Telafi Eğitimde Hangi Dersler Olacak?

Telafi eğitimi için detaylar belli oldu. Türkiye, 16 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında kapalı olduğu günler için özel okullar, kurs ve rehabilitasyon merkezlerinde telafi eğitimine başlayacak. Öğrenciler, okullara uzaktan ateş ölçerle alınıp, her 4 saatte bir ateşi ölçülerek dersliğe alınacak.

Telafi eğitimde hangi dersler işlenecek?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Telafi dersi zorunlu mu?

TELAFİ EĞİTİMİ ZORUNLU MU? Telafi eğitimi hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi programının zorunlu olmadığını belirterek, gönüllülük esaslı bir proje yürütüldüğünün altını çizdi. Program; öğrenci, veli ve öğretmenleri kapsayacak şekilde oluşturuldu.

Telafi eğitimi haftada en fazla kaç saat?

Telafi eğitiminde görevli öğretmenlere haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilecek. Öğretmen başvurusunu okul/ilçe/il gerekirse komisyon marifetiyle onaylayıp, görevlendirecek.

You might be interested:  Kasaba Doktoru Hangi Hastanede Çekiliyor?

Telafi eğitimde neler olacak?

Telafi eğitim kısmi ve hızlandırılmış bir eğitim sürecidir. Telafi eğitim ile öğrenciler duygusal açıdan destekleneceği gibi derslerde takıldıkları her şeyi de öğretmenlerine sorup eksiklerini tamamlayabilecekler. Ardından da Temmuz’da ‘Telafi Eğitiminde Ben de Varım Programı’ başlayacak.

5 Temmuz telafi eğitimi nedir?

Buna göre, 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında il milli eğitim müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda eğitim faaliyetleri yapılacak.

Liselerde telafi eğitimi var mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı uygulanmaya başlanacak.

2 haftalık telafi eğitimi zorunlu mu?

Telafi eğitimi zorunlu değil. Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal – duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

21-Haziran-2 Temmuz telafi eğitimi zorunlu mu?

‘Yaz döneminde isteğe bağlı telafi programını başlatıyoruz’ açıklamasında bulunan Selçuk, ‘Okullarımız 2 Temmuz’dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak’ dedi.

Öğretmenler telafi eğitimine katılmak zorunda mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos’ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını söyledi.

18 Haziran-2 Temmuz arası ders olacak mı?

18 Haziran- 2 Temmuz aralığında okullarımız çalışmalarını bu planlar doğrultusunda uygulamaya başlayacaklar. Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için de açık tutulacak.

Telafide bende varım haftalık kaç saat?

kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğer öğretmenlere haftada 30 saate kadar ek ders ödenebilecektir.

You might be interested:  Vatandaşlık Hangi Aşamada?

Telafide ben de varım Günde kaç saat?

Cevap: Faaliyetlerde görevlendirilen idaresi ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğer öğretmenlere haftada 30 saate kadar ekders ödenebilecektir.

Telafi eğitimi için en az kaç öğrenci gerekir?

Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak.

Telafi eğitiminde kaç öğrenci var?

(14) Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 (on iki) kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekir. Ancak özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmaz.

Telafi eğitimi ne kadar sürecek?

İlköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler için telafi eğitimi 5 Temmuz’da başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar sürecek. Telafi eğitimi programında bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Telafi sınavı kaçıncı sınıf?

Bu sınavlar MEB tarafından yapılmaktadır. 12. sınıf yani lise son sınıf okuyan öğrenciler başarısız olduğu dersler için ayrı bir sorumluluk sınavına alınmaktadırlar. İşte, merak edilen tüm detaylar. Her yıl binlerce lise öğrencisi bu sınava girmektedir.

Telafi dersi ne demek?

Telafi eğitimi, bütün bir dönemin eğitimi olmamakla birlikte kısmi ve hızlandırılmış eğitim süreci anlamına geliyor. Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek.

6 sınıf telafi eğitimi ne zaman?

Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Telafi eğitimi hangi sınıflar için geçerli?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.