Nmk Plaka Hangi Ülke?

Plakanın sol kısmında mavi şerit vardır ve bu şeritte Kuzey Makedonya’nın uluslararası taşıt kodu NMK yer alır.

KP plaka nerenin?

Plaka Kodu Ülke Başlangıç
KN* Grönland
KS Kırgızistan 1992
KIR Kiribati
KP Kuzey Kore

BH plaka hangi ülkenin?

BIH plaka kodu, Bosna Hersek’e ait bir koddur.

BG plaka hangi ülkeye ait?

Ülke Kodları

ÜLKE ÜLKE KODU
BREZİLYA 508 BR
BRUNEİ 703 BN
BULGARİSTAN 68 BG
BURKİNA FASO 236 BF

67 plaka nereye ait?

67 Zonguldak, 68 Aksaray gibi.

35 MA plaka neresi?

35 plakası İzmir ilimize ait plakadır. İzmir ilçeleri de yine aynı zamanda 35 plakayı kullanmaktadır. İzmir Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip illerinden biridir.

Plakadaki harfler neye göre belirlenir?

Plakaların solundaki mavi renkli dikey bölge bir Avrupa Birliği standartıdır ve içindeki ‘TR’ kısaltması da Türkiye ülke kodudur. Sonraki gelen iki haneli numerik kod ili, hemen yanındaki harfler ise plaka grubunun tahsis edildiği ilçeyi ifade etmektedir. Harf grupları ilçelere ihtiyaca göre tahsis edilmektedir.

Made in GB neresi?

GB plakalı araçları görenler plakanın Birleşik Krallığa ait olduğunu bilmelidir. Bu bölgeden de sıklıkla turist çeken bir ülke olduğumuzdan GB kodlu plakalar ile karşılaşmak da oldukça mümkündür.

You might be interested:  Kırım Savaşında Osmanlı Devleti Hangi Devletlerle Ittifak Yapmıştır?

O plaka hangi ülke?

Ülkelere Ait Plaka Kodları Hangi ülkenin hangi plaka koduna sahip olduğu bilgileri verilmektedir.

ID Plaka Kodu Ülke
3 AG Antigua ve Barbuda
4 AL Arnavutluk
5 AND Andorra
6 ANG Angola

ABD plakası nedir?

Vadeli araç plakası içinde sıklıkla kullanılan tüzük bazı bölgelerde rağmen, etiket gayri kullanılır. Amerika Birleşik Devletleri’ne atfedilen resmi üç harfli DSIT (ISO kodu ile çakışan) uluslararası kodu ABD’dir.

BG hangi ülkenin kısaltması?

BG hangi ülkenin plakası? BG, Bulgaristan’a ait bir plaka kodudur.

UA yabancı plaka neresi?

ÜLKE PLAKA KODLARI

Ülke Adı Ülke Plakaları
Brezilya BR
Brunei BRU
Bulgaristan BG
Burkina Faso BF

MD plaka hangi ülke?

13M

Macaristan H MGL
Madagaskar RM MD
Makao MO MC
Makedonya MK RIM
Malavi MW MOC

Zonguldak neden 67?

NOT : Zonguldak alfabetik sıraya göre son şehirdir. Yani 67 den sonra gelen plakaların hepsi sonradan il olan şehirlere verilmiş plakalardır. Yani ilk başta alfabetik sıraya göre toplamda 67 il vardı. Son plakası ise Zonguldaktı.

71 plaka nereye ait?

Kırıkkale iline ait birçok ilçe bulunmaktadır. 71 Numaralı plaka kodları bu ilçelerin bazılarının üzerine kayıtlı olmaktadır. Bunlar Kırıkkale Merkez ilçesi ve Keskin ilçesidir. Kırıkkale Merkez ilçesi ve Keskin ilçesine ait plaka harf grupları aşağıda belirtilmiştir.

68 plaka hangi ilimize ait?

68 numaralı plaka kodu ise Aksaray iline aittir. 68 Nerenin Plakası? 68 numaralı plaka kodu İç Anadolu’da bulunan Aksaray iline aittir. Araçların plakasında bulunan plaka kodunun 68 olması durumunda bu aracın Aksaray iline kayıtlı olduğu bilinmektedir.

Yabancı plaka GB neresi?

Özellikle yabancı plakaların hangi ülkeye ait olduğu pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. NL plakası uluslararası bir plaka olup Hollanda’ya aittir. İngilizce ismi Netherlands kelimesinden kısaltılarak oluşturulmuştur.

You might be interested:  Ocak 28 Hangi Burç?

B plaka hangi ülke?

B plakası Avrupa ülkelerine ait bir plakadır ve B, Belçika ülkesinin plakasıdır. Belçika’nın yaklaşık olarak nüfusunun yüzde 2,5’ini Türkler oluşturmaktadır.

A plaka hangi ülke?

Ülkemizde de karşılaşabileceğimiz plakalardan olan A plakası Avusturya’ya aittir. A plakasının Avusturya’da 1910 yılında kullanıma başlandığı bilinmektedir.

L plaka ne demek?

L plaka, temel olarak “T” harfi ile başlayan taksi plakaları gibi düşünebilir. Aynı şekilde “L” ile başlayan plakalar ise artık servis taşımacılığında kullanılacak. Yeni yapılanma ile artık servis araçları, hatlı minibüsler ve taksi araçları gibi kendine özel bir plakaya sahip olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.