Ter Kokusu Için Hangi Doktora Gidilir?

Yetişkinler için bölgesel terleme söz konusu olduğunda dermatoloji ya da göğüs cerrahisine başvurmak gerekmektedir. Bunlar el, ayak, yüz, koltuk ve benzeri bölgelerdir. Söz konusu genel terleme ya da gece terlemesi olduğu zaman ise göğüs cerrahisi ile beraber iç hastalıkları bölümüne başvurulması gerekmektedir.

Koltuk altı kokusu için hangi doktora gidilir?

Koltuk altı, ayak terlemesi, el ve yüz bölgelerinde ameliyatsız tedavi için Dermatoloji bölümüne başvurulmalı. Bu bölgelerde ameliyatla tedavi için Göğüs Cerrahi bölümüne başvurmak gerekir.

Ter kokusu değişikliği için hangi doktora gidilir?

Ter kokusu yaşayan kişilerin, hastanelerde bulunan dermatoloji bölümüne başvurmaları gerekir.

Ağır ter kokusu neden olur?

Terde kötü koku oluşması, koltuk altı kokması gibi problemler bakterilerden kaynaklanır. Bu bakteriler bilinen zararlı bakteriler değildir. Bakteriler ter sıvısından beslenerek bazı atıklar ortaya çıkarır. Bu atıklar kötü ter kokusuna asıl sebep olan unsurlardır.

Koltuk altı kokusu hangi hastalığın belirtisi?

Bazı tıbbi durumlar: Diyabet, böbrek veya karaciğer problemleri, aşırı aktif tiroid ve (çok nadir) genetik durumlar normal vücut kokusunda değişikliğe neden olabilir. Bazı durumlarda, garip bir vücut kokusu daha ciddi bir şeyin işareti olabilir.

You might be interested:  Hz Ömer'In Müslüman Olması Hangi Dönem?

Koltuk altı neden soğan gibi kokar?

Obezitede terleme daha yoğundur. Bu etkenler ile bu ortamda çoğalan “diptheroid bacteria” ise bromhidrosise neden olmaktadır. Koltuk altı kokusunda beslenme düzeni(sarımsak ve soğan gibi), ilaçlar(vitamin B12 vb( ve toksik maddeler(arsenik gibi) bromhidrosise neden olmaktadır.

Koltuk altı kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Karbonat, koltuk altı kokusunu engellemek için etkili bir ilaçtır.

 • Tek yapmanız gereken şey bir yemek kaşığı karbonatla bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırmak.
 • Diğer bir seçenek ise mısır nişastası ile az miktarda karbonatı karıştırmak ve fazla teri emmesi için koltuk altına uygulamaktır.
 • Ter kokusu değişir mi?

  Ter kokusu kişiden kişiye değişebildiği gibi terleme miktarı da farklılık gösterebilir. Yaygın kanının aksine saf ter aslında kokusuzdur. Ter kokusuna cilt yüzeyindeki bakteriler, tükettiğimiz gıdalar ve vücudumuzdaki hormonal dalgalanmalar neden olur.

  Koltuk altı kokusu neden olur?

  Aslında ter bezleri tuz ve sudan oluşan bir sıvı üretir ve genelde bu sıvı kokusuz olur. Ancak koltuk altı gibi bölgelerde cilt üzerinde bulunan bakteriler ter ile beslenir ve bu kötü kokunun temel kaynakları aslında bu bakterilerdir.

  Ter kokusu neden soğan gibi kokar?

  Hormonlardaki değişiklikler, Diyabet, karaciğer hastalığı veya böbrek hastalığı gibi belirli sağlık sorunları, Antidepresanlar gibi bazı ilaçlar, Diyet: Bazı yağlı yiyecekler, sıvı yağlar veya sarımsak, köri ve soğan gibi güçlü kokulu yiyecekler gözeneklerinizden sızarak vücut kokusuna neden olabilir.

  Ter kokum neden değişti?

  ‘Bu besinler kullanılmadığı halde ter kokunuzda değişiklik olduysa bunlar bazı rahatsızlıkların habercisi olabilir. Örneğin karaciğer bozuklukları, böbrek hastalıkları, hatta ve hatta vücutta kalsiyum, çinko, magnezyun eksikliği ya da şeker rahatsızlığı gibi rahatsızlıklar da da ter kokusu olumsuz etkilenebilmektedir.

  You might be interested:  Ocak 25 Hangi Burç?

  Kokan insan ne yapmalı?

  – Teri emebilecek pamuklu çoraplar giyin. – Kokuyu emici aktif karbon içeren kurutucu ayak pudraları ve pedleri kullanın. – Bir hafta boyunca günde 30 dakika ayaklarınızı çayda bekleterek çay tanenlerinin ter bezlerini sıkıştırmasını ve asidin kokuya sebep olan bakterileri öldürmesini sağlayın.

  Hangi yiyecekler ter kokusu yapar?

  KÖTÜ TER KOKUSUNA NEDEN OLAN YİYECEKLER

 • Kırmızı Et. Kırmızı et, yüksek amino asit içeriği nedeniyle yasaklanmış ürünler arasındadır.
 • Köri ve Sarımsak.
 • Turpgiller.
 • Kuşkonmaz.
 • Soğan.
 • Yüksek Lifli Gıdalar.
 • Kahve.
 • Süt ve Süt Ürünleri.
 • Koltuk altı lenf bezi hangi bölüm bakar?

  Koltuk altı lenf bezlerinin şişmesinin tedavisi için Genel Cerrahi bölümünden randevu almalıdır. Koltuk altındaki lenf bezlerinin şişmesi sonucu ağrı görülebilir. Bazı durumlarda ise ter bezlerinde oluşan enfeksiyon iltihaplanma ve ağrıya neden olabilir.

  Koltuk altındaki kitleye hangi bölüm bakar?

  Eğer yavaş yavaş büyüyen bezeler varsa, ağrısız ve kalıcı hale gelmişse derhal meme konusunda uzmanlaşmış bir genel cerrahi doktoruna gidilmelidir.

  Koltuk altı için hangi doktora gidilir?

  Koltuk Altı Ağrısına Hangi Bölüm Bakar? Koltuk altı ağrısı yaşayan birinin gitmesi gereken bölüm genel cerrahi olmaktadır.

  Ter kokusu neden soğan gibi kokar?

  Hormonlardaki değişiklikler, Diyabet, karaciğer hastalığı veya böbrek hastalığı gibi belirli sağlık sorunları, Antidepresanlar gibi bazı ilaçlar, Diyet: Bazı yağlı yiyecekler, sıvı yağlar veya sarımsak, köri ve soğan gibi güçlü kokulu yiyecekler gözeneklerinizden sızarak vücut kokusuna neden olabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.