Burclar Hangi Ay?

Tablo

Burç Unicode Tarih aralığı
Akrep ♏︎ 23 Ekim – 22 Kasım
Yay ♐︎ 23 Kasım – 21 Aralık
Oğlak ♑︎ 22 Aralık – 19 Ocak
Kova ♒︎ 20 Ocak – 18 Şubat

12 ay hangi burç?

Aralık ayında doğan kişiler yay burcu içerisinde yer alır.

Hangi ay hangi burç olur?

Balık burcu Şubat ve Mart aylarındadır. 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arası Balık burcudur. Koç burcu Mart ve Nisan aylarındadır. 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arası Koç burcudur. Boğa burcu Nisan ve Mayıs aylarındadır. 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arası Boğa burcudur.

Ilk burç hangisi?

Zodyak’ın ilk burcu Koç’tur. Enerjik ve hareketli yapıları ile dikkat çekerler.

9 ay hangi burç oluyor?

24 Ağustos ile 23 Eylül arasında doğan kişiler, başak burcudur. 24 Eylül ve 23 Ekim tarihleri arasında doğan kişiler terazi burcudur. Yani Eylül ayı, ayın 23’üne kadar başak; sonrasında ise, terazi burcu özellikleri göstermektedir.

Yay burcu nasıl bir kişiliğe sahiptir?

Yay erkil, maceraperest ve risk almaktan, hayata açık durmaktan keyif alan bir burçtur. Burcun sembolünde ileri doğru atılan ok, bu burcun geçmişi değil, geleceğe yönelik olduğunu gösterir. Pozitif ve hayatı olduğu gibi kabul eden tutumları ile Yay’lar keyif veren, geniş görüşlü ve eğlendirici partnerlerdir.

You might be interested:  Hangi Yayin Platformu Kapandi?

Burç nasıl belli olur?

Güneşin 12 eşit parçaya bölünerek oluşan hareketlerini gösteren çizelgeye Zodyak adı verilir. Kişinin burcu doğumu esnasında güneşin bulunduğu bölgeye göre belirlenir. Sonuç olarak burçların belirlenmesinde güneşin dünya tarafından gözlemlenen hareketleri esas alınmıştır.

Kaç tane burç var ve isimleri?

Birbirinden farklı ad, sembol ve içerikler ile miladi takvimde her bir aya karşılık gelen on iki adet burç bulunmaktadır. Bu burçlar sırasıyla koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçları.

Burçları gösterir misin?

Burç Tarihleri ve Özellikleri, 2022 Burçların Tarihleri

 • Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)
 • Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)
 • İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)
 • Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)
 • Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)
 • Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)
 • Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)
 • Dünyada en çok hangi burç var?

  onedio.com›haber…gore-turkiye…en-az-ve-en…burcun… En az rastlanılan ise 1.228.483 kişiyle Yay burcu. en fazla rastlanılan burcun insanları ise; 1.718.928 kişiyle Oğlaklar, 1.680.597 kişiyle Yengeçler ve 1.634.237 kişiyle İkizler.

  En son burç hangisi?

  Zodyak’ın ilk burcu 21 Mart başlangıç tarihi ile Koç burcunu temsil eder. Ardından bütün burçlar her bir mevsime üçer bölünme sağlayarak sırayla Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere 12’ye ayrılır.

  Hangi burç daha cimri?

  Cebinde adeta akrep olan yengeç burçlarını, para harcarken görmek neredeyse imkansız olabilir. Onlar parasını son kuruşuna kadar biriktirir. Yengeç burçları bu sebeple cimri olarak bilinir.

  Başak burcu özellikleri nelerdir?

  Başak burcu özellikleri (23 Ağustos – 22 Eylül)

 • Sembolü: Bakire kadın.
 • Elementi: Toprak.
 • Niteliği: Değişken.
 • Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim gezegeni)
 • Renk: Gri, bej, açık sarı
 • Gün: Çarşamba.
 • Uğurlu sayılar: 5, 14.
 • Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin, Yeşim.
 • You might be interested:  Kadir Gecesi Kurandan Hangi Sureler Okunur?

  9 Eylül hangi burç özellikleri?

  9 Eylül tarihinde dünyaya gelen kişi başak burcudur. Başak burçları diğer burçlar arasında en titiz ve düzenli olanlardan birisidir. Başak burçlarının en önemli hedefi başarıya ulaşmaktır.

  9 Eylül hangi burç erkeği özellikleri?

  BAŞAK BURCU ERKEĞİ ÖZELLİKLERİ

  Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Amaçsız ve beklentisiz kişiler için, zaman harcamaktan hoşlanmazlar. İyi, bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her türlü yolu denerler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar.

  12 aralık burç hangisi?

  12 Aralık tarihi Yay burcudur. 22 Kasım ve 21 Aralık tarihleri arasında doğan herkes Yay burcuna mensuptur. Yay burcu ateş grubundan bir burçtur.

  Terazi burcu hangi burçlarla iyi anlaşır?

  Terazi burcu erkeğinin anlaştığı burçlar; kova, ikizler ve aslan burcu olarak sıralanabilir. Terazi burcunun erkekleri sosyalleşmeyi, insan arasına girmeyi çok sever. Bu yüzden her zaman kendileri gibi enerjik, hareketli olan ikizler burcu ile çok iyi anlaşmaktadırlar.

  Ay burcu nedir nasıl etkiler?

  Ay burcu ise yükselen burcun aksine, kişinin iç dünyasında yaşadıkları, duyguları, endişeleri, üzüntüleri hakkında bizi aydınlatır. Bunların yanı sıra, geçmişini, bilinçaltını, hayal gücünü, duygusal tepkilerini, sağlığını, hormonlarını anlatır.

  Yengeç burcu erkeği nasıl olur?

  Hisler konusunda çok hassas olan yengeç burcu erkekleri; sevecen, nazik, anlayışlı, ileri görüşlü ve yumuşak kalplidir. Yengeç burcu erkeği, güvenilir bir yapıya sahiptir. Bununla beraber yengeç burcu erkekleri genellikle empati kurabilen, karşısındakinin ne hissettiğini düşünebilen bir karaktere sahiptir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.