Bilek Ağrısı Için Hangi Bölüme Gidilir?

Bu konularda ilk olarak ortopedi doktoruna başvurmak ve gerektiği takdirde ise ilgili olan branşlara yönlendirilmek doğru olacaktır.

Bilek ağrısı neden olur hangi doktora gidilir?

Bilekte ağrı için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı olarak ortopedi polikliniğine başvurulması yanıtı verilmektedir.

Kol ve bilek ağrısı için hangi bölüme gidilmeli?

El ve bileklerinizde bir sorun yaşıyorsunuz ortopedi polikliniğine başvurmanız gerekiyor.

El bileğinde ağrı neden olur?

En sık ağrı nedenleri; zorlanma, travmaya bağlı oluşan kırık – çıkıklar ve incinmeler, romatizmal hastalıklar (eklem iltihaplanmaları), çeşitli kistler, küçük el bileği kemiklerine özgü özel hastalıklar, kireçlenme, sinir ve tendon sıkışmaları olarak sayılabilir.

El ağrıları için hangi bölüme gidilir?

El ağrısı olduğunda öncelikle ortopedi hekimine görünmek gerekir. Bu ağrıların büyük bir kısmı ortopedi ve travmatoloji kökenlidir.

You might be interested:  Hangi Ülke Nüfus Artış Hızını Yükseltmeye Yönelik Politikalar Uygulanmaktadır?

Bilekte ağrı ve güçsüzlük neden olur?

Bilekte meydana gelen ağrı ve güçsüzlüğün eşlik ettiği ağrı genellikle bir yaralanma belirtisidir. Olası bir kemik kırığının belirtileri arasında bilekte şekil bozuklukları, eli veya parmağı hareket ettirememe yer almaktadır. Bilekte kıkırdak yaralanmaları da olabilmektedir.

El ve bilek ağrısına ne iyi gelir?

Buz Uygulaması: El bilek ağrılarında buz uygulamasının yapılması, ağrının dinmesini sağlayabilir. Bölgede buzun maksimum 15 dakika bekletilmesi gerekir. Ağrı fazlalaşırsa uygulama derhal bırakılmalıdır. Bandaj Sarılabilir: El bileklerindeki ağrıların azaltılması için bir diğer yol, bandaj sarma işlemidir.

El ve kol ağrısı için hangi bölüme gidilir?

Henüz kesin olarak sebebi bilinmiyorsa kol ağrısı için öncelikle ortopedi bölümüne gidilir. Çünkü genelde kemik ve kas bölgelerinde meydana gelen problemler sebebiyle bu durum ortaya çıkar. Kol ağrısının sinirlerle ilgili etkileşimi söz konusu ise o vakit nöroloji polikliniğine gidilir.

Kas ve eklem ağrıları için hangi doktora gidilir?

Eklem ağrısı yaşayan kişiler öncelikle ortopedi bölümünden randevu alarak muayene olmalıdır. Bu bölümde bacak ve kol ağrılarının yanı sıra lif ve bağ kopmaları, her türden kas ağrıları, tüm eklem ağrıları ve romatizma hastalıklarıyla ilgili tetkikler yapılmaktadır.

Omuz ve kol ağrısı için hangi doktora gitmeliyim?

Çoğu durumda, kol ve omuz ağrısı aslında boyundaki veya üst omurgadaki bir problemden kaynaklanır. Kol ağrısı, özellikle sol kolunuza yayılan ağrı varsa, kalp krizinin bir işareti olabilir. Kol ağrısı için hastanelerin Ortopedi, Fizik Tedavi ya da nöroloji polikiniklerine başvurmak gereklidir.

El bileğim çok ağrıyor ne yapmalıyım?

En yaygın yöntem bir bez içerisine buz koyarak ağrıyan bölgeye uygulamaktır. Bireyler iyileşme şansını arttırmak için ağrıyan bölgeyi sararak hareket etmesini önleyebilir. El bileğini ağrırken çok zorlamamak gerekir. Bu şart ile bir tenis topunu ele alarak hafif hafif sıkılabilir.

You might be interested:  Coronavac Aşısı Hangi Ülkenin?

El bileği neden ağrısı ne yapmalıyım?

Artrit ve tendinit gibi inflamatuar hastalıklarda iltihap söktürücü ağrı ilaçları kullanılır. Bilek ağrılarında enfeksiyonu tedavi eden kortizon kullanımı da doktorlar tarafından önerilebilir. Bazı bilek ağrılarında ise doktor tarafından cerrahi bir girişim olan artroskopik bilek ameliyatı önerilebilir.

El eklem yerleri neden ağrır?

Artrit, el ve bileğin birçok bölgesinde ortaya çıkabilen eklem iltihabıdır. Elde artrit çok ağrılı olabilir. Tüm vücuttaki eklemlere saldırabilen bir durum olan romatoid artrit, genellikle el bileği, parmak eklemlerini ve çevresindeki tendonları etkiler.

El hastalıkları için hangi doktora gidilir?

El ve Üst Ekstremite Cerrahisi olarak da adlandırılan el cerrahisi, başlıca elin çeşitli hastalık ve yaralanmaların tanısı ve tedavisi vücudumuzun diğer uzuvlarının yaralanması ile de ilgilenen bir branştır.

Elde sinir sıkışması için hangi doktora gidilir?

sinir sıkışması için Beyin ve sinir Cerrahisi uzmanlarının muayenesi ve tedavisi yeterlidir.

El bileğinde şişlik için hangi doktora gidilir?

El bileğindeki şişliklerin en sık karşılaşılan nedeni gangliyon kistidir. Ancak bunun yanında romatizmal hastalıklardan kanserlere kadar el bileğinde şişliğe neden olan pek çok durum vardır. El bileğinizde şişlik varsa fizik tedavi ve rehabilitasyon ya da ortopedi uzmanına başvurabilirsiniz.

Bilekte çıkan beze hangi bölüm bakar?

Lipom sorunu olup rahatsızlık duyan kişiler lipom tedavisi için genel cerrahi uzmanı veya dermatoloji yani cildiye bölümlerine başvurabilirler.

El bileğinde şişlik için hangi doktora gidilir?

El bileğindeki şişliklerin en sık karşılaşılan nedeni gangliyon kistidir. Ancak bunun yanında romatizmal hastalıklardan kanserlere kadar el bileğinde şişliğe neden olan pek çok durum vardır. El bileğinizde şişlik varsa fizik tedavi ve rehabilitasyon ya da ortopedi uzmanına başvurabilirsiniz.

El ağrısı için ne yapılmalı?

 • Buz Tedavisi. Buz tedavisi el ağrısı için doğal çözümler arasında yer alır. Kullanmadığınız bir bez ya da havlu üzerine yerleştirdiğiniz buz ile birlikte ağrı olan bölgeye koyabilirsiniz.
 • Ballı Sıcak Su. El ağrıları için bitkisel çözümlerden bir tanesi ballı sıcak sudur.
 • Zerdeçal.
 • You might be interested:  Telgrafta Hangi Alfabe Kullanılır?

  Ayak bileği ağrısı neden olur?

  Ayak bileğinde meydana gelen ağrılar çok çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Bu sebepler arasında ayak anatomisini oluşturan eklem kıkırdakları, tendonlar ve kaslardaki zedelenmeler sayılabileceği gibi, tüm vücudu ilgilendiren romatizmal veya kas-iskelet sistemi hastalıkları da eklenebilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.