Bağdat Caddesi Hangi Ilçede?

Bağdat Caddesi ya da kısaca ‘Cadde’ İstanbul’un Asya kıtasında bulunan; Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde; Kızıltoprak’tan başlayarak Maltepe Belediyesi sınırlarındaki Cevizli’ye kadar uzanan ünlü bir caddedir.

Istanbul Bağdat Caddesi hangi mahallede?

Bağdat Caddesi Nerede Haritası Caddebostan Mh.

Semt/Mahalle olarak Caddebostan Mh. ve Kadıköy ilçesine bağlıdır. Bağdat Caddesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Bağdat Caddesi ismi nereden geliyor?

Bağdat Caddesi’nin adı, IV. Murad’ın Bağdat seferinden geliyor. Ayrılıkçeşmesi’nden sonraki yol 1638 yılında IV. Murad’ın Bağdat seferine çıkışından itibaren Bağdat Yolu adını aldı.

Bağdat Caddesi ile Caddebostan aynı yer mi?

Caddebostan, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir semtidir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalır. İstanbul’un en gözde semtlerinden olup Bağdat Caddesi, CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Bağdat Caddesi için hangi durak?

Bostancı durak, Bostancı,Kadıköy içindeki Bağdat Caddesi konumuna en yakındır.

Bağdat Caddesi pahalı mı?

Kiralar ise bazı lokasyonlarda 5 bin dolar seviyesini görse de ortalama olarak bu rakam 20-25 bin dolar seviyesinde kaldı. – ŞU anda ise Bağdat Caddesi’nde mağaza kiraları 60 bin dolar seviyesini görüyor. Bağdat Caddesi bu rakamla dünyanın en pahalı caddesi ‘5.

You might be interested:  Hangi Banka 16 Milyar Dolandırıldı?

Bağdat Caddesi Neyi Meşhur?

Bağdat Caddesi’nde alışveriş dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Suadiye, dünya markalarına sahip olmasıyla ünlü. Burada çok sayıda cafe, restoran ve mağazaları bulabilirsiniz. Kaldırımların geniş ve düzgün olduğu büyük palmiyelerle süslenmiş bu bölgede, doyasıya alışveriş yapabilirsiniz.

Bağdat Caddesi Avrupa yakasında mı?

Asya yakasının en kaliteli bölgesi Bağdat caddesi kesinlikle.

Suadiyede neler var?

Sahil Yolu

Sade ve genelde kalabalık olmayan Suadiye, huzurlu sahil dakikaları için ideal bir nokta. Bisiklete binmek, köpek gezdirmek veya çimlere yayılıp kitap okumak için Suadiye sahili birçok olanak sunuyor.

Caddebostan nasıl bir semt?

Sevimli sahil semti Caddebostan, şehirden uzakta huzur dolu bir sahil kasabası sakinliği taşısa da aslında şehrin göbeğinde olduğu için her yere hızla ulaşım sağlanabilen bir bölge. Hastane, okul, devlet daireleri gibi yerlere çok yakın olmasının dışında popüler mağaza ve markalara da yürüme mesafesinde.

Cadde bostanda ne yapılır?

Caddebostan Sahili İstanbul’da bisiklet yolu olan tek yerdir. Sabah saatlerinde sahil boyunca bisiklete binebilirsiniz. Bölgeye yakın olan Moda İskelesi de uğrayıp dinlenebileceğiniz yerlerden biri olabilir. Bağdat Caddesi’nde gezebilir ve caddedeki dünyaca ünlü mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Caddebostan hangi Marmaray?

Bu Tren hatları Caddebostan Sahili yakınından geçiyor: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE).

Modadan Bağdat Caddesi’ne nasıl gidilir?

Kadıköy Moda tarafından Bağdat Caddesi Marks&Spencer’a nasıl gidilir? Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler Kadıköy-Bostancı sarı dolmuşlara binin. Şaşkınbakkal sahilde inip 5 dakika bağdat caddesine doğru yürüyeceksiniz.

Bağdat Caddesi Boyner hangi durak?

Kantarcı durak, Suadiye, Kadıköy içindeki Şaşkinbakkal Boyner konumuna en yakındır.

Bağdat Caddesi hangi otobüs gider?

Kadıköy bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bağdat Caddesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

You might be interested:  10 Eylül Hangi Burç?
 • Otobüs: 16D, 4.
 • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 • Metro: M4.
 • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D34.
 • Bağdat Caddesi Avrupa yakasında mı?

  Asya yakasının en kaliteli bölgesi Bağdat caddesi kesinlikle.

  Bağdat Caddesi hangi otobüs gider?

  Kadıköy bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bağdat Caddesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 16D, 4.
 • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 • Metro: M4.
 • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D34.
 • Bağdat Caddesi ne yenir?

  Ardından Suadiye durağında indiğinizde kendinizi Bağdat Caddesi’nde bulabilirsiniz.

 • www.zingat.com.
 • 2) Burrito Shop.
 • 3) The Crepe Escape.
 • 4) Samatyalı Rum Meyhanesi.
 • 5) Köşebaşı Restaurant.
 • 6) Yaşar Usta’nın Sorbe ve Dondurmaları
 • 7) Nelipide Gurme.
 • 8) Muhtelif Mekan.
 • Bağdat caddesinin uzunluğu ne kadar?

  Dokuz kilometre uzunluğundaki Bağdat Caddesi İstanbul’un en popüler alışveriş ve gezinti yerlerinden biri. Kızıltoprak, Feneryolu, Selamiçeşme, Çiftehavuzlar, Göztepe, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Suadiye ve Çatalçeşme’yi geçerek Bostancı’ya kadar uzanıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.