Erkeklerde Cinsel Isteksizlik Hangi Doktor?

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi Androloji konusunda tecrübeli üroloji uzmanları tarafından düzenlenir. Cinsel isteksizlik nedenine bağlı olarak Üroloji uzmanı, hastayı psikiyatrist/psikolog ile görüşmeye yönlendirebilir.

Cinsellik doktoru hangi alandır?

Çoğu zaman iki tarafı da ilgilendiren bu problem, ilk cinsel ilişki deneyiminden itibaren var olabileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilir. Cinsel ilişkiye girememe probleminde ilk başvuru adresi jinekolog hekimler olmalıdır. Ancak sorunun erkek kaynaklı olduğu düşünülüyorsa, üroloji uzmanına başvurulmalıdır.

Erkeklerde cinsel isteksizlik nasıl geçer?

– Hastanın psikolojik problemleri varsa psikiyatrik yardımı, ilişki problemleri ya da eş problemi varsa çift terapisi yararlı olabilir. – Cinsel isteksizlik tedavisi nedeni ile afrodizyak ilaçlar da kullanılmaktadır. Bunlar cinsel gücü ve cinsel isteği artırma özellikleri nedeni ile tercih edilen ilaçlardır.

Cinsel isteksizlik için hangi doktor?

Cinsel isteksizlik yaşayan kadınlar hastanelerin kadın hastalıkları bölümüne, erkekler ise üroloji bölümüne gitmeli gerekir. Ayrıca psikolojik nedenlerden kaynaklanan cinsel isteksizlik problemlerine ise psikoloji birimleri bakmaktadır.

You might be interested:  Mondros Ateşkes Antlaşması Sonrası Musul Hangi Devlet Tarafından Işgal Edildi?

Erkekler cinsel organ için hangi doktora gidilir?

Üroloji ayrıca erkek üreme organları ile ilgili sorunlarla da ilgilenir (penis, testisler, skrotum, prostat vb. ). Üroloji alanında uzmanlaşmış kişilere ürolog adı verilir, ürologlar bu rahatsızlık ve hastalık grubunu teşhis ve tedavi etmek için eğitilmiş sağlık uzmanlarıdır.

Iktidarsızlık sorunu için hangi doktora gidilmeli?

İktidarsızlık için ilk gidilecek doktor bir ürolog veya andrologdur. Nörolog veya psikoterapist gibi diğer doktorlar tanıya veya tedaviye katkıda bulunsa bile, uzman kişi her zaman ürologdur.

Boşalamama sorunu nasıl giderilir kadın?

Hiç boşalamayan anorgazmi problemi olan kadınlar belki de vajinal ilişki sırasında klitoral uyarı (parmak, vibratör vs) ile daha kolay orgazm olacaklar. Boşalamayan kadınlar vajinal ilişki sırasında eşinden klitoral uyarı yapmasını isteyebilir veya kendisi yapabilir. Bu şekilde daha kolay orgazm olabilirler.

Erkeklerde cinsel istek azalması neden olur?

Bu durum çoğunlukla stres, alkol kullanımı gibi nedenlerden ötürü ortaya çıksa da kalp ve damar hastalıkları gibi çok daha ciddi sağlık problemlerinden de kaynaklanabilir. Diyabet, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, tiroit problemleri ve ilaç kullanımı gibi nedenler erkeklerde cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Erkeklerde cinsel gücü artırmak için ne yapmalı?

İşte erkekte cinsel gücü arttırmanın yolları

 1. UYKU. Uyku erkeklerde en iyi cinsel uyarıcıdır.
 2. GÜN IŞIĞI.
 3. EGZERSİZ.
 4. BU MEYVE VE SEBZELERİ TÜKETİN.
 5. STRESİ AZALTIN.
 6. KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULUN.
 7. 7. MUTLAKA BİR UZMANA DANIŞIN!

Eşimde cinsel isteksizlik var ne yapmalıyım?

Cinsel isteksizliğin yol açabileceği bu sorunları bertaraf etmek için öncelikle durumu değerlendirmek ve gerektiğinde bir uzmandan cinsel terapi ya da çift terapisi hizmeti almak gerekebilir.

Cinsel tedavi için hangi doktora gidilir?

Cinsel sorun, tıbbi veya biyolojik bir nedene bağlı gelişmişse tedavisi ilaç veya diğer tıbbi tedaviler olacaktır. Bu durumda böylesi bir tedaviyi, ürologlar, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ya da psikiyatristler yaparlar.

You might be interested:  2. Mehmet Hangi Mahlası Kullanmıştır?

Kadında cinsel isteksizlik için ne yapmalı?

Ama genel olarak kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir sorusuna verebileceğimiz cevaplar şu yöndedir.

 1. Hormonel sorunlar için yapılan testler sonucunda kadınlara hormon takviyesi yapılabilir.
 2. İlaçların cinsel isteksizlik yan etkilerine yol açtığı anlaşılır ise muadil ilaçlara yönlendirilebilir.

Kadınlar neden cinsel istek duymaz?

Hormonal dengesizlikler, kalp, karaciğer ya da böbrek hastalıkları ile kadınlarda menopoz dönemi cinsel isteksizliğe neden olabilir. Sonuç olarak azalmış cinsel istek her yaştaki ve her sosyokültürel durumdaki kadın ve erkekleri etkileyebilen, sık görülen bir cinsel işlev bozukluğudur.

Üroloji erkeklerde neye bakar?

Üroloji, kadın ve erkek üreme organları ile idrar yollarını inceleyen tıbbî bilim dalıdır. Böbrekler, mesane, üreterler, üretra, penis, testisler, skrotum ve prostat bezi gibi organlara ilişkin görülen tüm hastalıkların tanı ve tedavi sürecini incelemektedir.

Penisle ilgili sorunlara hangi bölüm bakar?

Üroloji, erkek ve kadın idrar yolları ve erkek üreme organlarını içeren durumların tedavisi ile ilgilenen bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Üroloji alanında uzmanlaşmış insanlar, bu hastalıklar ve hastalıkları teşhis etmek, tespit etmek ve tedavi etmek üzere eğitilmiş ürologlar, sağlık uzmanları olarak adlandırılır.

Erkeklerde ürolojik muayene nasıl yapılır?

Prostat kalın barsakla komşudur, muayenesi rektal tyolla (makattan) muayene ile yapılır. Hasta yatar pozisyonda veya ayakta eğilir pozisyonda prostat parmakla muayene edilir. 50 yaş üstü erkeklerde mutlaka prostat muayenesi yapılmalıdır.

Devlet hastanelerinde cinsel terapist var mı?

Cinsel Terapi Veren Hastaneler

Öte yandan tüm bu özel ve devlet hastanelerinin yanı sıra cinsel terapi hizmetleri sunan pek çok özel klinik de mevcuttur.

Cinsel soğukluk nasıl geçer?

Cinsel isteksizliğin tedavisi altta yatan nedenlere bağlı olarak psikolojik ve ilaç tedavisi ile gerçekleştirilebilir. Eğer altta yatan sebepler psikolojikse cinsel terapi, aile terapisi veya bedensel egzersizlerle tedavi edilebilir.

You might be interested:  Asya Kıtasında Hangi Ülkeler Var?

Bir erkek neden cinsel ilişkiye giremez?

Cinsellik ile ilgili tabular, küçük yaşlardan itibaren verilen katı ahlaki kurallar, inanılan yanlış bilgiler (şehir efsaneleri), yaşanılan tacizler veya cinsel travmalar erkeklerdeki ilk gece korkusu ve cinsel ilişkiye girememenin önemli sebepleridir.

Kadınlarda cinsel isteksizlik için ne yapmalı?

Ama genel olarak kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir sorusuna verebileceğimiz cevaplar şu yöndedir.

 1. Hormonel sorunlar için yapılan testler sonucunda kadınlara hormon takviyesi yapılabilir.
 2. İlaçların cinsel isteksizlik yan etkilerine yol açtığı anlaşılır ise muadil ilaçlara yönlendirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.