Pubg Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?

PUBG hangi ülkede geliştirildi? Oyunun fikir babası Brendan Greene İrlandalı bir oyun yapımcısı. PUBG’yi geliştirmek için katıldığı Bluehole Studio, 2007 yılında Güney Kore’nin Seul şehrinde kurulan bir şirket. PUBG Mobile’ın operasyonunu ise Çinli Tencent Games yürütüyor.

PUBG Mobile Kore oyunu mu?

PUBG MOBILE (KR), mobil cihazlar için popüler PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’un Kore sürümüdür. Bu oyun sürümünde misafir olarak oynayabilir veya Facebook, Twitter veya Google hesaplarınızı kullanarak oturum açabilirsiniz.

PUBG yi kim satın aldı?

Güncelleme: Tencent’in sahibi olduğu oyun, haklarını satın aldığı PUBG Mobile. Oyunun PC ve konsol sürümü, Bluehole Studio’ya ait.

PUBG Mobil ne kadar para kazanıyor?

PUBG Mobile fırtınası

Yapılan analizlere göre pandemi döneminin de etkisiyle daha fazla oynanan oyun sadece 6 ayda 1.3 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Böylece toplamda 3 milyar dolara ulaşarak bir rekora imza atmış oldu. Sadece Mart ayında 270 milyon dolar ile rekor kırdı.

PUBG Mobile ilk ne zaman çıktı?

Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

PUBG ne kadara satıldı?

Türk oyun devi 250 milyon dolara satıldı!

You might be interested:  Tez Antitez Sentez Hangi Akım?

PUBG oyunu hangi filmden esinlendi?

PUBG’den bahsederken Battle Royale isminin kullanılmasının bir sebebi var. Belki izlememiş olabilirsiniz ama 2000 tarihli bu kült Japon filmi üç gün süreyle bir adaya bırakılan kırk iki öğrencinin hikayesini anlatıyordu.

PUBG zor bir oyun mu?

Şunu açıkça belirtelim, oyun oldukça zor. Gerek rakiplerin ustalığı, gerekse bir türlü çözülemeyen hile sorunlarından dolayı çok kez öleceksiniz. Eğer sabırlı biri değilseniz PUBG’den koşarak kaçmanızı tavsiye ediyoruz.

PUBG kapatılacak mı?

PUBG LITE sözlerinde tarihe de değindi: ‘Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz. Sonlandırma tarihine kadar, normal şekilde oyunu oynamaya devam edebilecek ve önceden sahip olduğunuz L-COIN de dahil, oyun içi kredilerinizi harcayabileceksiniz.’

PUBG değeri ne kadar?

Mobil oyunlara olan ilginin arttığı pandemi döneminde PUBG Mobile, Çin’de Game For Peace adıyla en popüler oyun oldu. Zira 5.1 milyar dolarlık gelirin 2,8 milyar doları da Çin’den geldi. Özetle; kazancın yüzde 55,4’ünü Çin sağlamış oldu.

PUBG nereden para kazanıyor?

Şirket, PUBG’den 2018 yılında 920 milyon dolar kazanç elde etti. Şirketin oyundan toplam karı 310 milyon dolar. Yıllık gelirin 790 milyon doları ise PC’den elde edilen gelir olarak açıklandı. PUBG’nin en çok gelir elde ettiği pazar ise yüzde 53’lük payı ile Asya oldu.

PUBG Mobile ne kadar sattı?

Şimdiye kadar PUBG Mobile toplamda 5,1 milyar dolarlık hasılat elde etti. Bu rakamların yüzde 55,4’ü iOS cihazlarından sağlandı. App Store sayesinde şirket 2,8 milyar dolar kazandı. Şirket kesintiler hesaplandığında bu paranın yüzde 81,6’sını kasasına yerleştirdi.

PUBG Mobile hangi dil ile yazıldı?

Oyunlar genelde C++ ile kodlanıyor zaten. Oyun motoru değişir ama genel kodlama dili C++’tır.

You might be interested:  19 Ocak Hangi Burç?

Fire Fire ne zaman çıktı?

Garena Free Fire
Yayımcı Garena
Motor Unity
Platformlar Android, iOS
Çıkış 30 Eylül 2017 (Beta)

PUBG Mobile oynayan kaç kişi var?

Yaklaşık 4 ay önce Android ve iOS için kullanıma sunulan PUBG Mobile, muhteşem bir başarıya imza attı. Toplamda 100 milyon indirilmeyi aşan oyunun günlük oyuncu sayısı ise 14 milyonun üzerinde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.