Kulak Deldirdikten Sonra Hangi Krem Kullanilir?

Kulağınızı deldirdikten sonra antibiyotik ya da ispirto içeren kremler kullanabilirsiniz. Delinen alanların bu sayede enfeksiyon kapma riski de ortadan kalkacaktır. Kremi bir pamuk yardımı ile kulağınıza nazikçe sürmeniz gerekir. Krem uyguladığınızda iyileşme hızını da iki katına çıkarabilirsiniz.

Kulak Deldirdikten sonra krem ne zaman sürülür?

Kulak deldirdikten sonra 6 hafta bekleyin.

Kulak deliğine vazelin sürülür mü?

Vazelin burada etkili bir yumuşatıcı görevi görerek acı duymanızı engeller. Küpeyi takmadan önce az miktarda vazelini kulak memenize ve küpe deliğine yedirin ve acısız olarak küpelerinizi kullanın.

Kulak Deldirdikten sonra kaç gün sonra küpe değiştirilir?

Küpelerinizi en az 6 hafta takılı bırakın. Şayet kıkırdak küpesi ise 12 hafta kalmalıdır. Bu süre sonrasında istediğiz ağı olmayan küpeleri kullanabilirsiniz.

Yeni delinen kulak iltihabı nasıl geçer?

Onlar şu şekilde:

 1. Kulak memesini deldirdikten sonra oluşan iltihaplar için antibiyotik kullanılabilir.
 2. Alerjik durumlarda alerji ilaçları kullanılabilir.
 3. Kulak enfeksiyonundan kaynaklı ise antibiyotik kullanılabilir.
 4. Piercing tarzı takılardan kaynaklı ise ilaç tedavisi önerilir.
You might be interested:  Gri Renk Hangi Renklerden Oluşur?

Kulak Deldirince ne yapmalı?

Kulak Deldirdikten Sonra Ne Yapılmalı?

 1. Kulağınıza yalnızca elleriniz temizken dokunun.
 2. Temizleme harici küpeye dokunmaktan kaçının.
 3. Küpelerin önünü ve arkasını günde 2-3 kez salin solüsyonu püskürterek ya da solüsyonla nazikçe silerek temizleyin.

Kulak Deldirmede en çok neresi acır?

Kulak lobu, kıkırdağa yakın mesafede bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı 3 kulak lobu diğer kulak loblarına göre daha fazla acı hissetmenize neden olabilir. Sarmal adı verilen kulak deldirme yeri, direk kıkırdak bölgesinde yer almaktadır.

Vazelin zararları nelerdir?

Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde cilt rahatsızlıkları, tahriş ve akne gibi birçok cilt sorununa neden olan vazelin yağ dokusunu arttırır. İçinde bulunan petrol jeli nedeniylede östrojen hormonuna bağlı sorunları arttırır ve kısırlık, adet dönemi sorunları gibi birçok rahatsızlıklara sebep olabilir.

Vazelin Nerelerde Kullanılır?

 • DUDAK. Vazelin, dudaklar için yoğun bir nemlendirme sağlar.
 • AYAKLAR. Vazelin, çatlak ayakları iyileştirmek ve daha yumuşak yapmak için en iyi tedavilerden biridir.
 • TIRNAKLAR.
 • CİLT VURGULAYICI.
 • DİRSEKLER.
 • TAKMA KİRPİKLER.
 • SIKIŞMIŞ ÇEKMECELER.
 • FERMUARLAR.
 • Küpe ne zaman değiştirilir?

  Delme işleminden sonra bir sorun olmadıkça, iyileşme süresinden sonra 6 hafta içinde küpeler çıkarılmamalıdır.

  Kulak deliği kapandıktan sonra tekrar delinir mi?

  Kapanan delik tekrar delinir mi? Deliğinizin kapanmasına rağmen, geri büyüyen şey öncekiyle aynı dokudur, sadece yaralıdır. Yine delmek, cildi yaralamanızı gerektirir ve vücudunuzun orijinal delme işlemiyle ne kadar travmatize olduğuna bağlı olarak, deliği yeniden delebilirsiniz.

  Ilk küpe nasıl olmalı?

  İlk küpeler için, paslanmaz çelikten yapılmış olanlar tercih edilebilir. Bunlar alerjiye neden olabilecek alaşımlar içermez ve bu nedenle ilk küpeler için en güvenli seçimdir. Alerjiye neden olabilecek nikel içerebileceğinden, beyaz altından yapılmış küpeler daha sonra tercih edilebilir.

  You might be interested:  Mustafa Kemal Atatürk Ün Unvanlarını Hangi Olaylar Sonucunda Kazandı?

  Kulak Deldirdikten sonra şişmesine ne iyi gelir?

  Kulak deldirme

  Delik açmadan dolayı meydana gelen kulak memesi şişliğini indirmek için, kulak memesine soğuk kompres uygulamak gerekir. Kulak deldirdikten sonra uzun süre memedeki şişlik geçmediyse bölge iltihap kapmıştır. Doktora başvurmalısınız. Doktor size antibiyotik yazacaktır.

  Küpe deliği iltihabına ne iyi gelir?

  Özellikle kulak deliğinde oluşan iltihaplar küçük olduğu takdirde antibiyotikli krem kullanılır. Bu kremleri doktor yazar. Eczanelerden reçetesiz satılan kremler de kullanılabilir. Kulak deliğinde ciddi enfeksiyonlar nedeni ile iltihap oluşursa reçeteli antibiyotik kullanımına da başlanır.

  Kulak deliği iltihabı nasıl anlaşılır?

  Orta kulak iltihabı belirtileri nelerdir?

 • Kulak ağrısı
 • Uyku problemi.
 • Halsizlik.
 • Huzursuzluk ve ağlama.
 • Duyma sorunları
 • Denge kaybı
 • Yüksek ateş
 • Kulaktan akıntı
 • Kıkırdak acısı ne zaman geçer?

  Üçüncüye, yani kıkırdak yapıya yaklaşana kadar, bu bölge neredeyse hiç acımıyor. Ufak ve ani bir delim acısından sonra herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. İyileşme süreci ise diğer tüm kulak piercingleri arasında en dertsiz olanı. Genelde yaklaşık 6 hafta sonra tamamen iyileşiyor.

  Kulak deliği nasıl açılır?

  Deliği nazikçe yeniden açmayı denemek için, cildi yumuşatmak için bir banyo veya duşta ılık suyla ıslatın. Vazelin gibi nazik bir merhem kullanarak, deliği açmaya çalışmak için kulak memenizi nazikçe aşağı ve yanlara doğru gerin. Bu noktada, delikten küçük bir küpeyi itmeyi deneyin; olmuyorsa zorlamayın.

  Tragus ağrısı ne zaman geçer?

  Tragus piercing iyileşmesi genellikle 3 ila 6 ay sürer, ancak ona ne kadar iyi baktığınıza ve süre boyunca herhangi bir komplikasyon yaşayıp yaşamadığınıza bağlı olarak, bir yıla kadar çok daha uzun sürebilir.

  Yeni Delinen kulak neden kaşınır?

  Kulağınıza herhangi bir delme işlemi uyguladıysanız ve kulak kaşıntısı problemiyle karşı karşıya kaldıysanız bu durum delme sırasında ortaya çıkan enfeksiyondan meydana gelebilir. Bunu önlemek için antibiyotikli kremler kullanabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.