oyuncu ödülüne layık görülen Ayberk Pekcan, 2014-2018 yılları arasında ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde ‘Artuk Bey’ karakteriyle boy gösterdi.

Ayberk Pekcan nereli kaç yaşında?

AYBERK PEKCAN’IN HAYAT HİKAYESİ

22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, liseyi Mersin’de okudu. Lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamladı.

Ayberk Pekcan kaç yaşında neden öldü?

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı dizileriyle tanınan ve son olarak da Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan, 24 Ocak 2022’de akciğer kanseri nedeniyle 51 yaşında hayatını kaybetti.

Ayberk Pekcan neden oldu?

Mersin. Mersin’in Mezitli ilçesindeki özel bir hastanede yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan, vefat etti. Pekcan’ın, bir süredir tedavisinin yoğun bakım servisinde sürdüğü öğrenildi.

Dirilişteki Artuk Bey öldü mü?

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Ayberk Pekcan yaşamını yitirdi. Pekcan’ın ölüm haberini MESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

You might be interested:  Gölbaşı Belediyesi Hangi Parti?

Ayberk Pekcan cenazesine kimler katıldı?

Törene, Pekcan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da katıldı. Pekcan’ın yakınları, törende gözyaşlarını tutamadı. Pekcan’ın naaşı, cenaze namazının ardından Tarsus Şehir Mezarlığına defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

Ayberk Pekcan Poyraz Karayel de oynadı mı?

Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Artuk Bey karakterine hayat veren aynı zamanda Yaprak Dökümü ve Poyraz Karayel dizileri ile akıllara kazınan Ayberk Pekcan hayatını kaybetti.

Aybek Pekcan kimdir?

22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, liseyi Mersin’de okudu. Lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a yerleşerek oyunculuk kariyerine başladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.