Fethiye Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Behçet Saatcı (1957, Fethiye), Türk siyasetçi ve eski Fethiye Belediye Başkanı. Bilboardlara Kürtçe afiş astırdığı gerekçesiyle MHP’den ihraç edilen Saatcı, ardından Demokrat Parti’ye katılmıştır ve 2014 Türkiye yerel seçimleri’nde oyların %33’ünü alarak Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Fethiye Belediyesi kimin?

Fethiye

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy sayısı
Katılım oranı %85,38
Seçimden Önceki Başkan: Behçet Saatcı (Bağımsız)
Seçilen Başkan: Alim Karaca (CHP)

Fethiye belediyesi hangi parti 2009?

Fethiye

Adaylık
Kıs. Parti
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi
CHP Cumhuriyet Halk Partisi
DP Demokrat Parti

Alim Karaca nerenin belediye başkanıdır?

Cumhuriyet değerlerine bağlı bir genç olarak yetişen ve doğduğu topraklara hizmet etmek üzere memleketine dönen Alim Karaca, 2009–2014 yılları arasında Kumluova Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, CHP’den Fethiye Belediye Başkanı seçilmiştir.

Muğla Bodrum Belediye Başkanı hangi partiden?

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde yüzde 45,69 oy alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bodrum Belediye Başkanı olmaya hak kazanmıştır.

Göcek Belediye hangi parti?

Göcek, Muğla (ili)’nde Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir.

You might be interested:  Ösym Sınav Ücreti Hangi Bankalara Yatırılır?

2009 da hangi seçim oldu?

2009 Türkiye yerel seçimleri, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan ve Türkiye sınırları içindeki yerel yönetimleri belirleyen bir seçimdir. Seçime 19 parti katılmıştır.

2002 seçimlerinde AK Parti yüzde kaç oy aldı?

Oyların yüzde 34,3’ünü alarak kazandığı 363 milletvekilliği ile tek başına iktidar olan AK Parti, TBMM’nin üyelik sayısının yaklaşık yüzde 66’sını alarak liste usulü çoğunluk sisteminin uygulandığı 1950’li yıllardan sonra TBMM’deki en büyük temsil gücünü elde eden siyasi parti oldu.

Bozkurt belediyesi hangi parti 2009?

Bozkurt

Adaylık
Kıs. Parti
DSP Demokratik Sol Parti
SP Saadet Partisi
Toplam

Fethiye’nin eski adı nedir?

Fethiye çok eski çağlardan beri önemli bir yerleşim merkezidir. Antik dönemde” Işık Yurdunun insanları” anlamına gelen Likyalılar bu kente sahip olmuş ve Telmessos adıyla anılmıştır. Telmessos (Fethiye) M.Ö.545 (6.

Muğla Fethiye hangi denize bağlı?

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

Fethiye adı nereden geliyor?

Cumhuriyetin kurulmasıyla beraber Muğla İli’ne bağlanan ilçenin ismi, 1934 yılında alınan bir kararla ilk Türk Hava Şehidi olan Yüzbaşı Pilot Fethi Bey`in ismi anısına Fethiye olarak değiştirilmiştir.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün hangi partiden?

1999 Türkiye yerel seçimlerinde %37 oy alarak CHP’den Muğla belediye başkanı seçildi. 2004 Türkiye yerel seçimlerinde % 43 oy ve 2009 Türkiye yerel seçimlerinde ise %46 oy alarak belediye başkanı seçildi ve belediye başkanı olarak görevini 31 Mart 2014’e kadar sürdürdü.

Bodrum Belediyesi Hangi Parti 2014?

Bodrum

You might be interested:  Urfa Antep Maraş Hangi Mücadeleden Sonra Kurtarılmıştır?
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
MHP %36.4
AK Parti %8.51
HDP %3.05

Fethiye hangi denize bağlı?

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

Alim Karaca kaç yaşında?

Alim Karaca 09 Temmuz 1973 yılında Fethiye’de dünyaya geldi. Fethiye aşığı olarak bilinen Alim Karaca 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Muğla İli Fethiye İlçe Belediye Başkanı olarak seçildi.

Ölüdeniz hangi belediyeye bağlı?

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Ölüdeniz kumsalı %82 oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Fethiye Belediyesi imar müdürü kim?

Korhan Saroz – Fethiye belediyesi – Fethiye belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğü | LinkedIn.

Leave a Reply

Your email address will not be published.