Ösym Yks Ödeme Hangi Bankalar?

YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK? Bu yıl sınava katılacak olan adaylar her oturum için 90 TL başvuru ücreti ödeyecekler. 90 TL’lik başvuru ücreti Akbank, Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank, ING Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası üzerinden ödenebilecek.
İşte başvuru ücretlerini yatırabileceğiniz bankalar; Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler.

Internet bankacılığından YKS ödemesi nasıl yapılır?

ÖSYM sınav başvuru ödemelerini Akbank Mobil veya Akbank İnternet ile evden çıkmadan kolayca tamamlayabilirsin. Akbank Mobil’e giriş yap, ‘Ödeme Yap’ menüsünden ‘ÖSYM Ödemeleri’ni seçerek başvuru yapılan sınavı ve adayın T.C. Kimlik numarası bilgisini girdikten sonra ödemeni anında gerçekleştirebilirsin.

YKS ödemesi telefondan nasıl yapılır?

ÖSYM ve MEB sınav ücretlerini Bankamız ATM’lerinden, İnternet Şubesi’nden veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak ödeyebilirsiniz. KYK kredi ve yurt ödemelerinizi Bankamız ATM’lerinden, İnternet Şubesi’nden gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Hatay Sorunu Hangi Ülkeyle Yaşandı?

YKS ücreti Ptt’den ödenir mi?

Sınava başvuracak adaylar sınav ücretini başvuru tarihlerinde; ÖSYM’ye ait banka hesabına; Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve PTT İş Yerlerinden yatıracaklardır.

ÖSYM Tercih ödeme nasıl yapılır?

ÖSYM Sınav Başvuru Ücretleri Kartlı Ödeme Sistemi Girişi ile adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri Sağlanmış Olacaktır. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

YKS ye ödeme nasıl yapılır?

2022-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

YKS ödemesi nereden yapılır?

ÖSYM Sınav Ödemelerini Nasıl Gerçekleştirebilirim? Başvuruda bulunan adaylarca İşCep, İnternet Şubesi, Çağrı Merkezi, Bankamatik (kartlı/kartsız) ve tüm Şubelerimizden TC Kimlik Numarası ile gerçekleştirilmektedir.

TYT para yatırma hangi banka?

YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK? Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecek.

ÖSYM kartlı ödeme sistemi nasıl yapılır?

Adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemini kullanarak, T.C. Kimlik Numarasını belirterek kredi kartı/banka kartı ile yatırırlar. Bankadan sınav ücreti ödemesi kabul edilmez.

YKS ödemeleri hangi bankalara yapılıyor 2022?

İşte bu bankalar:

 • Akbank : Tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Albaraka Türk Katılım Bankası: Tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank: Tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • You might be interested:  Menopoz Için Hangi Doktora Gidilir?

  ÖSYM sınav ücreti ödenmezse ne olur?

  Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bu adayların bina/salon atamaları yapılmayacak ve bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

  ÖSYM sınav para yatırdıktan sonra ne yapılacak?

  Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır. Başvurma ve sınav ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir. Başvurma Belgesi, Kimlik Kartı, Kayıt Kartı ve Aday Bilgi Formu olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

  ÖSYM sınav ücreti ne kadar 2022?

  Eksik ÖSYM Ücreti

  2022 AYT görevli sınav ücreti 317 TL yazılırken neden hesaplara 251 TL yatırılıyor.

  2021 tercih parası nasıl yatırılır?

  2021 YKS ek yerleştirme ücretleri internet bankacılığı ile yatırılabilmektedir. Ek yerleştirme tercihi yapacak olan adaylar bankaya gitmeden ek tercih ücretini internet üzerinden de yatırabilir. Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

  ÖSYM Tercih ödemesi ne kadar?

  Adayların KPSS 2022/5 tercih kılvuzuna tercih yapabilmeleri için 30 TL tercih ücretini ödemeleri gereklidir. Yerleştirme ücreti 30,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır.

  KPSS tercih için para yatırma nasıl yapılır?

  KPSS ‘ye giren adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklar. Yerleştirme ücreti ödeme işlemler bankadan yapılabildiği gibi ÖSYM’nin sitesindeki ‘ödemeler’ kısmından kredi ve banka kartıyla da yapılabiliyor.

  İnternet üzerinden ÖSYM para yatırma nasıl yapılır?

  İnternetten ÖSYM Sınav Ücreti Ödeme (Resimli Anlatım)

  1. Adım: Önce http://odeme.osym.gov.tr/ adresine gireceksiniz.
  2. Adım: Çıkan ekranda gireceğini sınavı seçtikten sonra alt tarafa TC kimlik numaranızı yazacaksınız.
  3. Adım: Karşınıza ödeme ekranı gelecektir.
  You might be interested:  Ocağın 19 Hangi Burç?

  YKS online ödeme hangi banka?

  YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK? Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecek.

  Yapı kredi ÖSYM sınav ödemesi nasıl yapılır?

  Üniversite Ödemeleri

  1. Şubeden Ödeme. Ödemelerinizi herhangi bir şubemize gelerek nakit ya da hesabınızdan yapabilirsiniz.
  2. İnternet ve Müşteri İletişim Merkezi ile Ödeme. Ödemelerinizi İnternet ve/veya Müşteri İletişim Merkezi’nden de gerçekleştirebilirsiniz.
  3. ATM’den Ödeme.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.