Maradona Hangi Takımlarda Oynadı?

Maradona Hangi Takımlarda Oynadı

 • Boca Juniors (1981-82)
 • Barcelona (1982-84)
 • Napoli (1984-91)
 • Sevilla (1992-93)
 • Newell’s Old Boys (1993-94)
 • Maradona profesyonel futbol kariyeri boyunca Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelona, Napoli, Sevilla ve Newell’s Old Boys takımlarında oynamıştır. Kulüp seviyesinde en ünlü olduğu Napoli takımında çok sayıda övgü almıştır. Arjantin adına 91 millî maça çıkmış ve 34 gol atmıştır.

  Maradona Türkiye’de hangi takımı tutuyor?

  Sadık’lı Ankaragücü Türkiye Kupası kazanmış; Maradona Durmuş ise Ankaragücü dönemindeki başarılı futboluyla Fenerbahçe’ye transfer olmuş ve 1986-1989 yılları arasında sarı-lacivertli kulüpte oynamıştı.

  Maradona toplam kaç gol attı?

  Formasını giydiği takımlarda tüm kulvarlarda 588 maça çıkan Maradona, 312 gol kaydetti.

  Maradona en son hangi takımda oynuyordu?

  Arjantin’in efsane futbolcularından Diego Armando Maradona, teknik direktörlüğünü yürüttüğü Arjantin Futbol Süper Ligi ekibi Gimnasia’dan istifa etti.

  Maradona hangi takımın efsanesi?

  Napoli’nin ardından Sevilla, Newell’s Old Boys ve son olarak da eski takımı Boca Juniors’ın formasını giyen Maradona, 1997 yılında aktif kariyerini noktaladı. Formasını giydiği takımlarda tüm kulvarlarda 588 maça çıkan Maradona, 312 gol kaydetti.

  Pele ne ayak?

  Pele: ‘Sadece sol ayağı iyi, tek yeteneği o olan ve iyi kafa vurmayan birini nasıl sağıyla, soluyla, kafasıyla gol atabilen biriyle kıyaslıyorsunuz? Messi’nin tek özelliği sol ayağı, başka özelliği yok.

  Maradona Barcelona neden ayrıldı?

  İkinci sezonunda ise Maradona ciddi bir sakatlık geçirdi ve sezonu kapattı. Maradona için Barcelona’da işler iyi gitmeyince yıldız futbolcu takımdan ayrılmaya karar verdi.

  You might be interested:  Kivi Kuşu Hangi Ülkenin Simgesidir?

  Maradona kaç milyon euro?

  Diego Armando Maradona’nın, 1986 Dünya Kupası’nda İngiltere maçında giydiği forma yaklaşık 8.3 milyon euro’ya satıldı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.