Src 4 Hangi Araçları Kullanır?

Src 4 Belgesi Nedir? Src 4 belgesi yurt içinde karayolu ile eşya ya da kargo taşımacılığı yapan sürücülerin 4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliği hükümlerine göre alması gereken bir belge türüdür. Src 4 belgesi ile kamyonet, kamyon ve çekici türü araçlar kullanılabilir. Src 4 almak için gerekli şartlar
Src4 belgesi: sadece yurtiçinde eşya ve kargo taşımacılığı yapacak olanların kullandığı belgedir. Src 5 belgesi: zararlı madde taşımacılığı yapan ticari araçlar için zorunlu tutulan belgedir.

Src 4 belgesi ile aşağıdaki araçları kullanabilir;

 • Kamyonet,
 • Pikap,
 • Kamyon,
 • Çekici (TIR)
 • SRC 2 ve 4 belgesi hangi araçları kullanır?

  SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar için, SRC4 belgesi ise şehirler arası yük taşımacılığı yapanlar içindir.

  SRC 4 belgesini kimler alabilir?

  Bu yollar sınavsız ve sınavlı olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

  You might be interested:  Kansızlığa Hangi Pekmez Iyi Gelir?

  SRC 2 belgesi hangi araçları kullanır?

  Src 2 belgesi alan sürücüler şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapabilirler. Otobüs, Minibüs, Taksi, Midibüs vb. yolcu taşıyan araçları kullanılır. Yolcu Taşımacılığında çalışacak otobüs sürücülerinin, 26 yaşında gün almış ve 63 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

  SRC 4 belgesi ne kadar?

  Sınavlı SRC 4 belgesi için ücret : 36 saat eğitim ( saat başı 26 TL ) = 1.500 Türk Lirası. Bunlara ek olarak ise SRC belgesi Sınav harç ücreti 2022 yılı itibari ile 130 Türk lirasıdır. Yine ek olarak kart basım ücreti ise 45 Türk lirasıdır.

  SRC 4 olan SRC 2 yi kapsar mı?

  Src4 Belgesi: Yurt içinde yük, eşya ve kargo taşınacak ise, bu belgeye sahip olmak gerekiyor. SRC1 ve SRC 2 belgeleri için geçerli olan durum, SRC3 ve SRC4 belgeleri içinde geçerlidir. Yani SRC3 belgesine sahip olan bir sürücü aynı zamanda SRC4 belgesini almasına gerek yoktur.

  SRC4 tır kullanabilir mi?

  Kamyon, tır şoförlerinin almakla yükümlü oldukları SRC Belgeleri SRC 3 veya SRC 4 belgeleridir. Eğer yük, eşya ve kargo taşımacılığı uluslararası yapılacak ise SRC 3 türü mesleki yeterlilik belgesi, yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapılacak ise SRC 4 Belgesi alınması gerekmektedir.

  B sınıfı ehliyet src 4 alabilir mi?

  B sınıfı ehliyeti olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir; 1) 25.02.2003 tarihinden önce alınmış b sınıfı ehliyetin fotokopisi. Not: B ehliyeti olanlar, sadece src2 ve src4 belgesi alabilirler. Not: C veya D ehliyeti olanlar, src2,src 3, src 4 belgesinden istediğini talep edebilirler.

  SRC 4 belgesi ne kadar sürede alınır?

  SRC belgesi kaç günde alınır SRC belgesi eğitimleri hafta sonu yapılır dört gün sürer eğitim süresi böylelikle 2 hafta dolduğunda tamam olur. Eğitim sonunda deneme sınavı da başarı ile geçenlere sertifika verilir.

  You might be interested:  Evlilik Teklifi Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

  Sınavsız SRC belgesi kimler alabilir?

  Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

  SRC 2 Kaç yolcu taşır?

  Src1 belgesi gibi hem yurtiçinde hem yurtdışında faaliyet gösteremez ve yolcu taşıma izni sadece yurtiçiyle sınırlıdır. Src 2 belgesi alanlar, yurtiçinde bulunan tüm yolcu taşıma araçlarını kullanma hakkına da sahip olmuş olurlar.

  Src1 src2 src3 src4 src5 nedir?

  SRC belgesi, Yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. Başka bir anlatımla karayolu taşımacılığı kapsamında faaliyet gösteren ve gösterecek olan tüm sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

  SRC 2 ve 4 belgesi ne işe yarar?

  Src 2 Belgesi : Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 3 Belgesi : Uluslararası yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi : Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

  SRC 2 ve 4 ne kadar?

  SRC 1 Belgesi: Toplam 40 saat ve ortalama 1120 TL. SRC 2 Belgesi: Toplam 36 saat ve ortalama 1008 TL. SRC 3 Belgesi: Toplam 41 saat ve ortalama 1148 TL. SRC 4 Belgesi: Toplam 36 saat ve ortalama 1008 TL.

  Muafiyetli SRC 4 belgesi harcı ne kadar?

  Kolay ve hızlı bir şekilde. Muafiyetli SRC Belgesi. Muafiyet Şartlarını Sağlayan Sürücüler Irmak SRC ve Psikoteknik Ofislerine Gelerek Çaylarını Yudumlarken Sadece 42 TL SRC Belgesi Harç Ücreti Ödeyerek SRC Belgelerine Sahip Olabilirler.

  Src nasıl alınır 2022 fiyatları?

  SRC BELGESİ FİYAT LİSTESİ 2022

 • T.C.
 • SRC1 Belgesi: 1.400,00 TL.
 • SRC2 Belgesi: 1.260,00 TL.
 • SRC3 Belgesi: 1.435,00 TL.
 • SRC4 Belgesi: 1.260,00 TL.
 • NOT: Valilikçe belirlenen ücretin altına düşen kurslara asğari ücretinin 20 katı kadar idari para cezası uygulanacaktır.
 • You might be interested:  Bargello 226 Hangi Parfüm?

  Src1 src2 Src3 Src4 src5 nedir?

  SRC belgesi, Yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. Başka bir anlatımla karayolu taşımacılığı kapsamında faaliyet gösteren ve gösterecek olan tüm sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

  SRC 2 ve 4 ne işe yarar?

  Src 2 Belgesi : Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 3 Belgesi : Uluslararası yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi : Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

  Kamyonet src kaç?

  Kamyon, çekici ve TIR sürücülerinin yanı sıra kamyonet, pikap ve panelvan gibi araçları kullanan sürücüler SRC 3 belgesi almalıdır.

  B sınıfı ehliyet src 4 alabilir mi?

  Not: B ehliyeti olanlar, sadece src2 ve src4 belgesi alabilirler. Not: C veya D ehliyeti olanlar, src2,src 3, src 4 belgesinden istediğini talep edebilirler. E sınıfı ehliyeti olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir; 1) 25.02.2003 tarihinden önce alınmış E sınıfı ehliyetin fotokopisi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.