Gri Üstüne Hangi Renk Gider?

Gri Hangi Renklerle Kombinlenir? Gri tonuna göre de değişmekle birlikte oldukça tarz ve pek çok alanda kullanılan bir renktir. Kombinasyonlarda fuşya, kırmızı, pembe, mavi ve ultraviyole renkleri ile gri mükemmel uyumu yakalayabilir.

Koyu gri renge hangi renk uyar?

Koyu griye yakışan renkler arasında pudra pembe, krem rengi, beyaz, sarı gibi renkler aydınlık ve ferah bir görünüm sağlar.

Gri ve siyah uyumlu mu?

Ev dekorunda griye yakışan renkler arasında elbette asaletin rengi olan siyah da var. Gri siyah ev dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız size önerimiz bu renkleri; sarı, mercan rengi, mavi gibi renklerle kombinleyip alanda daha canlı bir ambiyans oluşturmanız olur.

Gri ve kahverengi uyumlu mu?

Kahverengi gri uyumu kuşkusuz ki yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle spor tarz elde etmek isteyen kişiler, bu iki rengin uyumuna daha fazla ağırlık verirler. Kahverenginin tonlarının bulunduğu ahşap eşyalarla gri mobilyalar desteklenebilir.

Renk uyumları nasıl olur?

Sıcak renkler; sarı, turuncu, pembe, kırmızı ve kiremit iken soğuk renkler; lacivert, mavi, mor, turkuaz, yeşil ve açık yeşildir. Siyah, beyaz ve gri ise nötr renkler olarak adlandırılır. Bu nedenle nötr renkler diğer renkler ile birlikte çizgili, kareli veya puantiyeli desenlerde rahatlıkla kullanılabilir.

You might be interested:  Sovyet Rusya Misak-I Milliyi Hangi Antlaşma Ile Tanımıştır?

Koyu gri koltuk hangi renkle kombinlenir?

Gri koltuğa uyan renkler olarak siyah ve yeşil renklerini de tavsiye edebiliriz. Tabi ki tam bir uyum yakalayabilmek için duvar renklerinizde bu renk tonlarına yakın olmalıdır. Mavi ya da krem tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Gri mobilyalara hangi renk boya gider?

Gri koltuklara ne renk duvar boyası

Açık gri tonda koltuklar, hem açık hem de koyu gri boya tonlarıyla eşleştirilebilir. Açık gri boya ile açık gri kanepe parlak, taze, modern bir atmosfer oluşturacaktır; koyu gri boya ile açık gri bir kanepe sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturabilir.

Siyah ile hangi renk uyar?

Siyah renk ile beraber kullanabileceğiniz renkler arasında siyah, beyaz, gri, krem, bej, yeşil, sarı, kırmızı, mavi lacivert, turuncu. mor vb. renkler ile oldukça şık kombinlere imza atabilirsiniz.

Hangi renkler gri olur?

  1. Gri akromatiktir, çünkü teknik olarak kendi başına bir renk değildir. Bu rengi oluşturmanın en kolay yolu, siyah ve beyaz akrilik boyayı karıştırmaktır.
  2. Bunun dışında griyi yapmak için, mavi ve kırmızıdan yararlanılabilir. Bu iki renk karışmaya başladığında, ilk olarak mor ortaya çıkar.

Gri odaya hangi renk koltuk gider?

Beyazın tonları gri ile muhteşem bir uyum yakaladığı için mobilyalarınız ve duvar renkleri de bütünleşecektir. Gri rengini biraz daha hareketlendirmek için canlı tonları bir arada kullanmak istiyorsanız turuncu ve sarı tonlarındaki mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Kahverengi ile uyumlu renkler nelerdir?

Kahverengi ve yeşil, birlikte güzel işlere imza atan ikili. Bu iki rengi kullanırken dikkat edeceğiniz şey, her iki rengin koyu tonlarını aynı anda kullanmamanız. Yani açık yeşil tonları varsa kahverenginin tonu koyu olabilir, koyu yeşil varsa da kahverenginin tonu açılır.

You might be interested:  Miyopta Hangi Mercek Kullanılır?

Kıyafet hangi renkle renk uyumları?

Sarı ile mavi, kırmızı ile yeşil, gri ile pembe, mavi ile beyaz, genelde karşıt kıyafet renk uyumunda en fazla kullanılan renklerdir. Pastel ve mat tonlar karşıt kullanılırlarsa da parlak renklerden ziyade yine pastel tonlarla kombinlenmelidirler. Pastel sarı ve kırmızı buna iyi bir örnektir.

Hangi renkler karışır?

Ana renkler, kırmızı, sarı ve maviden oluşur. Bu renklerin karışımından ara renkler olan yeşil, turuncu ve mor elde edilir. Ana renklerin karışımından elde edilen ara renklerden başlayalım.

Hangi renkler birbiri ile uyumlu?

Beyaz, kırmızı, turuncu, sarı ve pembe renkleri ile oldukça birbirine yakışan kombinler oluşturmak mümkündür. Ev dekorasyonu olsun, kıyafetlerinizde olsun oldukça rahat kombinleyebileceğiniz bir renktir.

Gri odaya ne renk perde olur?

Perde seçimi yapılırken genellikle açık tonlu renkler tercih edilmektedir. Modern bir dekorasyon yapılacağı zaman gri renk ile birlikte sarı gibi renkler sıklıkla tercih edilir. Bu dekorasyonlarda perde seçimi yapılırken genellikle içerisinde gri, sarı ve krem gibi renklerin olduğu perdeler seçilir.

Antrasit rengi hangi renklerle uyumlu?

Daha çok minimal ve modern bir tarz elde etmek istiyorsanız soğuk ve nötr renkleri bir arada kullanmanız gerekir. Bu noktada antrasit rengi ile uyumlu renkler arasında yer alan beyaz, siyah ve gri tonları size büyük bir kolaylık sağlayacak.

Gri koltuk takımına hangi renk halı olur?

Gri koltuk takımları ile uyumlu olan halılar genelde kırmızı, mor, pembe, fuşya ve mavi renklerine sahiptirler. Özellikle bu tonların tek bir halı üzerinde kullanılması ve farklı geometrik desenlere sahip olması ortamın çok daha ayrıcalıklı görünmesini sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.