Toki 2020 Projeleri Hangi Illerde?

Vatandaşlar işlemlerini 15 Ocak 2020 tarihine kadar yapabilecekler. Yeni sosyal konutların yapılacağı yerler arasında İstanbul’da Arnavutköy, Başakşehir ve Tuzla, Ankara’da Beypazarı, Güdül, Sincan, Nallıhan, Bala, Haymana ve Çubuk, İzmir’de Aliağa, Karabağlar ilçeleri de yer alıyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. İdare, İstanbul, Ankara, Trabzon, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Kayseri ve Malatya gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 35 ilde, 137’si iş yeri 45’i konut olmak üzere 182 taşınmazı satışa çıkarıyor.

TOKİ Hangi illerde konut satışı yapıyor?

Ev sahibi olmak isteyenler için yüzde 25’e kadar peşinat ve 240 aya kadar vade seçeneği de bulunuyor. Konut satışının yapılacağı iller arasında İzmir, Kırıkkale, Sivas, Bursa, Kütahya ve Yozgat da yer alıyor. Başvuru yapacakların 18 yaşını doldurma ve Türk vatandaşı olma şartı bulunuyor.

TOKİ’ye nasıl başvurulur 2022?

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla da gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar kuralı satışa sunulan konutlar hakkında detaylı bilgiye www.toki.gov.tr adresinden ulaşabiliyor.

You might be interested:  Beriberi Hastalığı Hangi Vitamin Eksikliğinde Görülür?

2022 TOKİ 100 bin konut inşaatları ne zaman başlayacak?

Buradaki konut sayısı da en az 100 bin olacaktır. İl il, şehirlerimizin talepleri doğrultusunda ve proje yerlerini de seçmek suretiyle hazırlıklarımızı tamamladık, inşallah ağustos ayı içerisinde de bu yeni 100 bin konut projemizi açıklayacağız.’ ifadelerini kullandı.

TOKİ Kocaeli 2022 başvuru ne zaman?

TOKİ KURALI KONUT SATIŞ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? Başvurular 18 Temmuz’da başlıyor. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 04 Ağustos’a kadar kabul edilecek.

Toki 24 il hangileri?

TOKİ 24 ilde ucuz konut projesini İzmir Selçuk ve Kemalpaşa ilçelerinde, Kırıkkale merkezde, Kocaeli İzmit Sekbanlı ile Sepetçi’de, Sivas Merkez Yenimahalle ve Zara’da, Uşak’ta, Şanlıurfa’da, Iğdır’da, Kilis Merkez Deveciler’de, Kütahya merkez ve Dumlupınar’da, Siirt’te, Çorum’da, Bursa’da, Elazığ’da, Hatay Belen’de,

Toki başvuru ne zaman son?

TOKİ, dar ve orta gelirliler için konut satışına devam ediyor. 24 ilde 3 bin 151 konut daha satışa çıktı. Kuralı satışa sunulacak konutlar için başvurular 4 Ağustos’a kadar sürecek.

TOKİ kayitlari ne zaman 2022?

İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesinde inşa edilen konutlar için başvuruları için tarihler belli oldu. 18 Temmuz tarihinde başvurular başlayacak. 2-3 Ağustos’ta da Türkiye Halk Bankası’nın tüm şubelerinden başvuru alınabilecek.

Tokiye kimler başvurabilir 2022?

Başvuru yapacakların 18 yaşını doldurma ve Türk vatandaşı olma şartı bulunuyor. Ayrıca başvuruda bulunacakların TOKİ’den konut satın almamış olması ve TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olması da gerekiyor. Başvuruda ‘kendileri ve birinci derece yakınlarının üzerine kayıtlı konut bulunmaması’ şartı da aranıyor.

2022 Bursa TOKİ Başvuruları Ne Zaman?

Başvurular 16 Aralık ile 15 Ocak tarihleri arasında kabul edilecek.

You might be interested:  Hiking Telefon Hangi Ülkenin?

TOKİ 100 bin konut sözleşmesi ne zaman?

100.000 Sosyal Konut Projesi hak sahibi belirleme kuraları 28.04.2020 tarihi itibari ile başlamıştır. Kuralar internetten Canlı olarak yayınlanacaktır. Türkiye Halk Bankası A.Ş.

TOKİ Ev taksitleri ne kadar 2022?

Ancak, bu oran 2022 yılı ikinci altı aylık dönem için İdaremizce %16,55 olarak uygulanacaktır. İdare’ce satılan arsaların geri ödemelerine esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri, bir önceki altı aylık dönemdeki (1 Ocak 2022- 30 Haziran 2022 dönemi) Yİ-ÜFE oranı ile güncellenecek olup, bu oran %61,68’dir.

100 bin konut başvuruları ne zaman?

Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında talepler toplanacak. kapsamında vatandaşlarımızın konut finansmanı KATILIM BANKALARI VE KAMU BANKALARI tarafından sağlanacaktır

Gebze TOKİ Başvuruları 2022 ne zaman?

2022 TOKİ başvuruları ne zaman? Etap 652 adet konut ve 6 adet dükkan için başvurular 10 Ocak 2022 – 21 Ocak 2022 tarihlerinde arasında gerçekleşcek.

Kocaeli TOKİ konutları nereye yapılacak?

TOKİ, Kocaeli’nin Dilovası ve Çayırova ilçelerinde 766 yeni konut inşa edecek. Dilovası kentsel dönüşüm projesi için Tavşancıl’da 1500, Çayırova’da ise 115 konut yapılacak. Her iki ilçedeki projeler için ihale gerçekleştirilecek.

Kocaeli Körfez TOKİ evleri ne zaman yapılacak?

4 Ağustos 2021 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve 13 Ağustos’ta inşaatına başlanan Körfez İlimtepe’deki TOKİ Konutları’nın inşaatı sözleşme gereği 13 Temmuz 2023 tarihinde bitecek. İçinde 1.010 Konut ile beraber 24 adet dükkan ve bir caminin yer aldığı projede 3+1 ve 2+1 konutlar bulunuyor.

TOKİ nerede ev satiyor?

Alıcılar Adana, Ankara, Batman, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Düzce, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop ve Sivas şehirlerinde satışa sunulan konutlar %25, peşin 120 ay vade ile sahip olabilecekler.

You might be interested:  Ordu Hangi Bölgede?

TOKİ 26 il hangileri?

Alıcılar, Amasya, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak ve Yozgat illerinde satışa

Istanbul TOKİ konutları nerelerde var?

TOKİ İstanbul Ataşehir ve Güngören ilçesinde toplam 3 projeye başlayacak. Bunlardan 2’si Ataşehir Şerifali’de yer alıyor. Ataşehir Şerifali Çiftliği GÖB Alanı’ndaki 2. etap projesi kapsamında 718 konut ve 70 dükkanın inşaatı için ihaleye çıkılacak.

TOKİ başvuruları ne zaman yapılacak?

TOKİ 24 ildeki kuralı satışlara başvuruları 18 Temmuz itibarıyla başlayacak. Her il için tarih değişirken başvuru süreci 18 Temmuz’da başlayacak, 4 Ağustos’a kadar sürecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.