Merkür Hangi Burçta?

Merkür gezegeni ikizler burcu ile başak burcunu yönetir. Merkür genel olarak tüm burçlarda iki ya da üç hafta gibi bir süre boyunca kalırken gerilediği zamanlarda bu süre on haftaya kadar çıkabilmektedir. Merkür Güneş’e yakın olan gezegenler arasında olduğundan Zodyak’taki turunu on ay gibi bir sürede tamamlayabilir.

Merkür hangi burçta 2022?

2022’nin ikinci merkür retrosu 4 Haziran’da sona erecek. 10 Mayıs’ta başlayan ikinci retro, İkizler ve Boğa burcunda gerçekleşiyor.

Merkür gezegeni hangi burç?

İkizler Burcu yönetici gezegeni: Merkür Zoydağın en akıllı burcu olan İkizler, Merkür tarafından yönetilir. Merkür iletişim gezegenidir. İkizler burcu Merkür’ün verdiği özellikler nedeniyle, konuşkan ve hızlı düşünen bir burçtur.

Merkür hangi burçta yücelir?

Merkür İkizler ve Başak’ta yönetir, Başak’ta ayrıca yücelir, Yay ve Balık’ta zararlıdır.

Merkür burcu ne anlama gelir?

Merkür burcumuz; iletişim kurma biçimimiz, konuşma şeklimiz, zihinsel kapasitemiz ve bilgi dağarcığımızla ilgilidir. Merkür, bizim rasyonel ve pratik yönlerimizi ortaya koyar. Nasıl düşündüğümüzü, düşüncelerimizi nasıl dışa vurduğumuzu bize gösterir.

Şu an hangi Retroda yız 2022?

30 ARALIK – 19 OCAK MERKÜR RETROSU

You might be interested:  Fethiye Belediye Başkanı Hangi Partiden?

2022’nin son retrosu 30 Aralık’ta başlayacak ve 19 Ocak 2023 son bulacak. Bu süreçte bunalmış hissedebilir, 2023’e kasvetli bir ruh hali ile başlayabilirsiniz. Bu dönemde ruhsal bunalımlar, yanlış anlaşılmalar, tartışmalar gündemde olabilir.

2022 Merkür retrosu ne zaman bitiyor?

Her yıl üç kez yaşanan gerileme bu sene dört kez gerçekleşecek. 10 Mayıs tarihinde başlayan ve üç hafta sürecek olan Merkür retrosu 2022, 2 Haziran’da bitecek.

Burçların gezegenleri nelerdir?

Koç burcunun Mars, Boğa burcunun Venüs, İkizler burcunun Merkür, Yengeç burcunun Ay, Aslan burcunun Güneş. Başak burcunun Merkür, Terazi burcunun Venüs, Akrep burcunun Mars, Yay burcunun Jüpiter, Oğlak burcunun Satürn, Kova burcunun Satürn, Balık burcunun ise Jüpiter’dir.

Merkür burcu neyi etkiler?

Merkür, zihinsel gücü ve iletişimi simgeler. Aynı zamanda el, ayak ve sinir sistemimizin yöneticisidir. Onu sorumluluk duygusu taşımayan yaramaz bir erkek çocuğuna benzetebiliriz, fakat bu sorumsuzlukla birlikte zekayı da gösterir. İçgüdülerimizin tutsağı olmamıza izin verir.

İkizler burcu hangi gezegene ait?

İkizler burcu gezegeni olarak bilinen merkür, aklı ve entelektüelliği temsil eden bir gezegen olarak bilinmektedir.

Hangi gezegen hangi burçta zararlı?

Burçlar, Yöneticileri, Yücelimler, Zararlı ve Düşük Pozisyonlar

Burç Yöneticisi (Güçlü) Zararlı (Davranış Değişikliği Gerekir)
Yengeç Ay Satürn
Aslan Güneş Satürn ve Uranüs
Başak Merkür Neptün ve Jüpiter
Terazi Venüs Mars

Merkür hangi evde zararlı?

Bir doğum haritasında Merkür; İkizler veya Başak burcunda konumlanmış ise en harika yerleşimdedir deriz. Merkür’ün ifade ettiği bilgi, iletişim, zeka konularında full performans çalışır. Ama Yay ve Balık burçlarında ise Merkür burada zararlı yerleşime sahiptir ve özellikle odaklanma problemleri ortaya çıkartabilir.

Güneş hangi burçta güçlü?

Güneş, Aslan burcunun yönetici gezegenidir. Etkisinin güçlü olduğu burç Koç, düşük olduğu burç Terazi ve zararlı olduğu burç Kova’dır.

You might be interested:  Recep Tayyip Erdoğan Hangi Okul Mezunu?

Merkür burcu neyi temsil eder Twitburc?

Merkür vücutta sinir sistemi, tiroid bezleri, konuşma-duyu organlarını ve akciğerleri temsil eder.

Merkür hangi burçta güçlüdür?

İkizler ve Başak burcunun zaten yönetici gezegeni olduğunu söylemiştim. Bu anlamda etkileri çok kuvvetlidir. Yay ve Balık burçlarında ise yaratıcılığı, hayalleri besleyen Merkür, olumlu etkilerini yansıtmaya devam eder.

Merkür zekası ne demek?

Keskin bir zekaya sahip olan Merkür Akrepler, olayların arkasını görmekte ve hissetme bir numaradır. Diğer su grubu burçlarına göre duygularını kontrol etmekte başarılıdır. Çok şey bilir ve sanki doğuştan biliyormuş gibidir. Sezgileri ve tutkuları güçlüdür.

2022 ilk Merkür retrosu ne zaman?

İlk merkür retrosu 14 Ocak 2022 Cuma günü başladı ve 6 Şubat 2021 tarihinde sona erecek.

Merkür ne zaman geriliyor 2022?

30 ARALIK – 19 OCAK MERKÜR RETROSU

30 Aralık günü başlayacak 2022’nin son retrosu 19 Ocak 2023 tarihinde son bulacak. Gerileme döneminde bunalmış hissedebilir ve 2023 yılına kasvetli bir ruh haliyle giriş yapabilirsiniz. Retro döneminde yanlış anlaşılmalar, ruhsal bunalımlar ve tartışmalar gündemzinizde olabilir.

Merkür Retrosunda neler olur 2022?

Merkür retrosunda, teknolojik araçlarda meydana gelen arızalar, ikili ilişkilerde yaşanacak yeni adımlar ya da eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi söz konusudur. Retroda, planlanan seyahatler ve alınacak yeni kararlar konusunda da dikkatli olunması göz önünde bulundurulmalıdır.

Retrolar ne zaman?

* 10 Mayıs’ta başlayan merkür retrosu, 4 Haziran’da bitecek. * 9 Eylül’de başlayan merkür retrosu, 3 Haziran’da bitecek. * 29 Aralık’ta başlayan merkür retrosu, 20 Ocak 2023’te bitecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.