Luna Coin Hangi Ülkenin?

Bitcoin gibi popüler para birimlerinin çok fazla oynamasını azaltmak amacıyla Luna coin çıkarılmıştır. Güney kore firması Terraform Labs tarafından 2018 senesinde kurulmuştur.

Luna nın sahibi kimdir?

Luna Coin kimin, sahibi kimdir, nerelidir? Güney Koreli firma Terraform Labs, 2018 yılında şirketin CEO’su olan Daniel Shin ve Kwon tarafından kuruldu. Luna coin, Tendermint ile oluşturulmuş bir Proof of Stake (PoS) blok zinciri altyapısı üzerinde çalışan algoritmik bir stablecoin platformudur.

Luna neye bağlı?

Peki, Luna coin nedir? İşte, o detaylar. TerraSDR’lerin değerini ilgili sabitlenmiş para birimleriyle dengelemek için, kullanıcılar LUNA jetonlarını TerraSDR’ler karşılığında kullanabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Terra’nın kararlılık mekanizması, kullanıcıların arbitraj faaliyetlerine bağlıdır.

Luna Coin nerede listeleniyor?

Terra (LUNA) Nereden Alınır? Terra’nın yerel tokeni LUNA, itibari (fiat) para birimleri, sabit değerli kripto paralar ve diğer kripto para birimlerine karşılık ticaretinin yapılabildiği Huobi, Bitfinex ve Upbit dahil olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenmiş durumda.

Luna ilk ne zaman çıktı?

Luna 1 (E-1 serisi), ya da Rusça Rüya anlamına gelen Мечта (Okunuşu: Meçta), Ay’ın yakınlarına ulaşan bir dizi uzay aracının ilkidir. Sovyetler Birliği tarafından 2 Ocak 1959’da Baykonur Uzay Üssü’nden Vostok roketiyle uzaya fırlatılmıştır. 4 Ocak 1959’da Ay’ın 5995 km yakınından geçmiştir.

You might be interested:  Mezarlığa Hangi Ağaç Dikilir?

Luna CEO nereli?

Hep birlikte tanıyalım… Do Kwon olarak bilinen fakat tam adı Kwon Do-Hyung olan genç kripto para girişimcisi 6 Eylül 1991 Güney Kore doğumludur.

Luna yı kim batırdı?

TerraUSD (UST) ve LUNA’daki tarihi düşüşlerle yatırımcıları milyarlarca dolar zarara uğratan Terraform Labs Kurucusu Do Kwon, ‘İcadımın hepinize yaşattığı acıdan dolayı çok üzgünüm’ açıklamasında bulundu.

Luna neden çakıldı?

Projenin güven kaybetmesi ve UST için gereken nakiti bulamaması nedeniyle LUNA’nın değer kaybı ise yüzde 99’u aştı.

Luna coin olayı nedir?

LUNA COİN OLAYI NEDİR? ABD enflasyon verisi ardından kripto para piyasası karışırken Terra ağının kripto parası LUNA coin adeta dibi gördü. Bir günde yüzde 99 oranında düşen luna coin etkisini Bitcoin’e de yansıttı. Binance tarafından yapılan açıklama ile Terra LUNA için para çekme işlemlerinin durdurulduğu kaydedildi.

Luna ilk çıktığında ne kadardı?

LUNA’nın ilk fiyatı kaçtı? LUNA, 2019 yılında çıktığı ilk satışında (ICO) 0,8 Dolar fiyatından satıldı.

Luna hangi borsalarda listelendi?

Luna coin için işlemlerinizi Binance, Gate.io, Bitfinex, Kucoin, Huobi Global, Binance TR gibi büyük borsalardan yapabilirsiniz.

Luna hangi borsada listelendi?

HitBTC kripto para borsası, 27 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Terra 2 Blockchain’inde çalışacak olan LUNA V2 token’ini destekleyeceğini açıkladı. Borsa açıklamasında var olan eski Blockchain zincirinin Terra Classic olarak isimlendirileceğini ve tokenin adının da LUNA Classic (LUNC) olacağını belirtti.

Luna hangi borsalarda devam ediyor?

LUNA 2.0 Hangi Borsalarda Listelendi?

 • Huobi.
 • BYBIT.
 • OKX.
 • FTX.
 • Binance.
 • MEXC.
 • KUCOIN.
 • Lbank.info.
 • Luna ne zaman kuruldu?

  LUNA, 1991 yılında İzmir’de elektrik enerjisi ölçümü için elektronik devreler, ürünler tasarlayan ve üreten bir şirket olarak kurulmuştur.

  Eski Luna sahipleri ne olacak?

  Eski Luna sahiplerine yeni Luna 2.0 kaç adet verilecek? UST sahipleri için ise sabitlik bozulmadan önce elinde tutanlara 1:0,033 oranında dağıtım yapılacak. Diğer yandan çöküş sonrası UST alanlara ise 1:0,13 oranında dağıtım yapılacak, yani bir birim UST için 0,013 yeni LUNA tokeni verilecek.

  You might be interested:  Aşure Ayı Hangi Aydadır?

  Luna kac yilinda oldu?

  Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda bu coindeki depremi konuşmuştu. Çünkü, hiç beklenmedik şekilde 12 Mayıs 2022’de tarihi bir düşüş yaşayan TERRA LUNA, 26 bin 700 dolara inerek rekor bir düşüş yaşamıştı.

  Luna Ceo’su kimdir?

  Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, Luna ve algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) için kurtarma planı yayınladı.

  Luna neden düşüyor?

  Saat 10.00’da 3 milyar 250 milyondan fazla LUNA bulunurken saat 14.30’da dolaşımdaki LUNA sayısı 8 milyara yaklaştı. Yani piyasadaki coin sayısı 48 saatten kısa bir sürede 30 katına çıktı. Projenin güven kaybetmesi ve UST için gereken nakiti bulamaması nedeniyle LUNA’nın değer kaybı ise yüzde 99’u aştı.

  Is Luna coin (Luna) on the decline?

  Luna Coin is on the decline this week. The price of Luna Coin has fallen by 54.42% in the past 7 days. The price increased by 1.90% in the last 24 hours. In just the past hour, the price shrunk by 0.35%. The current price is $0.003804 per LUNA. Luna Coin is 99.54% below the all time high of $0.83.

  Is Luna coin (Luna) on Coinbase?

  Luna Coin is not supported by Coinbase. Jump start your crypto portfolio with $5 in free Bitcoin after you sign up. Terms apply. Luna Coin is on the decline this week. The price of Luna Coin has fallen by 54.42% in the past 7 days. The price increased by 1.90% in the last 24 hours.

  What is the supply of Luna coin (Luna)?

  The current circulating supply is 1,706,429.495 LUNA. A selection of cryptocurrencies in the top 50 by market cap. Of all the assets on Coinbase, these 8 are the closest to Luna Coin in market cap. Get instant alerts for major price changes.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.