Yengeç Burcu Hangi Gezegen?

İşte, merak edilen tüm detaylar.’ Yengeç burcunun ilk on günü içerisinde doğan kişilerin yönetici gezegenleri Venüs olmaktadır. İkinci 10 gün içerisinde doğan kişilerin gezegenleri Merkür’dür. En son 10 günlük sürede doğanların gezegeni ise Ay’dır.

Yengeç burcunun gezegeni nedir?

Yengeç burcunun ilk 10 günlük döneminde doğanların yöneticisi Venüs, ikinci 10 günlük dönemde doğanların Merkür, üçüncü 10 günlükte Ay.

Yengeç burcu hangi element?

Bu gruplar ‘element’lere göre ayrılmaktadır. Tıpkı doğada olduğu gibi hava, su, toprak ve ateş grubu elementleri vardır. Yengeç burcunun elementi sudur. Yengeç burçları su grubuna mensup burçlardandır.

Yengeç burcu hangi grup?

Yengeç burcu su grubuna dahil olan bir burçtur. Su grubunda bulunan diğer burçlar gibi benzer özellikleri bulunmaktadır. Yengeç burçları kendi hayatlarında istediklerini yapma özgürlüğünü taşıyan ve kendi yeteneklerinin farkında olan burçlardandır.

Burçların gezegenleri nelerdir?

Gezegenler ve burçların üzerindeki etkisi

 • Güneş Yönettiği burç: Aslan. Güçlü olduğu burç: Koç
 • Ay. Yönettiği burç: Yengeç
 • Merkür. Yönettiği burç: İkizler, Başak.
 • Venüs. Yönettiği burç: Boğa,Terazi.
 • Mars. Yönettiği burç: Koç, Akrep.
 • Jüpiter. Yönettiği burç: Yay, Balık.
 • Satürn. Yönettiği burç: Oğlak, Kova.
 • Uranüs. Yönettiği burç: Kova.
 • You might be interested:  Hangi Yiyecekler Gaz Yapar?

  Ay gezegeni hangi yıl Yengeç burcunda?

  Yengeç (astroloji)

  Yengeç
  Doğum Tarihleri 22 Haziran – 22 Temmuz
  Takımyıldızı Yengeç
  Zodyak Elementi Su
  Zodyak Dörtlüsü Öncü

  Yengeç hangi evin yöneticisi?

  Doğum haritasında dördüncü evin yönetici ay sahibi yengeç burcudur.

  Yengeç burcu neden tehlikelidir?

  Olaylara objektif bakmakta zorlanabilir. Yengeç burcunun bir diğer olumsuz özelliği de zaman zaman sübjektif olması. Duygusal tarafı güçlü olduğu için özellikle sevdikleri söz konusunda olduğunda daha da sübjektif davranabilir, onları korumak için karşısındaki insanın haklı ya da haksız olmasına önem vermeyebilir.

  Yengeç burcu kıskanç mı?

  Yengeç Burcu Erkeği Kıskanç mıdır? Yengeç burcu erkeği kıskançtır. Duygularını kendi içerisinde yaşayan yengeç burcu erkeği, göstermese de oldukça kıskanç bir yapıya sahiptir.

  Yengeç burcu hava mı su mu toprak mı?

  Elementler. 12 burç 4 element grubuna ayrılır: Ateş, toprak, hava ve su. Koç, Aslan ve Yay ateş elementindendir. Boğa, Başak ve Oğlak toprak; İkizler, Terazi ve Kova hava ve Yengeç, Akrep ve Balık su burçlarıdır.

  Su grubu burçlar hangi grupla anlaşır?

  Başak: Yine bir toprak grubu burcu olan Başak burcu su grubu burçlarıyla en iyi anlaşacak burçtur. İçsel yönden kendilerini beslemeyi bilen ve ağırdan alan yanlarıyla başak burcu insanı su grubundan burçlarla iyi anlaşır. Oğlak: Yalandan hoşlanmayan Oğlak, özgürlüğüne en düşkün burç olarak bilinir.

  22 Haziran ikizler mi yengeç mi?

  22 Haziranda doğan kişiler ise, yengeç burcuna sahip olur. Bu kişiler, aynı zamanda da su elementinin etkisi altındadırlar.

  Hangi burç hangi grupta?

  Burçlar ateş, toprak, hava ve su olmak üzere 4 gruba ayrılmıştır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay burcu; Toprak burçları Boğa, Başak ve Oğlak; Hava burcu İkizler, Terazi ve Kova, Su burcu Akrep, Balık ve Yengeç burçlarından oluşmaktadır.

  You might be interested:  Öldür Beni Sevgilim Hangi Otelde Çekildi?

  Hangi gezegen hangi burçta zararlı?

  Burçlar, Yöneticileri, Yücelimler, Zararlı ve Düşük Pozisyonlar

  Burç Yöneticisi (Güçlü) Zararlı (Davranış Değişikliği Gerekir)
  Yengeç Ay Satürn
  Aslan Güneş Satürn ve Uranüs
  Başak Merkür Neptün ve Jüpiter
  Terazi Venüs Mars

  Hangi gezegen neyi etkiler?

  Merkür: İletişimi, teknolojiyi, düşünceleri, zihni ifade eder. Venüs: Aşkı, ilişkileri, güzelliği ve zarafeti temsil eder. Mars: Mücadele gücünü, sabrı ve ihtirasları ifade eder. Jüpiter: Şansı, iyimserliği, büyümeyi ve bereketi temsil eder.

  Güneş Hangi burcun yöneticisi?

  Güneş, Aslan burcunun yönetici gezegenidir. Etkisinin güçlü olduğu burç Koç, düşük olduğu burç Terazi ve zararlı olduğu burç Kova’dır.

  Venüs Yengeç burcunda ne demek?

  Venüs’ün Yengeç burcunda hareket ettiği dönemlerde ilişkilerimizde duygularımız öne çıkar. Diğer kişilere olan yaklaşımımız aşk, sevgi, ilgi gibi yoğun duygusallıklar içerir. Venüs bağ demektir ve Yengeç söz konusu olduğunda bağlar derin ve güçlü olur.

  Yengeç burcu hangi Ay oluyor?

  Yaşamlarında oldukça hassas bir yapıya sahip olan yengeç burcu olan kişilerin doğum günü yaz aylarındadır. Yengeç burcu olan kişiler 22 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında doğarlar. Bu tarihler arasında doğan kişilerin burcu da yengeçtir.

  Ay gezegeni hangi burçta?

  Ay, Yengeç burcunun yönetici gezegenidir. Güçlü olduğu burç Boğa, düşük olduğu burç Akrep, zararlı olduğu burç Oğlak’tır.

  Yengeç burcu özellikleri nelerdir?

  Yengeç’ler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için, kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli, iyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.